2017 Yılının En İyi Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

2017 yılı benim sistemli bir şekilde Kore dizisi izlediğim yıllardan ilkiydi. Ne demek sistemli izlemek derseniz;önceki yıllarda sadece güzel olduğunu duyduğum kore dizileri izleyip; dizilerin popülaritesine göre izleme listemi oluşturuyordum. Vaktim pek olmuyordu,o yüzden de dizinin kötü çıkma riskini göze almak istemiyordum.Lakin 2017 yılında çıkan pek çok diziyi seyrettim,benim gibi risk almadan keyifli bir dizi arayışında olanlara rehber olacak bir yazıyı kaleme almaya niyetlendim.  Sizde bir diziyi bitirdikten sonra; yana yakıla iyi bir dizi arayışına giriyorsanız; son senenin en iyi yapımlarının bulunduğu bu yazı sizlere eminim ilaç gibi gelecektir. Liste 2016 yılında başlayıp;2017 yılında devam eden ve 2017 yılında başlayıp 2018 yılında sonlanan dizileri de içermektedir. 2017’de en beğendiğim 12 yapım; şu şekilde listelendi. Seyretmediklerinize bir an önce başlamanızı tavsiye ederim. En iyi kore dizileri 2017 listesi; benim seyir zevkime göre şöyle sıralanmakta;

12. Legend Of The Blue Sea

Bir deniz kızı hikayesi olan Legend Of The Blu Sea dizisi ;  Lee Min Ho ve Ji Hyun gibi iki büyük oyuncunun biraraya getirilmesi ile seyirciler arasında büyük beklenti oluşturdu. Lakin yorumlara bakıldığında pek de beklentiyi karşılamamış olduğu görülüyor. Ben keyif aldığımı söyleyebilirim. Özellikle ilk bölümleri oldukça eğlenceliydi; görsel açıdan da  tam bir şölendi.  Son on bölümde maalesef ki aynı tempoyu devam ettiremeseler de farklı kurgusu ile göz doldurdu.  Deniz kızının bir dolandırıcıya duyduğu saf aşkı eminim sizi de etkileyecektir. Fantastik; masalsı kurguları seviyorsanız kaçırmayın derim.

 

11.The King Loves

The King  Loves; bana göre; 2017 yılının kıyıda köşede unutulmuş en güzel masallarından biriydi. Biraz da tarihi olması hasebiyle pek seyredeni ve yorum yapanı göremedim. Seyretmeyenlerin çok şey kaçırdıklarını söyleyebilirim.Romantik komedi kore dizileri önerilerim arasında King Loves ilk sıralarda yer alır. Buram buram romantizim kokan bu hikayeyi; ilk kez aşık olan bir kralın ağzından dinliyoruz. Arkadaşlık ve aşkın güzel kurgulandığı yapımda, tarihi dizilerin olmazsa olmazı taht için yapılan savaşlar  yer alsa da bu entrikaları fazla abartmayarak bizlere keyifli bir hikaye sunmuşlar. Ben güncel takip ederek; merakla bekledim bölümleri. Tarihi yapımları da sıkılmadan izliyorsanız mutlaka The King  Loves’a şans verin derim.

 

10.Strong Woman Do Bong Soon

Bu diziyi tek kelime kelime ile tarif et derseniz bu kelime ‘Sevimli ‘olurdu istinasız. Gerçekten; oyuncuları olsun, konusu olsun her yerinden minnoşluk akan çerezlik tatlı bir dizi Strong Woman Do Bong Soon. Öyle ahım şahım bir konusu yok; ama keyifle seyrediyorsunuz. Kafanızı boşaltmak isteyip şöyle eğlenceli bir dizi bulsam diyorsanız; bu diziye başlayın derim.

 

9.Fight For My Way

Genel anlamda 2017’de en çok seyredilen kore dizileri arasında yer alıp; seyredenlerin çoğunlukla beğendiği Fight For My Way dizisi; arkadaşlık ve hayaller  konusunda yazılmış gerçekçi kurgusuyla öne çıkan bir yapımdı. Ben öyle bayıldığımı söyleyemem lakin; hoş bir seyirlikti. Detaylı yorumlarıma şu yazımdan ulaşabilirsiniz.

 

8. I’m Not A Robot

2017’nin sonlarına doğru yayınlanan  I’m Not A Robot dizisi benim oldukça eğlenerek seyrettiğim bir dizi oldu. Konusu fazla gerçekçi olmasa da önkabulle keyif alınabilecek çerezlik bir yapımdı. Robotu canlandıran kız oldukça başarılıydı.Yeni nesil bu dramayı bence kaçırmadan seyredin….

 

7.Defendant

Polisiye hukuk türünde başarılı bir örnek olan Defendant dizisi özellikle hapishaneden kaçış sahneleri ile bir adım daha öne geçti. Türü sevenlerin mutlak seyretmesini önerdiğim dizi ile ilgili detaylı  Defendant yorumlarımı şu yazıdan okuyabilirsiniz.

 

6. While Yo Were Sleeping

Lee Jung Suk’u  sevmeme rağmen başladığım ve hayranlıkla bitirdiğim bir yapımdı While Yo Were Sleeping. Rüya konusunu oldukça seven bendeniz her bölümü heyecanla takip ettim. Polisiye kısmı daha ağır bassa da romantizmin de yer aldığı hikayesiyle kaçırılmaması gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum. Pişman olmayacaksınız.

 

5.Queen For The Seven Days

Queen For Seven Days   kazananın olmadığı bir savaşı anlatan duygu yüklü 2017 yapımı 20 bölümlük tarihi bir Kore dizisi. Sadece 7 gün kraliçelik makamında kalabilen devrik kraliçe  Chae-Gyung’un  bu noktaya nasıl geldiğini ustaca anlatıyor. Queen For Seven Days  konusu itibariyle iki prensin kral olma yolundaki rekabetlerini yakın merceğe alarak, kızımızın masum aşkını da hikayeye ekliyor. Peki  Chae-Gyung’un aşkı kardeşleri taht hırsından uzaklaştırmaya  yetebilecek midir? Yoksa bu aşk savaşı daha da alevlendirecek, büyütecek midir? Yorumladığım bu güzel dizi ile ilgili detaylar şu yazıdadır.

 

4.Go Back Couple

Evlilikleri biten bir çiftin mucizevi bir şekilde 20 yaşlarına geri dönmelerini konu alan dizi; ders aldığım her bölümünü neredeyse ağlayarak seyrettiğim bir dizi oldu. 12 bölüm oldukça kısaydı, keşke biraz daha uzatsalardı lakin doyurucu; sevdiklerinizi kıymetini bir daha anlayacağınız bu diziyi kaçırmayın derim. Dizi ile ilgili detaylara şu yazımdan ulaşabilirsiniz.

 

3.Chiago Typewriter

Hüzün kokan, nostaljik orjinal konusu ile Chiago Typewriter 2017 yılının en iyilerinden birisiydi. Ülkesi için çalışan üç arkadaşın dram dolu hikayesi hem geçmiş zamanda hem de günümüzde oldukça güzel işlenmişti. Bu farklı yapım mutlaka alternatifleriniz arasında yer almalı.

 

2.Because It’s My First Life

Şans eseri başladığım Because It’s My First Life; içinde sürprizlerle dolu; hayata dair tespitleri ile son derece vurucu olan herkese tavsiye ettiğim müthiş bir dizi. İncinen bir kalbin iyileşebilmesi sürecini çok iyi anlatılan alt metinleri oldukça sağlam olan yapımı gözden kaçırdıysanız bir an önce başlamanızı tavsiye ediyorum. Dizi hakkında yazdığım şu yazımı okuyabilirsiniz.

 

1.Goblin

Goblin sadece 2017 ‘in  en iyi kore dizisi değil tüm zamanların belki de en iyi kore dizisi olabilir. Gong Yoo’ya hayran olan beni bu yapım bir  daha aşık ettirmiştir. Kanada’daki sahneleri; goblin ile ölüm meleğinin ikili sohbetleri; çay evinden geçen yolcuların hikayeleri daha sayamadığım birçok güzellikler bu dizinin her karesinde yer alıyor. Hala daha seyretmediyseniz elinizdeki tüm seyrettiklerinizi bırakıp bu diziye başlamalısınız. Forever Gong Yoo:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: