Ava Giden Avlanır-Trap Yorum ve Replikleri

Kore Dizileri

Written by:

Ava gidenlerin avlandığı, insanların av gibi yakalandığı heyecanlı bir mini dizi Trap. Farklı konusu ile şaşırtıyor, var mıdır böyleleri diye düzeni sorgulatıyor. Finali çok doyurucu olmasa da ikinci sezona göz kırpan Trap’ı ben çok beğendim. Ters köşeleri seven polisiye dizi sevenlere öneririm.

Bir başladığınızda 7 bölümü bir çırpıda biterebilirsiniz, 1 mm’lik farkı düşünüp irkilebilirsiniz. Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın diyorum 🙂 ve konu yazısının linkini vererek detaylı Trap yorumlarıma geçiyorum.

Trap Yorum ve Replikleri

Trap 1. bölümü ile oldukça heyecanlı bir giriş yaparak seyirciyi heyecanlandırıyor. Kang Woo-Hyun gibi bizlerde kurban gibi hissederek garip olayı yaşıyoruz, bir aile gezisinin nasıl bir katliama dönüştüğüne şahitlik ediyoruz. Kang Woo-Hyun’un polise anlattıklarının ara ara verilmesi güzel olmuş, seyirciyi de hikayenin bir parçası haline oturtmuş.

İnsanları sırf eğlence olsun diye avlayan insanlar var ve bu seri katiller ülkenin önemli kurumlarını hakimiyeti altında tutan üst düzey kişilerden oluşuyor. Bu av katliamını daha önceden de araştıran profilcimiz Yoon Seo-Young da dedektif Ko Dong-Kook ile ekibe katılıyor. Başlıyorlar bu ilginç olayı araştırmaya.

Dedektif Ko Dong-Kook’un geçmişte yaşadıklarını öğrendikten sonra oğlunun durumuna üzülüyoruz ve Kang Woo-Hyun’u sevmeme nedenini anlayabiliyoruz. Çok iyi oynamış Sung Dong-Il gerçekten, yüzünden çaresizlik ve hüzün okunuyordu. Başlarda dedektifimiz şüphelense de durumdan sonra olayların gidişatına göre Kang Woo-Hyun’la yakınlaşınca pek olayları sorgulamıyor, makus sonumuz hazırlanıyor.

Dedektif Bae’nın ölmesi, Yoon Seo-Young un amirinin ani intiharı işleri ilginçleştiriyor. 1mm’lik insanları inceleyen kızımız da Ceo Hong’un adeta poker face olduğunu çok önceden fark ettiğini anlatıyor. 1mm’lik insanlar hikayesi benim kanımı dondurdu, insan duygularını taklit etmeleri ürkütücüydü.

Birleşen üçlümüz Ceo Hong’u kışkırtarak ona tuzak hazırlıyor ve televizyondan gururunu kırarak Ceo Hong’u hataya zorluyor. Ceo Hong’un bu kadar basit bir hata yapıp Kang Woo-Hyun’u öldürmeye yeltenmesi bana mantıksız gelse de üst takım Hong’dan vazgeçince zaten olay bitiyor. Hong öldürülüyor, eşin cesedi ofisinde çıkıyor tüm suçları onun üstüne atarak VVıp grubun içi rahatlıyor ancak asıl bundan sonra başlıyor hikayemiz:)

Biz eğlence için insanların avlandığı bir düzen nasıl olur diye düşünürken,
Kang Woo-Hyun’unun anlattıklarının gerçekliğini sorgulamıyoruz ve asıl ters köşeyi beşinci bölüm ile bu olayın Kang Woo-Hyun’nun bir planı olduğunu öğrendikten sonra yaşıyoruz. Yoon Seo-Young burada iyi bir iş çıkartarak hemen Kang Woo-Hyun’da 1 mm’liklerden olduğunu fark ediyor ve onaylamak için tek başına evine gidiyor. Bu ihtiyatsızlığı,Kang Woo-Hyun’na planının anladığını bu kadar belli etmesi de başarılı profilcimizden beklenmeyen hareketlerdi. Basit bir kazada ölmesi de fazla abartılı oldu. Ünlü olması onu kurtarmaya yetmedi maalesef.

Nitekim Kang Woo-Hyun planında başarılı oluyor. Grubun yeni Ceo Hong’u olarak atanıyor. Ben Lee Seo-Jin pek beğenemedim. O psikopatlığı verememiş bana göre, o kadar iğreti durmamasına rağmen daha iyi bir oyuncu bu rolde harikalar yaratabilirdi.

Trap sonlarına doğru senaristler saçmalamaya başlıyorlar, pek çok önemli karakteri öldürdükten sonra yeni yetmelerin yakalamaca oyunlarını bizlere seyrettiriyorlar. Dedektif Ko Dong-Kook’u da akıl hastanesine aldıktan sonra işler rayına oturuyor, üst gruptakiler tedbiri elden bırakıyorlar. Bu japon bağlantılı üst grubu da ben sevmedim yeterince korkutucu ve güçlü durmuyorlardı. Nitekim çabuk oyuna gelip birbirlerine düştüler,
Kang Woo-Hyun’u asıl niyetini anladıktan sonra onu harcamak için kendilerini ele verdiler.

Trap finalinde Kang Woo Hyun hakettiği cezayı buluyor, istediği gücü elde edemeden eli boş kalıyor. Dedektifimiz mücadelenin bitmediğine değinerek ikinci sezona göz kırpıyor. Profilci kızımızın ikizi hikayesi saçma olsa da onu görmekten mutlu olarak ikinci sezonun olmasını diliyoruz:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: