2019 Yılının En İyi Kore Dizileri

Öneriler

Written by:

2020 yılınının ilk on gününü de geride bırakmışken sıra geldi geçtiğimiz yılın muhasebesini yapmaya. 2019 yılında kendi hayatımın yoğunluğundan ötürü bloguma yeterli vakti ayıramadığımı itiraf etmeliyim. Nitekim reelde duyduğunuzda şaşıracağınız bir işim ve onun ekstrasında yerine getirmem gereken pek çok yükümlülüğüm mevcut. Ama gönül ille de Kore ille de Kore diyor, dizileri izlemeyi bırakamıyor 🙂 O yüzden diziler konusunda seçici davranıyorum ve benim gibi vakti olmayanlara da böyle bir liste hazırlayarak yardımcı olmaya çalışıyorum. İlk sıradan başlayın efendim:)

2019 Kore dizileri listesinde de görmüş olduğunuz gibi bu yıl 12 tane dizi izleyebilmişim. Bu izlediğim dizileri kendi zevkime göre sıralayıp sizlerin beğenisine sunuyorum. Verdiğim linlerden detaylı yorumlarına erişip, diziyi neden sevip neden sevmediğimi öğrenebilirsiniz.

12. He is Psychometric

Bu yıl seyretmeseymişim de olurmuş dediğim dizileriden He is Psychometric. Derli toplu olsa da oyuncuların hayranı değilseniz bence hiç başlamayın. Detaylı yorumlarım şuradadır.

11.Vagabond

Vagabond da hayal kırıklığı yaratanlardan. Kendisini seyrettiriyor ama kafanızda dolaşan tilkileri bir türlü kovamıyorsunuz. Yorumlar için şu sayfaya gidebilirsiniz.

10. Love Alarm

İyi bir okul kore dizisi idi bence Love Alarm içerisinde teknolojik konular da cabası. İkinci sezonunu bekliyorum ben. Gelmeden seyredebilirsiniz. Yorumları şu sayfadadır.

9.Doctor John

Medikal kategorinin iyilerindendi bu sene Doctor John. Doyurucu bir dizi idi. He is Psychometric ile afişleri neredeyse aynıymış şimdi fark ettim:) Yorumlar için şu sayfaya sizleri davet ediyorum.

8. The Great Show

Bu yılın en iyi aile kore dizisi idi bence. Çok keyifle seyrettim, güldüm hüzünlendim. Yorumlar şu sayfadadır.

7.The Lies Within

Yeni bitirdiğim dizi yine bir polisiye yine bir OCN yapımı. Lee Min Ki de çok iyi oynamış. Biraz karanlık olsa da polisiye sevenler es geçmemeli bence.

6.Romance is A Bonus Book

2019’un başında seyrettiğim bu dizi kalpleri ısıtan türden. Biraz daha orta yaşlılara hitap ettiğini düşünüyorum. Romantik dizi arayışındaysanız başlayın pişman olmazsınız. Her bölümü şurada ayrı ayrı yorumlamıştım, birlikte seyretmiş gibi olacağız:)

5.Kingdom

Bu kısacık, farklı, tarihi zombi dizisini hala seyretmediyseniz ikinci sezonu gelmeden başlayın derim. Yorumlar şuradadır.

4.Hotel Del Luna

Iu’nun döktürdüğü Hotel Del Luna ilk üçe girmelimiydi acaba tam emin olmadım. Ama ilginç konusu, görselliği ile 2019’un en seyredilmesi gereken dizileri arasında olduğu kesin. Bence bu şova bir şans verin. Yorumlar için

3. Trap

2019’un en güzel kore dizileri listemizin üçüncü sırasında Trap var. Tek kelimeyle bayıldım bu diziye. Ters köşeler, farklı kurgular sırasını hak ediyor. OCN polisiye ve gerilim de çok iyi yapımlar yapıyor artık. 2 sezonu bekliyorum. Yorumlar için

2. The Light İn Your Eyes

Listemizin ikinci sırasında 2019 yılının en iyi kore dram dizisi var. Herkese göre olmasa da tam bana göre The light in your eyes. Ders dolu ibret dolu.. Hakkında satlerce konuşabilirim, çok sevdim, bence siz de şans verin. Yorumlar için

1. Arthdal Chronicles

Tabi ki listemizin zirvesinde Arthdal Chronicles var aksi düşünülemezdi, inkar eden görülmezdi. Korenin Game of Thronesu olarak kabul edilen dizimizin her bölümü ayrı bir güzellikte. Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz . Yorumlar için

One Reply to “2019 Yılının En İyi Kore Dizileri”

  1. minihanok dedi ki:

    Arthdal gerçekten muhteşem bir diziydi bakalım yeni sezonu gelecek mi,gelirse nasıl olacak. Kingdom ve the light in your eyes sürekli karşıma çıkan ve bir türlü baslayamadigim dizilerden. Hep unutuyorum. Hemen not edeceğim zevkine güveniyorum 😊 Sadece son sıraya koydugun he is psychometric i ben çok severek izlemistim🤣 harika bir liste olmuş izlemediklerime bakacagim~
    Takipteyiz efendim~

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: