Fantastik Kore Dizileri Önerileri

Öneriler

Written by:

Fantastik ögeler; Kore dizilerinin olmazsa olmazları arasında.Kimi zaman bambaşka dünyalardan gelen efsanevi yaratıkların hikayelerine konuk oluyoruz; kimi zamanda geçmiş ya da geleceğe gidip olayların gidişatını hayretler içerisinde seyrediyoruz. Kendi adıma bu yapımlardan pek çok dersler çıkardığımı söyleyebilirim. Böyle olsaydı acaba ne olurdu diye düşündüğüm birçok konuyu fantastik kore dizilerinde buldum. Anladım; keseme doldurdum. O yüzden bu yazıda daha çok ders veren; biraz daha dram ağırlıklı fantastik kore dizilerini listelemeye çalışacağım. Fantastik Dünyadan En İyi Romantik Komediler yazımdan daha eğlenceli ve romantik yapımlara ulaşabilirsiniz.  Zamanla güncelleyeceğim Fantastik Kore Dizileri Önerileri listem aşağıda beğeni oranıma göre sıralanmaktadır.

7.God’s Gift 14 Days(2014)

God’s Gift 14 Days konusu itibariyle; başarılı Tv programı yöneticisi olan Kim Soo Hyun’un kızı bir gün kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılır ve yedi gün sonra ölü halde bulunur. Bu olaya dayanamayıp intihara kalkışan Soo Hyun, Tanrı’nın bir hediyesi gibi kızının cesedinin bulunduğu günün 14 öncesinde kendini bulur. Kızını kurtarmayı başarabilecek midir, bu olayın arkasında kimler vardır gibi sorularla gerim gerim geren bir dizi God’s Gift 14 Days . İyi görünenlerin maskelerinin düştüğü, ters köşelerle dolu  güzel bir yapım.

 

 6.While You Were Sleeping (2017)

While You Were Sleeping; rüyaları gerçeğe dönüşen bir kızın savcı ve polise yardım ederek; suçları aydınlatma hikayesi konu ediniyor. Geleceği bilsek  değiştirebilir miyiz acaba sorunsalına yanıt olan dizimiz; ele aldığı her olayda bizlere pek çok ders veriyor. Oldukça popüler olan diziyi hala seyretmediyseniz hemen başlayın derim.

 

5. The Miracle We Met

Aile olabilmenin önemini; sevginin kıymetini; iyi niyetin değerini gözler önüne seren absürt mü absürt etkileyici bir Kore dizisi The Miracle We Met. Tüm absürtlüğünün, mantık tanımazlığının aksine sıcacık bir aile hikayesi bırakıyor yanınıza. Zenginliğin, güzelliğin ve kariyerin ötesinin bir gönüle girebilmek olduğunu öğretiyor usulca. Öldüğümüzde bile hatırlanabilmenin sırrını fısıldıyor kulaklarımıza. 2018’de yayınlanıp 18 bölümü de tamamlanan The Miracle We Met, Güney Kore’deki reytingleri ile başarıyı yakalamış bir yapım.  The Miracle We Met konusu ve oyuncular hakkındaki detaylar şu yazımdadır.  The Miracle We Met yorum ve repliklerimi yazdığım ‘Aile Olmak Mucizedir’ yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

 

4.Nine: Time Travelling Nine Times (2013)

Haber bülteni sunucusu olarak çalışmakta olan Park Sun-Woo bir dağ gezisi sırasında 9 tılsımlı tütsü bulur. Bu tütsüler yakıldığında Sun-Woo  zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeder. Kaderini yönetmeye çalışan karakterimizin; başına gelenler ise gerçekten ders niteliğinde etkileyicidir.

 

3.Chiago Typewriter (2017)

Hüzün kokan, nostaljik orjinal konusu ile Chiago Typewriter 2017 yılının en iyilerinden birisiydi. Ülkesi için çalışan üç arkadaşın dram dolu hikayesi hem geçmiş zamanda hem de günümüzde oldukça güzel işlenmişti.

 

2.Signal(2016)

Polisiye kategorisinde de değerlendirilebilecek olan Signal, eski bir telsizin geçmiş ile gelecek arasında köprü oluşturmasını konu ediniyor.Bu telsiz ile geçmiş ile irtibat kurabilen dedektifimiz çözülmemiş davaları tekrardan gündeme getirerek suçluları bulmaya çalışıyor. Yılların eskitemediği bir aşkı da içinde barındıran dizimiz; geç olmadan sevdiklerimizin kıymetini bilmenin önemini muhteşem bir kurgu ile anlatıyor.

 

1.49 Days (2011)

49 Days bugüne kadar benim izlediğim en iyi konuya sahip; içerisinde çok önemli hayat dersleri barındıran en iyi dizilerden biri. Herkesin mutlaka seyretmesi gereken dizilerden olan 49 days ölüm-yaşam arasındaki o ince çizgiyi anlatan eşsiz diziler arasında benim gözümde.Konusu bir hayli ilginç olan dizi; komaya giren kızımızın yanına gelen ölüm meleğinin dünyaya dönmesi için gerekli olan şeyi  anlatmasıyla başlıyor. Sevenlerinin dökeceği üç damla saf gözyaşıdır dünyaya dönmesi için gereken. Hepimiz için toplanması kolay gibi görünüyor değil mi, işte burada sahte gözyaşlarıyla tanışıyoruz; ve bizi gerçekten sevenleri görmeye başlıyoruz. Pek çok sahnesinde ağladığımı hatırlıyorum; mendillerinizi hazır bulundurup bir an evvel bu muhteşem yapımı seyredin…

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: