100 Days My Prince Konusu- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

10 Eylülde yayın hayatına başlayan 100 Days My Prince 16 bölüm olması planlanan yeni tarihi Kore dizilerinden. Yer yer romantik komedinin de içerisinde yer alacağı yapımda, geçirdiği bir kaza sonrasında hafızasını kaybeden bir veilaht prensin saray dışında yaşadıkları anlatılıyor.

100 Days My Prince konusuna detaylı bakacak olursak, taht için çetin bir mücadele içerisinde olan veliaht prens Lee Yeol, bir suikast girişimi sırasında ağır yaralanarak hafızasını kaybeder. Saray dışında onu bulan ise oldukça bilgili ve zeki bir kadın olan Hong-Sim’dir. Geçmişi hatırlayamadığı 100 gün boyunca prensimiz, aynı zamanda Jeason’un ilk dedektiflik bürosunun başkanı olan  Hong-Sim’in yanında halktan biri gibi hayatını sürdürecektir. Formalite icabı evlenmek zorunda da kalan bu ikilinin geçmişlerinde ise taht için dönen kirli  oyunların izleri yer almaktadır.

100 Days My Prince oyuncuları arasında veliaht prensimize yetenekli idolümüz, EXO grubu üyesi Do Kyung-Soo hayat veriyor. 2018 senesi EXO grubunun Kdrama’ya taşındığı yıl olarak addedilebilir sanırım. The Miracle We Met, Rich Man‘dan sonra farklı bir EXO üyesi de başrolde yerine almış bu dizide. Do Kyung-Soo’yu hiç seyretmememe  rağmen, diğer üyelerin oyunculuklarından daha iyi bir performans gösterdiğini  ilk bölüm itibariyle söyleyebilirim. İdolümüze ise genç yeteneklerden Nam Ji-Hyun eşlik ediyor. Yayınlanan afişlerde saç şekli ve yüz tipinden olsa gerek biraz yaşlı dursa da dizi içerisindeki rolüne uygun olduğu görülüyor.Hikaye güzel olunca da oyunculuklar o kadar göze batmıyor.

100 Days My Prince 1. bölüm kurgusuyla başarılı bir tarihi dizi olduğunu göstererek, tarihi Kore dizilerini çok seven şahsımı heyecanlandırdı. 2018’in başlarında yayınlanan Grand Prince’den daha iyi bir hikayesi ve atmosferinin olduğu ilk bölümden anlaşılıyor. Yine senaryo çocukluktan başlatılarak günümüze doğru ilerletilse de o kadar sıkmıyor, taşların yerine oturması için faydalı oluyor. Merakla bölümlerin birikmesini bekliyorum efendim:). Keyifli seyirler…

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: