A Poem A Day Dizisine Başlamalı Mıyız?-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

A Poem A Day dizisi; 26 martta yayın hayatına başlayan, eğlenceli romantik komedi türünde tazecik bir Kore dizisi. Hastane ortamında geçen dizi; farklı olarak bizleri bu kez fizyoterapistlerin hikayelerine konuk etmekte.  Mesleğe yeni başlayanlar ile tecrübeli çalışanların yaşadıkları olayları konu edinerek; yer yer güldürüp yer yer de hüzünlendirmeyi planlıyor. Apoem a day’ i bitiren  bendeniz; kafa dağıtan eğlenceli  güncel kore dizisi arayanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. A poem a day yorumlarım için şu yazıma bakabilirsiniz. Tereddüt etmeden seyredebilirsiniz efendim; eminim bir çırpıda bitireceksiniz bölümleri. Yok benim tereddütlerim devam ediyor diyorsanız biraz daha açalım dizimizi.

A Poem A Day konusu itibariyle;hayali edebiyat bölümünde okumak iken geçim sıkıntı nedeniyle daha garanti bir meslek olan fizyoterapistliği seçmek zorunda kalan  Bo-Young  kızımızın etrafında gelişen olayları anlatıyor. Şiiri çok seven kızımız;zorlu hayat mücadelesinde her gün bir şiir olarak teselli bulmaya çalışıyor. Bu kısmı benim oldukça hoşuma gitti. Her bölümde Kore şairlerinden güzel bir şiir dinliyoruz kızımızın sesinden. Bu şiirler her bölümün de ismini oluşturuyor; hikayenin gidişatına uygun seçildiği belli. A poem a day 1.bölümü şiiri ‘Sarsıldığında açar çiçekler’ oldukça hoştu. Zaten senaristleri uzun yıllardır devam eden Rude Miss Young-Ae  dizisinin senaristlerinden oluşuyormuş.

A Poem A day oyuncularına bakacak olursak; Lee Yoo Bi  başrol kızımızı canlandırıyor. Bu kızı bir yerden çıkarıyorum derken,pek çok dizide  yan rollerde oynadığını gördüm. Ben en çok Nice Guy’ da Ma Roo’nun hasta kardeşi rolünde oynadığını hatırladım. Büyümüş; serpilmiş kızımız; rolüne de oldukça yakıştırdım ben, sempatik durmuş. Erkek oyuncularda  ise Lee Jun-Hyuk ile yeni nesil oyunculardan Jang Dong-Yoon a poem a day dizisinde önemli rollerde karşımıza çıkıyor.

 

Üç yıldır sözleşmeli olarak çalıştığı hastanede kadrolu olmaya çalışan  Bo-Young karakterini oldukça sevdim. Şiir seven; duygusal; merhametli çalışkan kızımız; pek de etrafındakiler tarafından saygı görmeyip biraz da hor kullanılıyor. Hayatı zaten zor olan Bo-Young’un çalıştığı hastaneye  bir de üniversite zamanında kendisini reddeden Min Ho ‘nun stajyer olarak gelmesi; işleri daha da karıştırıyor.

Min Ho karakteri ise her şeyi dalgaya alan; hayatta pek de zorluklarla karşılaşmamış rahat bir tip olarak karşımıza çıkıyor. Bo-Young’u sürekli dalgaya alması, hoşlandığını açıkladığında dahi şaka yapması  eminim daha sonraki bölümlerde pişmanlık olarak karşısına çıkacaktır. Arkadaşı Nam Woo ise oldukça eğlenceli timsah tişörtü hikayesine oldukça güldüm.

Hastaneye sonradan dahil olan ünlü doktorumuz Ye Jae-Wook; ise başarılı; işine düşkün ; disiplinli ciddi ajussimiz. Hastaneye gelir gelmez ağırlığını koyarak her kese tavsiyeler yağdırarak taşı gediğine oturtuyor. Bu sahnelere oldukça güldüm. Ben beğendim karakteri; kızımızın yanına da yakıştırdım. Umarım ikinci adam olarak kalmaz; çocuksu Min Ho’ ya yerini kaptırmaz.

 

Dizi oldukça eğlenceli;ilk üç bölümde  kahkahalarla güldüğüm sahneler oldu. Fizyoterapist bölümündeki diğer çalışanlar; radyoloji teknikerleri hepsi renkli karakterleri ile dizeye farklılık katmışlar. Kararsız radyologumuza oldukça güldüm. Kendini beğenmiş olanı ise dizi izleme konusunda kendime benzeterek sahnede koptum  😉

Özetle A poem A day dizisini  ilk üç bölüm itibariyle güzel başlayan; gelecek vaddeden dizi olarak betimleyebiliriz. Güncel takip etmeyi düşünüyorum. Eğlenceli kafa dağıtıcı bir dizi arayışında olanları da A poem A day izlemeye davet ediyorum. İlk Bölüme baktıktan sonra A poem a day yorumlarınızı beklerim; sizler nasıl buldunuz ?

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: