Akkışla Yaylası (Konya) Gezi Rehberi

Geziyorum

Written by:

Akkışla Yaylası; Konya’nın karasal ikliminin aksine yemyeşil doğası ile sizleri karşılayan  güzel bir mesire yeri. Konya’nın Güneysınır  ilçesinde yer alan Akkışla Yaylası; doğayla başbaşa piknik yapmak isteyenler için ideal bir ortam. Gür ardıç ağaçları ile  bezenmiş yaylanın tertemiz havası ise tercih sebepleri arasında.

Güneysınır ilçesini gezmek için çıktığımız yolda; ilçede gezerken gördüğümüz kahverengi Akkışla Yaylası tabelasının peşine düştüğümüzde böylesi bir manzarayla karşılaşacağımızı pek düşünmemiştik. Cıvıl cıvıl kuş sesleri arasında mayıs ayındaki tabiatın güzelliği bizleri hayran bıraktı.Yağmur ihtimalinin olduğu  kapalı bir hava olması hasebiyle pek kimse yoktu mesire yerinde. Çocuk parkı, çeşme ve bankların bulunduğu alanda, doğrusu biz ağaçların arasında oturmayı tercih ettik. Mangal yapılabilen bu sessiz ortam; aynı zamanda  çocukların doyasıya oynayabileceği yeşil alan ile dolu. Yaylada çektiğim görüntülerle hazırlanan videoyu aşağıya bırakıyorum.

 

Yağmurun biranda bastırması ile fazla vakit geçiremediğimiz Akkışla Yaylası’na en yakın zamanda tekrar gitmeyi düşünüyoruz. Sizlerde Konya civarlarında tabiatın kucağında sessiz bir piknik yeri arıyorsanız, Akkışla Yaylasına bakmadan geçmeyin. Yakınlarda ayrıca Alanözü beldesinde bin yıllık anıt ağaç ve 45 km ötesinde Göksu Yerköprü Şelalesi’ne uğrayabilirsiniz. Göksu Şelalesi ile ilgili yazıma şu linkten ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: