Birlikte Seyredelim-Romance Is A Bonus Book Yorumları

Kore Dizileri

Written by:

Tamamlanmış bir Kore dizisinin bölümlerini art arda seyretmek ne kadar keyifli ise, güncel devam eden bir dizinin mevcut bölümlerini detaylı yorumlayarak gelecek bölümleri beklemek de bana bir o kadar heyecanlı gelir. Hem yazılan yorum yazılarında bölümlere dair pek az yorum yapılır, dizi tamamlandığında detaylar hatırlanmaz, yorum eksik kalır. İşte bu noktada bu yıl güncel devam eden dizileri mümkün olduğunca takip edip her bölüm sonrası yorumlarımı yazmaya çalışacağım, ilk olarak da Romance is a Bonus Book dizisinden başlayacağım.

26 Ocakta başlayan dizimiz Cumartesi-Pazar yayınlanıyor olup, en geç perşembe günü bölüm ile ilgili yorumumu burada editlemeyi düşünüyorum, Seyredenlerin düşüncelerini merak edip yorumlarını bekliyorum. Bölümleri seyretmeyenlerin spoiler yememek için sarı çizgilere dikkat etmesi şiddetle önerilir. Keyifli bir romantik komedi olan Romance is a Bonus Book ‘u birlikte bitirelim efendim:)

Romance is a Bonus Book 1. Bölüm

Bir düğün sahnesi ile başlıyor dizimiz. Kimin evlendiğini merak ederek Cha Eun-Ho’nun janti bir şekilde düğün alanına girişini bekliyoruz. Ve sürpriz bir şekilde en kötü gelinliklerden birini giymiş:) Kang Dan-i ile karşılaşıyoruz. Bir kararsızlık ve mutsuzluk var kızımızda ilk bakışta kavrıyoruz, sonra müstakbel eşinin alana girişini görünce sebebini nihayet anlıyoruz:):)

İlk sahneden evlenmekten vazgeçip, Cha Eun-Ho ile kaçması çok abartılı olsa da verdiği karardan çok da emin olmadığını ve buna rağmen bir hatayı sürdürmeye çalıştığını göstermesi açısından oldukça anlamlıydı. Evlilik için hep böyle derler zaten aklında bir şüphe ve kararsızlık varsa o insana dair evlilik fikrini bir kere daha düşünmelisin. Şüphelendiğinin başına gelmemesi için tarafsızca aklına takılanları bir daha irdelemelisin.

Nitekim Kang Dan-i de emin olmadan verdiği bu kararla yedi yıl boyunca yaşamak zorunda kalıyor ve sonunda aldatılarak, beş parasız kendisini sokakta buluyor. İş arama süreçleri benim gerçekten yüreğimi burktu. Hele ayakkabısının yolda kaldığı anda çaresiz ortada kalması, sinirlenerek yalın ayak yürümeye başlaması aşırı duygusaldı. Ayakkabıyı bulup getiren beyimizin bir sonraki bölümlerde hikayeye dahil olacağı da çok aşikardı.

Bu arada nasıl bir ilişkilerinin olduğunu tam olarak anlayamadığımız Kang Dan-i ile Cha Eun-Ho ‘nun aslında birbirinden de pek haberdar olmadığını farkediyoruz. Bir yıl önce boşanan kızımız temizlikçisi olarak Cha Eun-Ho’nun evine rahatlıkla girip çıkıyor ve her şeyi istediği gibi kullanıyor. Bu kısmı ben pek sevmedim.

Noonamızın evli ve çocuklu olacağı hiç aklıma gelmezdi değil mi:) Kore’deki kadın senaristler hayatı berbat olan orta yaşlı kadın karakterlerimize adeta modern çağ masalı yazıyorlar:) Neyse konumuza dönersek olacak olan gerçekleşiyor ve kızımız kendisini lise mezunu olarak tanıtarak Cha Eun-Ho’nun başeditör olduğu şirkette iş görüşmesine gidiyor ve 1. bölüm son buluyor. 1.bölüm ile dizinin daha çok Kang Dan-i merkezli ilerleyeceğini öğreniyoruz.

Romance is a Bonus Book 2. Bölüm

2. bölümün ilk bölümden çok daha güzel olduğunu söyleyebilirim. İlk bölümde acaba yanlış bir diziye başladım hissi 2. bölüm ile yerini ‘tespitler ile dolu iyi bir dizi beni bekliyor’a bıraktı.

Kang Dan-i karakterini giderek daha çok seviyorum. Evliliği boyunca yaptığı fedakarlıkları, tüm olumsuzluklara rağmen kendisine motive edip, ayakta durması beni karaktere bağladı. Kendisine yazdığı mektup çok dokunaklıydı. Pek çok şeyin farkında olan, egosuz tavrı beni kendisine hayran bıraktı. Gururla 37 yaşındayım demesi, onca başarısına rağmen yeni bir çalışan olmayı önemsememesi güzel anektodlardandı. Bir yaş mevzusudur dönüp gidiyor bakalım, sürekli yaşlıyım, yaşlıyım deyip duruyor kızımız sonunda neler olacak merak ediyorum:)

Cha Eun-Ho için neden Kang Dan-i ‘nin bu kadar özel olduğunu öğrenebildik. Kazadan kurtarıp birlikte kitap okumaları oldukça anlamlı ve güzeldi. Yazarlık yolunda ona ilham olması güzel bir hikaye olmuş. En azından Pretty Noona Who Buys Me Food’daki kadar sığ bir ilişki yok gibi görünüyor. İkili birbirleri için özel anlamlar ifade ediyor.

Maalesef ki Cha Eun-Ho o günlerden bu yana noonasına aşık olduğunu her sahnede anlayabiliyoruz artık. Maalesef dedim çünkü ben bir aşkın gelişimini seyretmeyi daha çok severim. Gerçi kendine bile itiraf edememiş gibi görünüyor bu aşkı yazarımız, ilerleyen bölümlerde derinleşmiş mi acaba bu aşk anlayacağız:) En azından Cha Eun-Ho’yu bir arkadaş hatta kardeş gören Kang Dan-i’nin ikilemlerini görmek keyifli olacaktır.

Yazarımızın müstakbel eşi gördüğü andaki tespitleri ne kadar yerindeydi değil mi, Kang Dan-i’nin bunu görememesi, bu körleşmeyi fark eden Cha Eun-Ho’nun aşka tövbe etmesi sarsıcıydı.

Yavaş yavaş kitap ve yayıncılık konusuna da girdiler bu bölümde. Ofisleri ne kadar güzeldi değil mi, kitap dolu rafları görünce keşke ben de burada çalışabilseydim dedim:) Yeni çalışanlarla birlikte oluşan ekibin yer aldığı sahneler eğlenceli olacak gibi. Hep kötü kocayı oynayan Kim Tae-Woo’yu da farklı bir başkan rolünde görmek hoşuma gitti. Umarım kitap yazmak ile ilgili bölümler koyarlar, biraz edebiyat iyi gider diziye:)

Cha Eun-Ho’nun röpörtajı sırasında yazar Kang Byeong Jun’un emekli olması ile ilgili soruya cevap vermemesi oldukça tuhaftı. Burnuma pis kokular geliyor gibi bakalım neler çıkacak altında. Değinmeden edemiyeceğim Kang Dan-i’ye yeni tarz ayağına denettikleri kıyafetler de tam bir faciaydı:)

Ve final sahnesinde sonunda yakalandı kızımız hele şükür, bu kadar dayanması bile çoktu zaten. 3. bölümde soğan çocuğumuz hikayeye tasarımcı olarak dahil olacak gibi. Bakalım neler bekliyor bizleri:)

Romance is a Bonus Book 3. Bölüm

3. bölüm için tam bir Cha Eun-Ho güzellemesiydi diyebiliriz sevgili okurlar:) Kıyafetleri, tarzı en önemlisi düşünceli davranışları ve yıllara meydan okuyan sevgisi ile kalplerimizi eritti. Oda düzenlemeler, iş yerinde korumalar derken son sahne ile ezdi geçti 🙂

Bu bölümle artık Cha Eun-Ho’nun çok uzun yıllardır Kang Dan-i’yi sevdiğini kesinleştirmiş olduk. Ama kızımız ciddi anlamda kardeş gibi görüyor yazarımızı. Tavırlarından, söylemlerinden, eski çocukluk arkadaşı gibi gördüğü çok belli oluyor. Nasıl değişecek bu tavır çok merak ediyorum. Umarım birden bire değişip, yılların tutarlılığını bozmazlar. Biraz ikilem olur, duygu karmaşası yaşanır. Kang Dan-i’nin Cha Eun-Ho’ nun bu ilgisini yıllardır fark etmemiş olmaması da imkansız gibi bir şey bana göre. Dilerim ilerleyen bölümlerde geçmiş Kang Dan-i’nin iç sesiyle bu durum aydınlanır.

Ve çalışma hayatına hoşgeldin Kang Dan-i. Sen yokken insanlar daha bir hırslandı, rekabet arttı:) Şevkle tanıtım için hazırlanıp, ihanete uğraması oldukça duygusaldı. Song Hae-Rin’e güzel bir ders verdi asansörde. Bu arada Song Hae-Rin’nin rolü iyice arttı bu bölümde, yazarımız ile ilişkisinin boyutunu merak eder olduk:) Tasarımcının da devreye girmesiyle bir aşk dörtgeni bizleri bekliyor olabilir.

Kitap kapağı tasarımı sahnelerini sevdim, birçoğumuz için önem arz ettiğini düşünüyorum kapakların. Yeni iki elemanın özellikle annesi ile başı dertte olan kızımızın hikayeleri de eğlenceli idi, sıkılmadım.

Sadece bana gerçekte rastlanılacak kadar inandırıcı gelmiyor böyle evlenip boşanmış noonasını yıllarca özleyen genç yakışıklı zengin yazar tiplemesi:) O yüzden tam romantizm kısmına giremiyorum, bakalım 4. bölüm nasıl devam edecek:

Romance is a Bonus Book 4. Bölüm

Dizi gittikçe güzelleşiyor, ben karakterler açıldıkça seyretmekten daha fazla keyif alıyorum. Bu bölümde kitapların nasıl bir emek ile basıldığını ve geri dönenlerin parçalanmak zorunda olduklarını anlattıkları sahneler etkileyiciydi. Dan-i işine iyice alışıp, pazarlama alanında büyük bir başarı elde edecek gibi. Bu bölümde Müdire Hanım’a verdiği ders benim çok hoşuma gitti. Kimse mükemmel değildir sizi de yanlışınızla kabul ediyorum kapağı efsaneydi:)

Song Hae-Rin’nin yazarımıza karşı da hislerinin olduğunu öğrenmiş olduk. Annesi nasıl da kızını evlendirmek isteyen Türk annelerine benziyordu değil mi? Güzel çocuğu görünce kendisini nasıl beğendireceğini şaşırdı. Çok benzettim bizim annelerimize:)

Soğan hanım ve şemsiye beyimizin arkadaşlıkları da tatlı tatlı ilerliyor bir yandan. Dan-i ‘nin muhabbetti inanılmaz keyifli, kendini bilen , espriden anlayan sağlam bir karakter olmuş:) Tasarımcımızın emekliye ayrılan yazarla bir ilişkisi var gibi, Cha Eun Ho ile buluştukları sahne çok tuhaftı. Evinde kilitli bir oda bulunması da ilgin detaylardandı.

İlk başta da söylediğim gibi Cha Eun-Ho’nun kaybolan yazar ile yakın bir ilişkisi var. Bu bölümde sanki kötü bir şey yapmış da ortaya çıkmasından korkar gibiydi. Dan- i’ye ne yapmış olursam olayım yine de bana güvenir misin minvalinde sorular sorması manidardı. Ne çıkacak altından acaba?

Eun-Ho ve Dan- i ‘nin gençlik hallerini seyretmek inanılmaz keyifli:) O barda ruj sürme sahnesi de neydi öyle? Dan- i ‘nin de Eun-Ho’yu sevdiğini yakında anlayacağız gibime geliyor. Sadece birine ihtiyacım var söylemleri bunu kanıtlar nitelikte. Fragmanda el ele tutuştuklarını görüyoruz, bakalım nasıl bir hikaye bekliyor bizi haftaya:)

Romance is a Bonus Book 5. Bölüm

Ve itiraflar birer birer ağızdan dökülmeye başlar. Yavaş yavaş gerçek olma yolunda ilerler duygular. Eun-Ho ve Hae-Rin bu bölümde duygularını en azından kendilerine itiraf ederek bizleri duygusallaştırdı.

Hae-Rin gittikçe sempatikleşiyor gözümde. Dan-i’yle birlikte çalışıp yakınlaşmalarını ve Eun-Ho ile olan samimi diyaloglarını seyretmek keyif verdi. Eun-Ho tarafından ekildiğinde oluşan hayal kırıklığı, ‘ben de sarhoşken hoşlandığım insanın yanına gidiyorum’ itirafı yüreğimi acıttı.

Eun-Ho’dan da artık Dan-i sevdiğini ancak böyle özel bir ilişkiyi bozmaktan çekindiği için harekete geçmek istemediğini öğrenmiş olduk. Çok iyi anlıyorum yazarımızı, bir kere itiraf edersen, asla aynı arkadaşını karşında bulamazsın mantığı her zaman işler, eğer karşındaki senin gibi düşünmüyorsa, yılların dostluğu itiraftan sonra çöker. Yalnız bu
Dan-i noonamız bu kadar akıllı iken nasıl Eun-Ho’nun hislerini sezmez anlam veremedim, el ele tutuşup sevgili gibi tüm günü birlikte geçirme sahnelerini de sevemedim. Bu kadar geniş değilim herhalde:)

5. bölümde de bir yazar hikayesi ile buluşturdular bizi. Dan-i’miz ilk günlerden parlak yeteneklerini gösterip, göze girdi. Hediye paketi gibi sarılı kitaplar fikri güzeldi. Çaylak yazarın korkusunu ben de anlayabiliyorum, yazdıklarını birilerinin okuması hissi oldukça garip, insanı tedirgin ediyor bazen:) Ama güzel bağlayarak kitap işinde başka bir aşamayı da görmüş olduk.

Bu bölüm Müdire Hanım’ın evlenmeyi büyük bir başarı olarak gören arkadaşlarına verdiği ayar favorim oldu.Dan-i’ye fena takmışa benziyor. Ayrıca bölüm sonunda çıkan yazılar da çok güzel değil mi?

Romance is a Bonus Book 6. Bölüm

6. bölüme damgasını Dan-i’ye yapılan haksızlık vurdu sanırım. Müdire hanımın Dan-i’ye taktığını biliyorduk da bu kadar ileri gidebileceğini de düşünmemiştik. Cha Eun Ho, baş editör ve kuruculardan değil mi, neden kadının sözlerini dinlemek zorunda kaldı anlamadım.

Ah Hae-Rin ah… Sanırım bu dizide de ikinci kadın sendromu yaşayacağız belli oldu:) Nasıl güzel sevmek ve bakmaktır öyle, kütüphanesine mektup bırakmak ne güzel detaydır. Bayıldım. Kızımıza ahlandım, vahlandım… Son sahnede Eun Ho’nun bakışlarını yakaladı ve noonamızın anlamadığını (ya da anlayıp salağa yattığını) birkaç dakika da kavradı.

Şemsiye bey ile yenilen yemekteki Eun Ho’nun abartılı davranışları da neydi öyle. Bir Dan-i benim demediği kaldı, bana çok tuhaf geldi.Ayrıca giydiği mont harikaydı:) Lee Jong-Suk’un giyimine ayrı bir özeniliyor sanki.

Kaybolan yazarımız Kang Byeong Jun ile ilgili bir sır perdesi daha aralandı ve Eun Ho’nun babası olduğunu öğrendik. Ben tasarımcı ile bir akrabalıklarının olacağını düşünmüştüm o yüzden şaşırdım, bakalım nasıl devam edecek:)

Romance is a Bonus Book 7. Bölüm

7. bölüm tam anlamıyla bir geçiş bölümüydü ve pek bir aksiyon olmadan bitti. Ji Seo-Jun’un sarsıcı gerçekleri 🙂 öğrenip, verdiği aşırı tepkileri görmek keyifliydi. Hiç bu kadarını da beklememiştir herhalde 🙂 Dan-i’nin de bu kadar üzülmesi tuhaf kaçtı sanki. Duygusal ilişkiler konusunda Dan-i’nin ne yaptığını anlamak zor zaten. Dizi bittikten sonra bütüncül bir bakış açısıyla değerlendirmek lazım:)

Ayrıca yıllardır kendinden hoşlanan Eun Ho’yu fark edemeyen noonamız
üç günde Seo-Jun’un kendinden hoşlandığını nasıl fark etti hayret doğrusu:) Senaristin bence tek çıkar yolu Dan-i’nin Eun Ho’nun duygularını bildiğini ama olmayacağını fark ettiği için bilmemezliğe getirdiğini flashbacklerle açıklaması olur. Yoksa güzelim karakter heba oluyor 🙂

Bu bölümde Editör Ji Hong ile Ekip lideri Seo’nun boşanmalarının ardındaki sebebi öğrendik. Fazla iyi editörümüzün ailesini ihmal etmesi yorucu gelmiş ekip liderine. Hala boşandığı eşini savunması duygulandırdı.

Değindikleri şair hikayesi de oldukça dokunaklıydı. Pek satılmıyor şiir kitapları, internette kolaylıkla bulabildiğimiz için tercih etmiyoruz onları. Hiç şairlerin açısından düşünmemiştim. Yine yayıncılık ile ilgili güzel konulara değinmeye devam ediyor dizimiz:)

Sonunda kızına düşkün annemizi görebildik ben biraz daha tipleme birini görmeyi beklerdim açıkçası, önceki bölümlerde sergilediği tuhaf davranışlara nazaran çok normal bir anne karakteri geldi karşımıza. Ama oğlumuz ile kızımızın ilişkisi eğlenceli gidiyor. Bu bölüm Eun-Ho’nun iç sesiyle yaptığı konuşmaları pek sevmedim. 8. bölümde Dan-i Eun-Ho’yu fark ediyor herhalde. Umarım olur da rahatlarız artık 🙂

Romance is a Bonus Book 8. Bölüm

Geldik dizimizin yarısına, 8. bölüm boşanmalar, pişmanlıklar ve yalnızlık temasının yoğun olduğu duygu dolu bir bölüm oldu. Orta yaşlı üç kadının konuşması oldukça dokunaklıydı. Ekip Lideri Seo’nun boşanma nedeni gözlerimizi yaşartırken, Müdür Go’nun yalnızım tiratı içimizi acıttı. Bu acımasız kadının altından bir sevgi yoksunluğu hikayesinin çıkmasını bekliyordum.

Seo-Jun ne kadar romantik çıktı öyle, işe birlikte gidip gelmeler, kitaplara not yazmalar, özel tasarım yapmalar falan. Senarist gerçeküstü erkek karakter yazmakta kendini aşıyor gerçekten. Eun Ho’nun varlığını yeni yeni hazmediyorken, şemsiye beyimizi Türkiye şartlarında yaşayan orta yaşlı kadınlar kaldırabilirler mi bilemiyorum:)

Maalesef bu bölümde Dan-i’nin hiçbir şeyden haberi olmadığını öğrendik, bir umut diyordum senarist beni flasbackler ile şaşırtır yok olmadı maalesef. 20 yıldır bu kadar abartılı davranıp yer yer de itiraf eden Eun Ho’dan hiçbir kıpırtı hissetmemiş akıllı Dan-i’miz. Ne diyelim öyle olsun umarım bundan sonra hemen aşık etmezler Eun Ho’ya, 20 yılın kardeşliğini heba etmezler.

Eun Ho’nun son bölümde bir kez daha dolaylı olarak aşk itirafı yaptığı sahne çok romantik ve şiirseldi. Karın yağması da ayrı bir hoşluk katmış. Ay çok güzel sevgili okurlar, Romance is a Bonus Book seyretmesi de sizlerle güzel:)

Romance is a Bonus Book 9. Bölüm

Dan-i’nin hayatının aydınlanmasını yaşadığı bir bölümle birlikteyiz efendim. 20 yıldır okuduğu kardeşlik kitabının aslında aşkı anlattığını fark edemeyen kızımız bir el dokunuşuyla uyanıyor:) ve ne yapacağını bilemez hale geliyor. Neden göremediğine yapılan ‘Kalbinin değişmesi’ açıklamaları çok saçma olmuş. Diğer bölüm yazılarımda da pek çok kez değindiğim gibi bu aşkın ilerleyiş şekli beni çok tatmin etmedi ama dizinin diğer detayları harikulade ilerliyor, bölüm su gibi akıyor.

Hae-Rin bu bölümünde de yıldızıydı bana göre. Eun Ho’muz mükemmelliğinden ödün vermeyerek çok güzel bir mektup yazmış, reddetmeyi bile Hae Rin’in dediği gibi mükemmel yapmış. Gözlerimizi yaşarttı ne diyelim. Seo-Jun ile aralarını yapacakları kesinleşti artık bu bölümde. Yakışıyorlar sanki:)

Ji Yul başta eğlenceli gelse de sorumsuz hallerini seyretmek beni sıktı gerçekten. Biran önce onun da bir aydınlanma yaşamasını diliyorum.
Yazarımız Kang Byeong Jun ardındaki sır perdesi de 10 bölümde çözülecek herhalde. Altından neler çıkacağını merak ediyorum. Haydi 10. bölüme:)

Romance is a Bonus Book 10. Bölüm

Pişmiş mantılar ve karşılık görmeyen itiraflar. Gönlün işine akıl ermiyor gerçekten, onca kişi varken olmayana sevdalanıyor, kendisini seveni önemsemeyip bir bilinmeze kendini sürüklüyor. Hae-Rin’nin ailesine yakındığı pişmiş mantılar beni duygulandırdı. Eun Ho’nun senden ne zaman hoşlandığımı bilmiyorum konuşması dokunaklıydı. Artık noonamızın dönüşümünü seyredeceğiz bundan sonra. İlk günden bir meyilinin olduğunu gösterdiler zaten sonrası son sahnede olduğu gibi çorap söküğü gibi gelecektir:)

Kang Byeong Jun olayını açmadılar bu bölümde de finale doğru bizi bekleyen dram sosu olarak kullanacaklar muhtemelen. Eun Ho’nun gerçek oğlu olmadığını öğrendik. Adam muhtemelen uyanıkken kendine zarar veriyor ya da intihar etmek istiyor. O yüzden elleri, kolları bağlı halde duruyor. Bakalım Seo-Jun bağlantısını nasıl kuracaklar.

Romance is a Bonus Book 11. Bölüm

Geldik 11. bölümümüze. Dizi pek bir merak unsuru barındırmıyor ama seyrettiğinde mutlu ediyor, gülümsetiyor. Kitaplar ile ilgili olmasını da ayrı seviyorum. Bu bölümdeki kitap konseri etkinliğini de hoş buldum.

Eun Ho ve noonamız adım adım ilişkiye doğru yol alıyorlar. Bugüne kadar aklında olmayan kardeşine karşı noonamızın tepkileri çok yumuşak. İstemem yan cebime koy edalarında, ee bunu fark eden editörümüz de her durumdan yaralanıyor. Sevimliler gerçekten:)

Seo-Jun ‘un ‘sayfanın köşesini katlayalım’düşüncesi beni mest etti.Hae-Rin ile de yakıştıklarını düşünüyorum.Seo-Jun bence çoktan Hae-Rin’i fark etti ama Hae-Rin için zaman var daha. Şu Dan-i ile Eun Ho meselesini peşine düşecek önümüzdeki bölümlerde.Umarım güzelim karakteri çirkefleştirmezler.

Müdür Go’ya da ayrı üzüldüm bu bölüm. Sanki yayınevi sahibi ile yapacaklar gibi. Hadi inşallah diyerek 12. bölüme geçeyim.

Romance is a Bonus Book 12. Bölüm

Dizimiz adının hakkını vererek romantiklik dozunu son sürat artırmaya devam ediyor. Dan-i ve Eun Ho’nun liseli gençler gibi heyecanlanmaları, ilk buluşmaları hoş seyirlikler olmuş, sinema sahnesindeki fragman olayı güzel düşünülmüş. Bu aşkın içine çok giremesem de diğer noona romanceler kadar garipsemedim. Hatta Eun Ho’nun gerçeküstü 🙂 aşkını çok sevdim.

Müdür Go, Dan-i’yi işten çıkartmakta kararlı görünüyor. Eun Ho başkan ile de bu kadar yakın ve baş editörken Müdür Go’nun sözünden çıkamaması anlamsız olmuş bana göre. Seo-Jun da kayıp yazarın oğlu çıkacak gibi. Son dört bölüm, umarım ağır drama bağlamayıp, böyle naif bir diziyi harcamazlar.

Romance is a Bonus Book 13-14-15. Bölüm

Bu üç bölümün yorumunu birlikte yazmaya karar verdim, çünkü bu bölümler beklentilerimin altında kaldı maalesef 🙁 Dizide olay olmayınca çok da büyütülecek bir durum olmamasına rağmen şirkettekiler Dan-i’yi işten çıkartıyorlar ve pek çoğu bu duruma tepki göstermeyerek bana göre sınıfta kalıyorlar. 15. bölümde Dan-i yarışmayı kazanınca özel işe alma politikası uydurup , tekrar eski günlere dönseler de pek samimi durmuyor.

Eun Ho’da ilişki ilerledikçe çocuklaşıyor mu bana mı öyle geliyor? Nerede o eski cool editörümüz nerede şimdiki noonasından öpücük koparmaya çalışan çocuğumuz:) Dan-i de eskiden tespitleri ile daha derin bir karakter iken son bölümlerde hiç bir numarasını göremiyoruz.Hae-Rin kendisini
Seo-Jun affetirme çabaları abartılı olsa da sevimli idi.Love actually göndermesini sevdim:)

Dizimizdeki tek merak unsuru olan Seo-Jun – Kang Byeong Jun ilişkisi bu bölümde çözülerek baba-oğul oldukları anlaşıldı. Final bölümünde baba oğulu buluşturup usta yazarımızın cenazesini seyredeceğiz gibi görünüyor.

Romance is a Bonus Book Final Bölümü

Geldik Final bölümümüze:) Ne çabuk geçti, daha dün başlıyormuşum gibiydi sanki . Son bölümlerinde tempo azalsa da ince duyguların, iyi insanların dizisiydi. Kitaplar ile ilgili olmasını ayrı sevdim, karakterlerin gerçek hayatta da karşıma çıkmasını diledim. Tek eleştirim fazla toz pembe olması, gerçekleri yansıtmamasıydı. Nerede Eun Ho gibi seven erkek, nerede bu ilişkiyi hemen onaylayacak toplum, nerede çocuğunu zerre düşünmeden aşka atlayabilecek anne.Neyse efendim dizi diyor geçiyoruz.Çıtamızı yükseğe çıkartmıyoruz 🙂

Birkaç bölümdür tüm sorunlar çözüldüğü için final bölümünden beklediğimiz bir hareketlilik yoktu zaten. Dizinin geneline uygun, kitaplar dostluk ve aşk ile ilgili bütünleyici bir kapanış bekliyordum. Nitekim öyle oldu ama daha doyurucu olabilirdi diye düşünüyorum. Finale özgü güzel tespitler, kitap cümleleri olabilirdi ama Yazar Kang Byeong Jun vedası ile yetinmişler ve kitap gibi insanlarla birlikte olmayı öğütlemişler.

Tüm çiftlerimiz finalde birleşiyor ve ilişkilerini açıklıyorlar. Ben en çok Müdür Go ile başkan ilişkisine sevindim. Seo-Jun ile Hae-Rin’i çift olarak pek bir beğendim. Eun Ho ile Dan -i ilişkisine neredeyse hiç değinmemişler finalde. İkisinin iç seslerinden ilişkilerine dair güzel bir kapanış da beklerdim.

Benimle birlikte Romance is a Bonus Book seyredenlere teşekkür ederek, hayatın ikinci yarısında Dan-i kadar şanslı olmanızı diliyorum:) Kitap gibi insanlarla karşılaşın, birlikte eğlenebileceğiniz insanlarla yaşayın. Dizinin klasiği ile bitiriyorum. Ay çok güzel 💜💜💜

11 Replies to “Birlikte Seyredelim-Romance Is A Bonus Book Yorumları”

 1. Eslem dedi ki:

  Ben de Encounter ve The Smile Has Left Your Eyes’ı izlerken bu şekilde yazmıştım, zevkli ama biraz yorucu oluyor :))

  Bu diziye başladığımda yazını daha detaylı okuyacağım, şimdilik spoiler almamak adına okuyamıyorum 🙂 Emeğine sağlık 🙂

  • admin dedi ki:

   Böyle güzel bir blogun olduğunu daha önce fark etmemişim Eslem kusura bakma,sade ve okunaklı tasarımına bayıldım:) hemen detaylı inceleyip takipte olacağım. Senin bölüm yazılarında ciddi emek var gerçekten, ben o kadar uğraşamam herhalde. Yeppudda’da 5 yıl önceki yorumları bile sayfa sayfa okurdum her bölümden sonra, heves ettim ama dediğin gibi yorucu olacak gibi. Umarım dizi iyi çıkar:)

   • Eslem dedi ki:

    Yaa teşekkür ederim bu güzel cevabın için<3
    Yorum okumak diziyi izledikten sonra yapmayı en sevdiğim şey benim de. Birlikte izlemiş gibi oluyor :))
    Dizinin iki bölümünü izledim de geldim yazını okuyabilmek için şimdi.
    Başrol ablamızın farklı bir çekiciliği var sanki. Çok güzel diyemiyorum ama çirkin de diyemiyorum, değişik çekici bir aurası var sevdim :)) Ayakkabısını kaybettiği sahnede benim de için cız etti. Bir de "Üşüyorum ama bazı günler soğuk olur işte" minvalinde bir söz söylüyor ya, o kabullenişi de ayrı üzücüydü:(
    Cha Eun Ho ile ilişkileri sevimli ama bu kadar yakın olmalarına rağmen Dan-i'nin boşandığını bilmemesi ve Dani'nın Eun Ho'nun evinde gizlice yaşaması garipti. Bu çocuk hiç mi evinin üst katına çıkmıyor 😀
    Ofisteki çalışanları da sevdim hepsi ayrı çatlak görünüyor 😀 Dizinin bundan sonrasında daha çok ofis ortamını görürüz umarım :))

    • admin dedi ki:

     Ben de kadını sevdim; hayatın sırrını çözmüş tavrı, azmi, çalışkanlığı, tüm olumsuzluklara rağmen neşeli olması etkiliyor. Cha Eun Ho’la da yakışıyorlar aslında ama umarım hikayeyi iyi bağlarlar. Evde habersiz yaşaması mevzusu pek olmamış gerçekten ama birlikte yaşamalarını zorunlu kılmak için düşünülmüş bir ayrıntı işte.
     Ofis de dediğin gibi renkli, kitap konusu beni cezbetti.Bakalım nasıl ilerleyecek. Ne güzel oldu seninle birlikte seyretmek :):)

 2. serin dedi ki:

  Açıkçası diziyi zilemeye üşenenler senin yazını okusalar yeter yalnız dizi izlemekten emin olmayanlar ve sıkılanlar için de senin yazını okumadan diziye başlıyacaklarını düşünmüyorum aynı anda iltifat ve iğneler gibi oldu ama amacım bu bloğun çok eğlenceli hoş olduğunu kendi açımdan söylmekti teşekkür ederim kendi adıma

  • Mona dedi ki:

   Ben teşekkür ederim güzel yorumun için, evet dediğin gibi geniş özet kıvamında olmuş yazı. Bölüm bölüm yazmakta keyif verdi bana. Bakalım ne kadar devam edebileceğim. Muhabbetle🌿🌿🌿

 3. serin dedi ki:

  devamını bekliyorum ve eminim benim gibi bekleyenler de vardır 🙂

 4. Gizemarts dedi ki:

  Dizideki kitapların ismini yazabilir misiniz SEO Jun un tasarladığı uzaylı astronot muydu neydi onunla karşılaştırılan kitabın ismini bir de dan-i ya okuması için önerdiği iki kıtabin ismini şimdiden teşekkür ederim 💜

  • Mona dedi ki:

   Çok zor bir soru sormuşsunuz:) Çoğunun kurgu olabileceğini düşünüp, kitapların isimlerine hiç dikkat etmedim ama ji seo jun’un tasarladığı kitapların isimlerini parlak yaz gecesi ve marslı olarak gördüm tekrar baktığımda. Belki çevirmen yanlış çevirmiştir. Duymanı istediğim monolog isimli bir kitabı da hediye etmişti sanırım Dan-i’ye ama önerdiği kitapları hatırlamıyorum. Listeyi tutanlar vardır belki, yorumlara yazıp bizleri aydınlatırlar. Muhabbetle🌿🌿🌿

   • rumeysa dedi ki:

    merhabalar, ben de dizideki kitapları çok merak ediyorum paylaşılsa ve alabilsek süper olur

    • Mona dedi ki:

     Merhabalar, vaktim olduğunda detaylı bir ingilizce kaynak araması yapayım, bir şeyler bulursam mutlaka paylaşırım:) Muhabbetle 🌿🌿🌿

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: