Are You Human? Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

4 Haziranda yayın hayatına başlayan Are You Human? yeni nesil robot   temalı Kore dizilerinden. I Am Not A Robot’tan sonra böyle yapımların çoğalacağı barizdi. Kore dizilerindeki yeni robotik akımımız hayırlı olsun. E tabi ki günceli takip etmek önemli; robot insan aşkını konuşacağımız günler geldi işte 🙂

Are You Human? konusuna biraz daha detaylı bakacak olursak; yapay zeka konusunda dünyaca tanınan bilim insanlarından olan Kim Sung-Ryoung oğlu ve eşi ile mutlu bir yaşam sürerken; eşinin ani ölümü ile birlikte bir anda oğlu da elinden alınır. Oğlu Nam Shin’in yokluğuna dayanamayan annemiz yeteneklerini kullanarak ; oğluna tıpatıp benzeyen insansı bir robot üretir. Gerçek oğlunun bir kaza sonucu komaya  girmesi sonucunda ise, robot Nam shin; gerçek hayattaki Nam Shin’in yerini alacaktır.

Are You Human? oyuncularında ise robotumuzu  Cheese In Trap’ ten hatırlayacağımız Seo Kang-Joon oynuyor.  I Am Not A Robot dizisindeki robot kızımızın oyunculuğunu ben çok beğenmiştim. İnsan ile robot geçişlerini çok iyi yansıtmıştı.  Seo Kang-Joon’nun performansını merak ediyorum. Robotumuzun korumasını ise Kon Seung-Yeon oynuyor. İkinci adamımıza ise yeni biten A poem a day’deki Doktor ye’miz Lee Jun-Hyuk hayat veriyor. Robotik tavırları ile meşhur Doktor Ye’yi bir robot dizisinde görmek beni gülümsetmedi değil:)

Are You Human? 1.bölümü izlediğimizde dizi için fazlasıyla emek verildiği göze çarpıyor. Çek cumhuriyeti’nde çekilen sahneleri ve yapay zeka uzmanı annemizin evi pardon şatosu:) gerçekten güzeldi. Oldum olası başka ülkeleri de gösteren Kore yapımlarını sevmişimdir. Are You Human? için de Çek cumhuriyeti iyi bir seçim olmuş.

Robot Sophia ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyorsunuzdur. Yapay zeka konusu  günümüzde gerçekten çok yol kattetti. Doğal yüz ifadeleri yapabilen, gülen; şakalaşan Robot Sophia’nın süreci; Are you human dizisindeki seviyeye geldiğimizin belki de en büyük göstergesi. Aşağıya Robot Sophia ile ilgili videoyu bırakıyorum; Robotların insanlardan farksız olduğu zamanlar gelecek mi ne dersiniz?

Are You Human? işte bu ilgi çekici konusu ile seyredilmeyi hak eden 2018’in iyi yapımlarından. Umarım konuyu aktarmada da konu kadar başarılı olurlar. Merakla bekliyoruz bölümleri efendim:)

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: