Birlikte Seyredelim-Crash Landing On You Yorumları

Kore Dizileri

Written by:

Crash Landing On You 1. ve 2.Bölüm

Crash Landing On You 1. Bölümü ile ikilimizin trajikomik bir şekilde karşılaşmadan önceki hayatlarını seyrederek diziye başlıyoruz, ikilimizin ne kadar farklı hayatlar sürdüklerine şahit oluyoruz.

Zengin  kızımız Se-Ri, varlıklı bir aileye mensup olmasına rağmen kendi ayakları üzerinde durabilen başarılı bir iş kadını olarak karşımıza çıkıyor, hırslı kişiliği ile dikkatimizi çekiyor. Geçmişte aile ile ilgili birtakım sıkıntılar yaşamış belli ki, özellikle annesi ile ilgili derin mevzular ilerleyen bölümler de su yüzüne çıkacak gibi.

Çok yakışmış So ye-jin’e bu karakter, bıcır bıcır, zeki konuşkan Se Ri karakterini sevdim ben. Daha bir gençleşmiş güzelleşmiş gibi Ye Jin. Elbiseleri, tarzı son derece klas. Hırslı ve bencil olmasının altında sebepler yatıyor gibi. Aşka yakalandıkça kalbinin de yumuşayacağını düşünüyorum ya da kalbi zaten yumuşak koşulların onu perdelemeye ittiğini seyredeceğiz.

İki abinin veraset yarışı da komik olmuş, eşler arası çekişmeyi seyretmek keyifli olacağa benziyor. Gelinlerin tiplemelerini beğendim.

Gelelim Kuzey Koreli yakışıklı komutanımıza. Hyun Bin de yine çok iyi iş çıkarmış, aksanı duruşu tam bir asker edasındaydı. Riskli bir konu seçselerde Kuzey-Güney yakınlaşmasına iyi geleceğini tahmin ediyorum. Çünkü izlediğim bölümlere kadar herhangi bir Kuzey’i kötüleme yok, aksine samimi göstermişler.

İkilimizin paraşüt kazası sonucu karşılaşması biraz absürt olsa da dizi deyip takılmıyoruz ve Se-ri’nin Kuzey Kore’de olduğunu öğrendikten sonraki yüz ifadesine geçiyoruz. Durumu öğrendikten sonra çabuk toparlayan kızımız kaçmaya çalışıyor ne yazık ki her zaman doğruyu gösteren Seri’nin seçimleri bu sefer tutmuyor. Kızımız kendini Kuzey Kore’de buluyor.

Bölük taburu da enterasan tiplerden oluşmuş. Güney kore dizisi izleyen çocuğa bayıldım. Güney korelilerde hafıza kaybı yaygındır demesi bitirdi😊Nitekim hatalarından sonra Se-ri’yi saklayıp kaçak yollardan geçirmek planlanıyor ve macera başlıyor.

Kuzey Koreliler de 80’ler de yaşıyor gibiler. Elektrik yok,pek çok teknolojik gelişmeden habersizler. Ancak aileler bir arada imkansızlıklar olsa da samimi geldi bana yaşadıkları köy. Kızımız zor şartlarda zorlanıyor ama düşünceli komutanımız her seferinde imdadına yetişiyor. Kaçak Güney malları işi görecek gibi. Köydeki kadınlar da iyi kurgulanmış. Se-ri de bu samimiyetten etkilenecek gibi.

Her zaman olduğu gibi burada da yozlaşan tiplere rastlıyoruz. Kaçakçılık yaparak para kazanan general,   Ri Jeong  Hyeok’a sorun çıkartacak gibi. Kardeşinin ölümünde payı olduğu anlaşılıyor. Dolandırıcılık yaptıktan sonra kaçan Gu Seung Jun da bu yozlaşan tiplerden yararlanıp Kuzey Kore’ye kaçıyor ve karakterlerimizin hepsi Kuzey Kore ‘de birleşiyor. Rahatsızlığından dolayı Time dizisini yarım bırakan Kim Jung Hyun’un dizilere dönmesine sevindim. Burada da Soo-Hoo’yu oynuyor gibi ama bu kibirli karakterleri çok iyi canlandırıyor.

Crash Landing on You 2. bölüm sonunda gizli yapılan ev aramaları ekibimizi sıkıntıya sokuyor. Yüzbaşı Ri her ne kadar tüm imkanlarını kullansa da Se ri’nin yakalanmasına engel olamıyor ve kendisini nişanlısı olarak tanıtıyor. Bu arada bölüm sonlarında gösterilen kısımlar da güzel olmuş. Çiftimizin İsviçre’de karşılaştıklarını öğreniyoruz ama birbirlerini hiç hatırlamıyorlar ben İsviçre de bir Türk görsem hatırlarım herhalde:)

Crash Landing On You 3. Bölüm

Crash Landing On You 3. bölümünde Yüzbaşı Ri ışık hızıyla evine yetişiyor nişanlıyız yalanını söyleyerek kızımızı kurtarıyor. Mahalle kadınları şokta tabi:) General de 11. bölge hikayesine pek inanmıyor olsa da çiftimizi o gecelik bırakıyor ama ileride sıkıntı çıkaracağını düşünüyorum. Dinleme cihazındaki adam şimdilik ne ayak olduklarını çözemese de elbet anlaşılacaktır.

Kadın her yerde her koşulda kadın:)Sadece birkaç günlüğüne kalacağı yerde bile iyi bir iz bırakmak istiyor, vazgeçilemez kadın olmayı arzu ediyor. Se Ri’nin mahalle kadınlarına kendini gösterme çabasını seyretmek çok komikti. Yüzbaşımızı da güzelce tembihledi, istediğini yapmaya ikna etti.

Se ri’nin gemiyle ayrılma günü nihayet geldi ve kızımız ekstrem şartlarda bir araya gelen yeni arkadaşlarına kendince ödüller hazırlayarak teşekkür etti. Çok keyif aldım seyrederken, yüzbaşımızın belge alamamasına gizli gizli hayıflanması, en yakışıklı ödülünü kıskanması güzel sahnelerdi. Bize de Kim Ju Meok’un aldığı Kore onur ödülünü verseler olur herhalde. Hak etmişizdir:)

Ama Seri’nin verdiği domates hediyesi daha anlamlı olmuş, bonuslarda gösterilen Ri Jeong’un on güzel söz bulmaya çalışması hepimizin kalplerini eritti. Hele piyano demesi ayrı bir anlamlı idi.

Gece gemiye binmek için bota birlikte biniyorlar ancak planları istediği gibi bitmiyor denetime yakalanıyorlar. Yüzbaşımızın Güneylilerin kriz yöntemini uygulaması da ayrıca komikolmuş. Bakalım işe yarayacak mı, kızımız Kuzey Kore’de kalma süresi uzayacak mı ?

Crash Landing On You 4. Bölüm

Kriz önleme yöntemimiz başarılı oluyor, denizcilerimizi şaşırtarak kötü sonuçları atlatıyor çiftimiz. Tek kötü sonucu Seri’nin gemiyi kaçırması ve Güney Kore’ye gitmesinin uzaması oluyor. Kızımız buna biraz üzülse de öpücüğün etkisi ile tartışmaya geçiyor, iyi kurgulanmış bir çift tartışması seyrediyoruz. Se Ri muhteşem bir karakter olmuş, laf çarpmaları, esprileri bayılarak seyrettim:)

Hazır burada kalmışken yüzbaşımıza bir iyilik yapmak isteyip binbaşının karısı ile iyi geçinmeye çalışıyor Seri. Güzellik ve moda bilgisiyle tüm hanımlara kendini seviriyor. Kaçak güney kore mallarının iiçerisinde kendi markasını görmesi tebessüm ettirdi. Ri Jeong’un onu eve götürmek için beklemesi, birlikte bisikletle eve dönmeleri de hoş seyirliklerdi.

Gerçek nişanlımız da Rusya’dan dönüyor araba bahanesi ile nişanlısını ziyarate gidiyor hemen. Kız çok robotik bizim dolandırıcı ile aralarını yapacaklar sanki. Annesi ise tam tipi tip olmuş. Balık etli kadın tarifi bizlere benziyor sanki:) Park Sung-woong da taksici rolüyle konuk oyuncu olmuş, patates şarkısı performansı güldürdü.

Güney Kore de de taht kavgaları devam ediyor, kızımızı sadece çalışanları arayıp merak ediyor sadece. Bu arada annesi ile olan mevzuyu öğreniyoruz, gayri meşru bir çocukmuş kızımız gerçek annesi ölünce muhtemelen babası ailesinin yanına getirmiş. Çok zorlanmış belli ki sonlarda gösterilen bonuslarda isviçre de intihar etmeyi düşündüğünü görüyoruz, yine Ri Jeong onu kurtarıyor.

Seri’nin Ri Jeong’a kalp işareti göndermesi epey bir olay oldu. Dizi yorumcumuz olaya el atıp Serinin yüzbaşını sevdiğini onayladı resmen. Taburla birlikte toplandıkları soju gecesi de eğlenceliydi. Ri Jeong’un bakışları da kalbin karşılıksız olmadığını gösterir gibiydi.

Crash Landing On You 5. Bölüm

5. bölüm her sahnesi ile çok iyiydi, hiç bitmesin istedim. Yüzbaşı Ri’nin bir yanlış anlaşılma olmaması için nişanlısı olduğunu söylemesi ile başlıyor, bölümümüz davetsiz misafir ile devam ediyor. Seri’nin tepkileri yine çok komikti. Seul’de beni bekleyen sürüyle adam var söylemine karşı yüzbaşımız hayli şaşırdı. Sabaha kadar da yüzabaşımızı beklemesinin de geçmişin bir cezası olduğunu bölüm sonundaki bonuslardan öğrendik:)

Robotik nişanlımız işbirliği beklediğini açıkladı sanki isteyince oluyormuş gibi aşk istedi yüzbaşımızdan. Annesi ise evlere şenlik kızımızın, geciken evlilik için her türlü laf sokma hamlesini denedi. Ri Jeong Hyeok ise Seri için bir çare düşünüp babasından yardım istedi ve kendisini zora düşürmek pahasına milli sporcu adı altında yurtdışına kaçırmayı planladı. Annesi ve babasını da görmüş olduk yüzbaşının.

Seri’nin attığı kalpler de olay oldu bu bölüm:) Kapitalistler de kalbin bile önemi yokmuş derin bir eleştir idi hepimizi gülümsetti. Yüzbaşının verdiği tepkiler de görülmeye değerdi. Pis kapitalist kalp:)

Pasaport için pyongyang’a doğru tren ile yola çıkan ikilimizi ise ilginç bir yolculuk bekliyordu. Trendeki satış personeli ne kadar tatlıydı değil mi? elektrik kesilince işportacıların treni basması, kamp ateşi kurmaları Seri’nin dediği gibi parayla alınmayacak tecrübelerdi. Dolandırıcımızın dediği gibi aman da ne romantikti. Yanlış tren seni doğru istasyosyona götürebilir atasözü geceyi taçlandırdı. Yüzbaşımızın hayallerinin olmayaşı hepimizi duygulandırdı. Seri’nin dediği ise çok manidardı; hangi trene binersen bin, doğru istasyonda inmeni diliyorum.

Maalesef çıkarcı generalimiz planı anladı ve işlerine taş koyacak gibi. Otelde karşılaştıkları Gu Seung Jun onlar için iyi mi olacak yoksa kötü mü ilerleyen bölümlerde göreceğiz?

Crash Landing On You 6. Bölüm

6. bölüm oldukça duygusaldı, hesaplaşmalar, itiraflar ve vedalaşmalar ile yoğun duygular yaşattı. Seri’yi görmesi Gu Seung Jun’un faydasına oldu en azından şimdilik öldürülmekten kurtuldu. Abisi kardeşinin dönmemesi için elinden geleni yapacak gibi.

Eee Kuzey Kore’de küçük tabi, nişanlımız hemen oteldeki gelişmeleri öğreniyor ve durumun ciddiyetini fark edip bir aile toplantısı organize ediyor. Annenin performansı yine müthişti. Korkunçlu makyajı ile düğün tarihini kopartamayı başladı.

Yüzbaşımızın ekstra bir fotoğraf daha alması, gözümün önünde ol tiratı ardından gelen Seri’nin itirafı hepimizi hüzünlendirdi.Sevinç-hüzün hastalığı da biz bayanlara tam uydu gerçekten. Kim kendini bile anlayabiliyor ki?Başkasını anlamaya vakıf olalım.

Bölükle yapılan piknik Seri’nin veda şarkısı da duygulandırdı. Hayatı boyunca kabul görmemiş kızımız burada aile sahibi oldu, onlardan ayrılmak onun için zor oldu. Yüzbaşımızla da vedası oldukça dokunaklıydı.

Maalesef generalimiz yapacağını yaptı ve havaalanına gidiş yolunda pusuyu ayarladıç. Neyse ki önceden buna hazırlanan yüzbaşımız kazayı engellese de kendisi yaralandı, Seri’nin kaçışı da herhalde yarım kaldı. Nişanlımız duruma el atıyor gibi. Bakalım bizleri neler bekliyor?

Crash Landing On You Final Bölümü

Sonunda dizimizi biterebildim. Maalesef diğer bölümleri ayrıntılı yazamayacağım. Genel bir değerlendirme yapıp güzel dizimizi yorumlananlar kısmına kaldıracağım.

Dizi son bölümlere doğru başlangıçtaki güzelliğini kaybetti,ben devam etmekte zorlandırm açıkçası. Seri sonunda bir şekilde Güney Kore’ye geçiyor ama kötü generalde onu yakalamak için peşine düşüyor. Generalin bu kadar kinlenmesi hiç mantıklı gelmedi, bölümler uzadıkça uzadı. Ekibimizin Güney Kore’deki sahneleri eğlenceli olsada tek bir adamın bu kadar tehlike saçması hiç olası değildi. Neyse efendim sonunda kötü adamımızı yakaladılar. Bu seferde ekibimizi ajanlıkla suçladılar. Maaşallah Güney Koreli yetkililerimiz çok anlayışlıydı.Ri Jeong Hyeok’un 40 yıllık katı babası bir anda yumuşadı:) Her şey bir anda halloldu, çiftimiz de İsviçre de buluştu:)

Gerçi mutlu sona çok sevindik ama dizi birkaç bölüm kısa olsaydı belki daha iyi olabilirdi. Yine de çiftimiz çok iyiydi. Ben So ye jin’i çok beğendim. Hyun Bin burada biraz daha pasif kaldı sanki. Kuzey Korede’ki mahalle bölümleri sıcacıktı, asker ekibimiz çok sağlamdı. Gu Seung Jun’u öldürmeseler iyi olacaktı 🙁

Neyse efendim, kapitalist söylemlerin sizi ele geçirmesine izin vermeyelim, Yanlış trenin bizi doğru istasyona götürebileceğini öğrenelim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: