Beautiful World Konusu- 2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

5 Nisanda yayın hayatına başlayan Beautiful World dram kategorisinde yer alan yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide oğullarının geçirdiği kaza sonucu hayatları altüst olan bir ailenin hikayesi anlatılıyor.

Beautiful World konusuna detaylı bakacak olursak, Park Moo-Jin ve Kang In-Ha  çiftinin oğulları Park Sun-Ho gittiği özel okulda zorlu günler geçirmekte, arkadaşları tarafından zorbalığa uğramaktadır. Bu durumu ailesinden gizleyen Sun-Ho bir gece okulun çatısından düşerek ağır bir şekilde yaralanır. Polis ve okul davayı intihar olarak kapatsa da aile buna inanmaz ve okul müdürünün oğlunun da karıştığı bu zorbalık olayını ortaya çıkarmaya çalışır.

Beautiful World oyuncuları arasında babamızı Park Hee-Soon canlandırırken, annemize Choo Ja-Hyun hayat veriyor. Yaralanan çocuk rolünde ise genç yeteneklerden Nam Da-Reum var.

Beautiful World 1. bölümü ile gizemin de yer aldığı iyi bir aile dramı seyredeceğimizi gösteriyor. Geçişlerin güzel yapıldığı duyguyu yaşatan bir ilk bölüm olmuş. Konu acılı aile -suçu örtbas etmeye çalışan zenginler gibi klişe bir konu olsa da öğrenciler açısından bu durumu yansıtması dokunaklı olmuş. Zorbalık(bullying) maalesef ki sık karşılaşılan bir sorun günümüzde. Dinamikleri açısından Sky Castle ve Secret Mother dizilerine benzetilebilir. Bu dizileri beğendiyseniz Beatiful World’den de aynı tatı alacaksınızdır tahminim. Ancak haksızlık izlemeyi sevmeyen, drama gelemeyen biri iseniz bu diziye hiç başlamayın derim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: