Yeni Nesil Teknolojik Kore Dizisi Önerileri

Öneriler

Written by:

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızın bir parçası haline gelen yenilikler, Kore dizilerini de etkisi altına almaya başladı ve dizilerimizin konuları da gitgide klasik olmaktan çıkarak farklılaştı. Robotların, yeni nesil uygulamaların yer aldığı böyle dizileri ilgiyle takip ediyorum, ufuk açan bu yapımları ben yeni nesil teknolojik diziler olarak değerlendiriyorum. Henüz öneri listesi kabarık olmasa da ilerleyen yıllarda konuların bu yöne doğru kayacağına inanıyorum. Eğer sizde bu konulara meraklıysanız, bu dizileri seyretmekten keyif alacaksınız.

4. Rich Man (2018)

2012 yapımı Japon dizisi Rich Man Poor Woman’ın Güney Kore uyarlaması olan  dizimiz, orijinali kadar başarılı olmasa da bilgisayar endüstrisinde genç yaşta büyük bir başarı elde etmiş dahimizin inişli çıkışlı hayatını konu ediniyor. Zamanında Japon versiyonunu seyrederken, Japonlar çalışıyor dediğim pek çok farklılığı dizide görmüştüm. Kore versiyonu onun kadar olmasa da kendisini seyrettiriyor. Hakkında yazdığım şu yorum yazıma bakmadan seyretmeye karar vermeyin.

3. Are You Human Too? (2018)

2018 yapımı Are You Human Too? yeni nesil robot temalı Kore dizilerinden. Listemde olup henüz seyredemediğim yapımın yorumların iyi olduğunu söyleyebilirim. Oldukça farklı bir konusu olan dizimizi, türü sevenler mutlaka değerlendirmeliler. Konu yazısı şu sayfadadır.

2. I Am Not A Robot(2017)

Yine robot teması içerisinde yer alan dizimizi ben keyifle seyretmiştim. Öyle ahım şahım bir robot bilgisi içermeyip yer yer de mantıksızlıkları olsa da beğeneceğinizi garanti edebilirim. Robotların soğuk dünyasından çıkan sıcacık bu hikaye sizin de kalbinizi ısıtacaktır eminim.

1.Memories Of Alhambra(2018)

Merkezinde artırılmış gerçeklik oyununun olduğu dizimiz, tıpkı anlattığı oyun gibi seyrederken seyirciyi gerçeklikten koparıyor, soluksuz bir maceraya davet ediyor. Son bölümlerine doğru tempo düşse de Memories Of Alhambra’yı yeniliklere açık herkese tavsiye ediyorum. Beklentilerinizin ötesinde bir 10 bölümle karşılaşacaksınız. Yazdığım detaylı yorum yazısı şuradadır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: