Masal Gibi Bir Düğün İçin En Güzel 14 Enstrümantal Giriş Müziği

Seviyorum

Written by:

Hepimiz masal gibi bir düğünümüzün olmasını hayal etmişizdir. Film sahnelerinde yansıtılan mutlu tabloların bizim hikayemizde de yer almasını elbette isteriz.Sevdiğimiz adamın kollarında yeni bir geleceğe yürüdüğümüz bugünün unutulmazlar arasında olmasıdır dileğimiz. Tek bir gün bile olsa gerçeklikten uzaklaşarak bir masalda yaşadığımızı hissetsek ne güzel olurdu değil mi?

İşte bunun için düğünde kullanılan her detay oldukça önemlidir.Kullandığımız müzikler de düğünleri tamamlayan en önemli kısım şahsımca. Güzel soft bir müzikle kuğu gibi süzülen bir gelin en güzel romanlardan fırlamış bir kahraman gibi geliyor bana.   Belki de müzikler sayesinde bu masalsılığı yakalayabiliriz .  Ben de bugün beni başka gerçekliğe götüren bu müzikleri sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. İşte düğün giriş fon müziği olarak kullanabileceğiniz; 14 muhteşem parça şöyle sıralanmakta;

1.Spirited Away- Always With Me (İtsumo Nando Demo)

Masal denilince aklıma Hayao Myzaki’nin animasyonları gelir. Renkleri;karakterleri hepsi adeta bir masal dünyasından çıkmışçasına  sizi farklı dünyalara götürür. Animelerinde yer alan  müzikler de enfestir.. İşte Spirited Away’ da kullanılan Always With Me (İtsumo Nando Demo) parçası da bunlardan biri.  Parçanın sözleri de oldukça anlamlıdır; isterseniz bunu kullanabilirsiniz; kadının yormayan huzur veren sesi; düğününüze gelen davetlileri eminim kendinden geçirecektir. Ayrıca enstrümental iki versiyonunu da aşağıya bırakıyorum. Ben her versiyonuna aşık oldum. Klasik düğün giriş müziği tercihi için enfes bir alternatif.

 

2. Yiruma- River Flows İn You

Yiruma dünyaca ünlü  Güney Koreli besteci ve piyanist. River Flows İn You ‘ da onun en ünlü bestelerinden biri. Ben çok seviyorum. Düğün giriş müziği için de uygun bir parça olduğunu düşünüyorum. Bu listede Pachelbel’s canon in d Major parçasından bahsetmeyeceğim. Eminim hepiniz bu parçayı bilip seviyorsunuzdur. Pachelbel ile pek çok besteler birlikte kullanılıyor. Yiruma’nın  bu bestesi ile birlikte kullanılan bir versiyonunu aşağıya bırakıyorum.

3. John Legend-All Of Me

John Legend’in All of me parçası hepimizin severek dinlediği  modern zamanların en güzel aşk şarkılarından biri. Pek çok versiyonu olsa da sevdiğim iki cover videosunu aşağıya bırakıyorum.

4.Christina Perri-A Thousand Years

A thousand Years parçası da All of me kadar güzel ve büyüleyici. Ben enstrümental coverlarda oldukça başarılı bulduğum Piano Guys’ın icra ettiği versiyonu aşağıya bırakıyorum.

5.Elvis Presley-Can’T Help Falling With You

Sözleri ile kalbimizi eriten bu parçanın gitar versiyonunu daha çok beğendim. Piyano versiyonunu da oldukça hoş olsa da sanki gitar daha bir duyguyu vermiş gibi. Karar sizin.

6.LOST” Soundtrack – There’s No Place Like Home by Michael Giacchino

Lost severek seyrettiğim bir yapımdı. Bu müziği de duyduğumda hep hüzünlenirim. Hüzünlü olsa da farklı bir büyüsü olduğunu düşünüyorum. Dinlemeden giriş müziğinize karar vermeyin bence.

7.Yann Tiersen – Comptine d`un autre ete – l`apres-midi

Enstrümental Müziği anlattığımız bir yazıda Yann Tiersen’ e yer vermezsek olmaz. Amelie soundracki müthiştir kendilerinin.

8.Jashn-E-Bahaaraa (Instrumental Music) – Jodhaa Akbar

Alternatif olarak biraz daha hareketli; hint müziklerini tavsiye edebilirim.  Hareketli düğün giriş müzikleri kategorisinde bu parça benim oldukça hoşuma gitti.

9.Traditional Irish Music by “The Ghillie’s” danse Kesh jig , Eddy kelly (jig) et Drowsy Maggie 

İrlanda müziğini oldukça severim. Masalsı gelir. Farklı olarak bir örnek paylaşmak istedim.

10.Ed sheeran Perfect

Modern aşk şarkılarından biri olan Perfect’in harp ile çalınan coverı oldukça güzel olmuş. 2cellos’ un çaldığı uyarlamayı da ekliyorum.

 

11. Wiz Khalifa-See You Again

Flüt sesi de düğününüz için muazzam bir seçim olabilir. Flütün kullanıldığı bu eşsiz parçayı da dinlemnizi tavsiye ediyorum.

12. Coldplay-Viva La Vida

Coldplay günümüzde en güzel müzikleri yapan gruplardan biri. Bu güzel müziği de sahneye girişte kullanabilirsiniz.

13.La vie en rose- Louis Armstrong

La vie en rose’ u bence en güzel Louis Armstrong söylüyor. Girişi oldukça güzel olduğu için sözlerine gelmeden keserek bu parçayı giriş müziğiniz olarak kullanabilirsiniz.

14.Chris Brown – Forever

Son olarak gerçek hayattan benimde hayallerimi süsleyen eğlenceli düğün giriş müziğini paylaşmak istiyorum.. Umarım bir nebze de faydalı olabilmişimdir. Musmutlu bir düğününüz olması temennileriyle…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: