Arthdal Chronicles Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

1 Haziranda yayın hayatına başlayan Arthdal Chronicles zengin kadrosu ile dikkat çeken fantastik türde yeni Kore dizilerinden. 6 bölümlük kısımlar ile 3 part halinde Netflix’de yayınlanacak olan dizide, ilk çağlarda Arthdal  adlı yerde yaşayan ırklar arasındaki mücadele anlatılıyor.

Arthdal Chronicles konusuna detaylı bakacak olursak, ilk çağlarda Arthdal  denen yerde insan ve üstün özelliklere sahip Nweantal ırkı birlikte yaşamaktadır. Kaynaklar kıtlaşınca bu iki ırk arasında rekabet başlar ve insanların savaş kahramanı Ta-Gon önderliğinde insanlar Nweantal ırkının sonunu hazırlar. Yarı insan yarı Nweantal olan Eun-Sum bu savaştan kaçmayı başarır ve aynı kaderi paylaştıkları Tan-Ya  ile Wahan kabilesinde karşılaşır. Şimdi sıra yapılan katliamın hesabını sormaktadır.

Arthdal Chronicles oyuncuları arasında Eun-Sum  karakterine Song Joong-Ki  hayat verirken, Tan-Ya’yı ise Kim Ji-Won canlandırmaktadır. Ta-Gon rolünde ise Jang Dong-Gun yer alır.

Arthdal Chronicles 1. bölümü ile müthiş bir görsel şölen sunarken yarı fantastik yarı tarihi konusu ile de merak uyandırıyor. İnsanlık tarihinin bilinmez dönemlerine bizleri götüren dizinin zengin oyuncu kadrosu da göz doldurmakta. Song Joong-Ki Wolfboy’daki performansına geri dönmüş adeta 🙂 İlk iki partı art arda yayınlanıp dizinin son partı 2019 eylülünde yayınlanmaya başladı. Ben ilk 12 bölümü soluksuz seyredip son partın güncel takip ediyoruz. Seyredenleri bölüm bölüm yorumları paylaştığım şu sayfama bekliyorum.

2 Replies to “Arthdal Chronicles Konusu-2019 Kore Dizileri”

  1. Yıldız ⭐️ dedi ki:

    Diziyi ilk bölümden izlediğimde pek birşey anlamadım konuşmalar olsun olaylar olsun sonra 2 bebek ve mavi dudaklı insanlar ilgimi çekti aslında daha öncesinde ilgimi çeken dizi posteriydi neyse 2.bölümdede rüya görememe saçmalığı vardı onu geçtikten sonra at ilgimi çekti kızın atla konuşması daha sonra köye gelen askerler köye saldırmaları ve çocuğun onları kurtarmaya çalışması beni içine aldı ve artık tamamen devam ermek isteği hissetim aslında burada anlatıyorum ama dizi anlatılmaz yaşanır yani izleyin ve görün sonraki bölümlerde çok değişik olaylar var ve her gün bölüm bekliyorum çok kötü ki bağımlısı oldum 😅

    • Mona dedi ki:

      Ben Arthdal Chronicles 1. bölümüne bayılmıştım, sizin gibi pek çok kişiden de iyi gittiğine dair yorumlar alıyorum, seviniyorum. En kısa sürede bende başlayacağım inş Haber verdiğiniz için teşekkür ederim, yorumlarında buluşalım. Muhabbetle🌿🌿🌿

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: