A Pledge To God Konusu- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

24 Kasımda yayın hayatına başlayan A Pledge To God, yarım saatlik kısımlarla 48 bölüm olması planlanan yeni Kore Dizilerinden. A Promise with the God ismi ile de anılan dizimiz, ölmek üzere olan çocuklarını kurtarmak için bir araya gelmek zorunda olan boşanmış bir çiftin hikayesine odaklanıyor.

A Pledge To God konusuna detaylı bakacak olursak, bir spiker olan Ji-Young ilk çocuklarını kucağına almak üzere iken kocası Jae-Wook’un onu arkadaşı Na-Kyung’un ile aldattığını öğrenir ve kocasını affetmeyerek onunla yollarını ayırır. Başka birisi ile evlenip iş hayatınında da başarıyı yakaladığı sırada altı yaşına gelen oğlu Hyun-Woo’nun lösemi hastalığına yakalandığı haberini alır. Haberden sonra yıkılan annemiz çaresiz, kemik iliği nakli için bir türlü affedemediği ilk eşi Jae-Wook ile buluşur lakin ilikler uyuşmaz doktorlar evli olduklarını sandıkları bu çifte ikinci çocuk tavsiyesinde bulunur. Zira kardeş iliğinin uyuşması ihtimali daha yoğundur ve geçen her dakika Hyun-Woo’nun aleyhine işliyordur.

Ne senaryo ama 🙂 Abartmamışlar mı bu sefer biraz da sizce? Gerçi bizdeki Binbir Gece’yi hatırlattı bana seyrederken orada da annemiz Şehrazat oğlunun hayatını kurtarmak için çok zor bir karar vermek durumunda kalıyordu, anlayacağınız bıçak sırtı bir konu işlenecek A Pledge To God’da da.

A Pledge To God oyuncuları arasında annemizi Han Chae-Young oynarken, aldatan eşimize ise Bae Soo-Bin hayat veriyor. Oh Yoon-Ah sinsi arkadaş rolündeyken, hiçbir şeyden haberi olmayan zavallı ikinci eşimizi de
Lee Chun-Hee canlandırıyor.

A Pledge To God 1. bölümü yoğun senaryosu, geçmiş-günümüz arasındaki sık geçişleri ile yer yer kafa karıştırsa da başarılı bir dram dizisi gibi duruyor. Uzun bölüm sayısı yüzünden ben pek seyredemeyeceğim gibi olsa da devam edenlerin yorumlarını mutlaka bekliyorum:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: