Abyss Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

6 Mayısta yayın hayatına başlayan Abyss  fantastik konusu ile dikkat çeken yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide, ‘Abyss’ denilen gizemli bir küre sayesinde hayata dönen iki arkadaşın ölümlerinden sorumlu kişileri bulma hikayesi anlatılıyor.

Abyss konusuna detaylı bakacak olursak, zengin bir aileden gelen Cha-Min iyi kalpli birisi olmasına rağmen çekici bir görünüşe sahip değildir. Talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybeder ve kazaya sebep olan gizemli varlık tarafından ‘Abyss’ denen küre sayesinde hayata döndürülür. Ancak kendi görünüşünden farklı olarak çok yakışıklı bir adama dönüşmüştür. Kürenin sırrını tam çözememişken savcı olan arkadaşı Ko Se-Yeon’nun cinayete kurban gitmesine şahit olur ve onu da küre ile başka bir bedende hayata döndürür.İkinci bir şans yakalayan bu ikili hem ölümlerinin hem de Abyss’nin ardındaki sırrı araştırmaya koyulacaklardır.

Abyss oyuncuları arasında savcımızın yeni yüzünü Park Bo-Young oynarken, varisimize ise Ahn Hyo-Seop hayat veriyor. En son ‘Strong Woman Do Bong-Soon’ da seyrettiğimiz Park Bo-Young’u severim,
Queen of Ring’ de seyrettiğim Ahn Hyo-Seop’u da beğenmiştim.

Abyss 1. bölümü ile The Smile Has Left Your Eyes izleyicilerine bir sürpriz yaparak başlıyor ve hepimizi gülümsetiyor. Tvn’nin bu dizi çiftlerini sonraki yapımlarda kullanması olayını çok seviyorum. En son bir örneğini Why Secretary Kim? de görmüştük.

Dizinin ilk bölümü biraz karışık geldi bana, olaylar çok arka arkaya olmuş, birini anlamaya çalışırken başka bir olayın içinde buluyorsunuz kendinizi. 1. bölüme özel olduğunu düşünerek diğer bölümlerde dizinin oturacağını düşünüyorum. Beden değiştirme olayını pek sevmesem de Abyss küresi ilginç bir hikaye barındırıyor gibi. Umarım absürtlüğün dozunu ayarlayarak iyi bir şekilde bağlayabilirler. Fantastik yapımları ve Park Bo-Young – Ahn Hyo-Seop ikilisini sevenler hukuk temasını da içeren bu diziyi kaçırmamalı derim:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: