Romantik Komedi Kore Dizileri Önerileri

Öneriler

Written by:

Romantik Komedi türü Korelilerin en iyi yaptığı dizi türlerinden birisi kanımca. Komediyi dozunda ayarlayarak, romantikliğin sınırlarını zorlayan pek çok güzel yapımı bir çırpıda sıralayabilirim. Yüzeysel ilişkilerin ötesinde;masum pek çok duyguyu olağanüstü bir kurguyla  seyirciye aktaran Kore Dizileri; aşka inancımızı her seferinde artırıyor. Ben seyretmekten bıkmadım efendim, eminim sizlerde bıkmayacaksınız.

Çok sayıda dizimiz var. Ben en çok beğendiklerimi; yeni gelen dizilerle güncelleyerek listelemeye çalışacağım. Aynı zamanda Kore dizilerinde romantik komediyi ben iki farklı kategoriye göre değerlendiriyorum. Birisi gerçek hayattan alınma hikayelerle tamamen dünyamızdan olan realist yapımlar; diğeri ise fantastik konuları ile büyüleyen masalsı yapımlar. İlk olarak bu yazımda beğendiğim  gerçek hayattan hikayeleri olan romantik kore dizilerini   sıralayacağım.Fantastik Dünyadan En İyi Romantik Kore Dizileri listesine ise şu yazımdan ulaşabilirsiniz.

Realist Romantik Komedi Kore Dizileri

13.She Was Pretty (2015)

Ülkemizde ‘Seviyor Sevmiyor ‘ adıyla da uyarlanan dizi; eğlenceli konusu ile bir çocukluk aşkı hikayesini ustalıkla anlatıyor. İkinci adam sendromu yaşamamıza sebep  olan oldukça romantik  bu yapımın orjinalini hala seyretmediyseniz bir an önce başlayın derim.

 

12.Boys Over Flowers (2009)

Yoksa siz hala Boys Over Flowers seyretmediniz mi? Seyretmeyeni dışlarlar efendim 🙂 Ülkemizde de Yaban Çiçeği ismiyle Trt’ de yayınlanan dizi; bu dizi dünyasına kapılmamızın baş müsebbilerindendir. Listeye alıp almama konusunda karasız kalsamda geçmişe ihanet etmeme kararımdan sonra ekledim dizimizi. Yaş ilerleyince pek okul dizisi önermek içimden gelmiyor ya bu okul başka bir okul. Eminim hepiniz duymuş ya da seyretmişsinizdir tabi ama yine de dursun buracıkta.

 

11. Fight For My Way(2017)

Genel anlamda 2017’de en çok seyredilen kore dizileri arasında yer alıp; seyredenlerin çoğunlukla beğendiği Fight For My Way dizisi; arkadaşlık ve hayaller  konusunda yazılmış gerçekçi kurgusuyla öne çıkan bir yapımdı. Ben öyle bayıldığımı söyleyemem lakin; hoş bir seyirlikti. Detaylı yorumlarıma şu yazımdan ulaşabilirsiniz.

 

10. Creating Destiny(2009)

Listemin dokuzuncu  sırasında sevilesi Kore dizilerinden Creating Destiny var. 31 bölüm olmasına rağmen sıkılmadan seyrettiğim, ailenin değerini anlatan sıcacık bir dizi Creating Destiny. Başrol oyuncularının bu dizide tanışıp hala da evli olmaları da ayrı bir mutluluk sebebi.

 

9.Gentleman Dignity(2012)

Yetişkin dünyasından aşkı anlatan dizimiz; komedinin de romantikliğin de hakkını sonuna kadar veren yapımlardan. Seyrettiğim zamanlarda çok güldüğümü hatırlıyorum,hayata dair tespitleri ile de oldukça keyif veren bir yapımdı. ‘Kiraz Mevsimi’ adıyla da ülkemize uyarlandı.

 

8.The Greatest Love (2011)

Gülmekten katılarak eğlendiğim; yetişkin dünyasında romantikliğin dersine veren dizi The Greatest Love. Aşk nedir bilmeyen erkeğimizin kör kütük aşık olduktan sonra neler yaptığını gülerek seyredeceksiniz.

 

7.Cheese In The Trap (2016)

Aynı adlı hala devam eden webtoondan uyarlanan Cheese in the trap; üniversite ortamında geçen farklı karakter kurgusuyla dikkat çeken yapımlardan. Filminin de çekildiği bu yapımın dizisini bence es geçmeyin.

 

6.Personal Taste(2010)

Öyle ahım şahım konusu olmasa da benim keyif alarak seyrettiğim sevimli bir yapım Personal Taste. Çeşitli sebeplerden ötürü aynı evde yaşamak zorunda kalan ikilinin  yanlış anlaşılmalarla dolu hikayesini anlatıyor. Son Ye Jin’i oldukça sevdiğim için Min Ho ile yakıştırdım. Seyretmediyseniz kaçırmayın derim.

 

5. A Poem A day (2018)

2018’in ilk döneminde yayınlanan A poem A day’ de  en iyi romantik komedi listelerinde benim gözümde olması gereken bir yapım. İlk on bölümün oldukça iyi olduğu dizimizde son bölümlere doğru tempo düştüyse de ; şiir sevenlere mutlaka A poem A day seyretmelerini tavsiye ediyorum. Hastane temalı dizimiz ile ilgili detaylı yazıma şu linkten ulaşabilirsiniz.

 

4.What’s Wrong With Secretary Kim (2018)

Romantik komedinin hakkını veren What’s Wrong With Secretary Kim, beklentileri boşa çıkarmayarak karamel tadında tatlı bir aşkı anlatıyor. Tebessümle baktırıyor, hayranlık uyandırıyor. Klişelerle dolu olsa da asla sıkmıyor, kötü sürprizlerle germiyor. 2018’in yaz aylarında yayınlanan dizimiz; aynı isimli webtoondan uyarlanarak psikopat patron- sekreter ilişkisini konu edinmekte. Sevilen oyuncular Park Seo Joon ile Park Min Young’un başrollerinde yer aldığı dizi ile ilgili detaylı yorum yazıma şuradan ulaşabilirsiniz.

 

 

3.Another Oh Hae Young(2016)

Son zamanlarda seyrettiğim en gerçekçi ve gerçekçi olduğu kadar romantik Kore Dizilerinden Another Oh Hae Young. Türlü talihsizliklerle işleri bir türlü yolunda gitmeyen kızımızın mutluluğu bulma hikayesi. Aslında içinde birazcık da olsa fantastik ögeler barındırsa da bence gerçek hayatın içindeki masallardan birisi.

 

2.Because It’s My First Life(2017)

Gerçek hayattan kurgulanan en beğendiğim romantik komedi kore dizileri listemin ikinci sırasında yenilerden bir dizi  Because It’s My First Life yer alıyor. Şans eseri başladığım Because It’s My First Life; içinde sürprizlerle dolu; hayata dair tespitleri ile son derece vurucu olan herkese tavsiye ettiğim müthiş bir dizi. İncinen bir kalbin iyileşebilmesi sürecini çok iyi anlatan, alt metinleri oldukça sağlam olan yapımı gözden kaçırdıysanız bir an önce başlamanızı tavsiye ediyorum. Dizi hakkında yazdığım şu yazımı okuyabilirsiniz

 

 

1.The 1st Shop of Coffee Prince (2007)

Ve listenin zirvesinde tabi ki de  Coffee Prince var.  Üzerinden on yıl geçmesine rağmen güzelliğinden hiç bir şey kaybetmeyen efsane dizi Coffee Prince; unutulmaz romantik komedilerimizden. Gong Yoo ve Yoon Eun Hye’nin muhteşem kimyaları ile aşkın engel tanımayan tarafına şahit olacaksınız.Eğer seyretmediyseniz, eski diyerek seyretmemezlik etmeyin pişman olursunuz. Yeni bir kahve dükkanının kuruluşunu konu edinen dizi ile karakterler kadar sizde bu kafenin bir parçası olduğunuzu hissediyorsunuz. Dikkat Gong Yoo hayranlığını tırmandırabilir 🙂

 

                   

4 Replies to “Romantik Komedi Kore Dizileri Önerileri”

 1. Sh__narminn dedi ki:

  Ellerinize sağlık güzel bir öneri listesi olmuş..Fight my way(sıkmadan sona kadar izletdiren) gibi dizi biliyorsanız bekliyorum^_^ Şimdiden teşekkürler…

  • admin dedi ki:

   Yukarıda saydığım dizilerin hiçbirinde sıkıldığımı hatırlamıyorum 🙂 Konusu hoşuna giden herhangi birine eski demeden gönül rahatlığıyla başlayabilirsin. Hepsini seyrettim diyorsan da yenilerden What’s Wrong With Secretary Kim de bu listeye girecek gibi görünüyor. Şimdiden keyifli seyirler 🙂

 2. honey lee dedi ki:

  Hayata dair tespitleri olan, alt metni saglam, karakterleri derin ishlenmis oldugu icin seviyorum Kore dizilerini. Bu listedekilerin cogunu seyretdim tesekkurler

  • admin dedi ki:

   Evet ben de çok seviyorum Kore dizileri seyretmeyi 🙂 Kesinlikle aralarında dediğiniz gibi anlamlı pek çok yapım yer alıyor. Güzel yapımlarda buluşmak üzere o zaman, Muhabbetle🌿🌿🌿

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: