Çıldırtan Dizi Pretty Noona Who Buys Me Food Yorumları

Kore Dizileri

Written by:

Büyük bir beklenti ile başladığım Pretty Noona Who Buys Me Food dizisini bitirdiğimde aklımda kalan tek tanımlamanın çıldırtan dizi olması ne kadar üzücü.Ne umutlarla başlamıştım oysa ki. Lakin dizi gerek  karakterlerin gelişimi;gerekse hikayenin ilerleyişi ile beni çıldırtmıştır.  Son Ye Jin’i çok seven şahsımı nefret etme noktasına getirmiş; harcadığım zamanı arattırmıştır.

Aşkın zaman,mekan tanımadan yaşanması gerektiğini öğrenebileceğimiz bir yapım değil maalesef Something In The Rain. Sevmesini bilmeyen, bugüne kadar sadece sürüklenmiş evet sadece gerek ailesi, gerek de iş arkadaşları tarafından sürüklenerek yaşamış bir kadının hikayesini anlatıyor sadece. Derin bir aşk öyküsü de izleyemiyoruz üstelik.İlk bölümlerin romantikliğini; son bölümlerin vehameti götürüyor neticesinde.  Başlamadıysanız dizinin uyumlu çiftinin güzel görüntülerinin ötesinde pek de bir şey bulamayacağınızı söylemek isterim. Stand by your man şarkısı eşliğinde aşağıdaki güzel klibi seyredin yeter; boşuna sinirlerinizi harap etmeyin. Uyarmadı demeyin:)

Yine de merak edenler için Pretty Noona Who Buys Me Food oyuncu ve konusu ile ilgili yazımı bırakarak, dizi ile ilgili detaylı yorumlarıma geçmek istiyorum.

 Pretty Sister Who Buys Me Food Yorum ve Replikleri

Pretty Sister Who Buys Me Food 1.bölüm itibariyle  bir kere seyir zevki açısından çok yanlış başladı bana göre. Joon He Amerika’dan geldi bir hafta sonra sevgili oldular neredeyse. Bir anda birbirlerini sevmeye başladılar. Jin A’nın sürüklenen karakterini sonrasında gördüğümüz için  hadi o boşluktaydı; sevilmek hoşuna gitti macera aradı diyelim. Lakin Joon He’nin aşkı biraz anlatılmalıydı;flasbacklar yapılıp eskiden beridir noonasından hoşlandığını göstermeleri isabet olurdu. O zaman bu aşk inandırıcı gelirdi belki.

Birbirlerini nasıl sevmeye başladıklarına dair bir hikaye izleyemedik. Kardeş gibi yetişen iki insanın bir anda birbirlerine başka gözlerle bakmaya başlaması bilmiyorum bana oldukça absürt geldi. Burada hikayeyi iyi kullanamamışlar maalesef senaristler. Joon He’ye neden Jin a’yı sevdiğini sorduklarında, hep çünkü güzel çünkü o Jin’a diye cevap veriyor. Keşke altını doldurabilselerdi. Bu kadar güzel seven bir adamın bu kadar sığ olabileceğini düşünmek insanı üzüyor.

İç çekişmeler gösterilmeliydi. İkili arasında yaş farkını geçtim; kardeş gibi büyümüşlük vardı.İkisinin de balıklama bu aşka dalmalarını ben yadırgadım. Yanlış demiyorum aşkın bir tanımlaması yok benim gözümde lakin sadece bu kadar hızlı ve düşünmeden başlamalarını sevmedim. Nitekim Kyeong Seon’un da Jin A’ya alındığı konu burada oldu.

Jin A’nın eski sevgilisini takıntılı bir sapığa dönüştürmeleri oldukça saçmaydı. Pretty Noona Who Buys Me Food 1. Bölümünde bu adam kendi Jin A dan ayrılmak istiyordu, nasıl bir anda böyle tutkulu bir aşığa dönüştü anlam veremedik. Joon He’nin korumacı tavrı ise görülmeye değerdi. Bazı sahneler fazla abartılı olsa da seven adam korur efendim:)

Joon He güzel adam; güzel seven adamlardan. Severkenki halleri bir çocuğun sevinişini hatırlattı bana. Neden Jin  a’ya katlandı, sevmeye devam etti merak konusu.

Dizideki en sevdiğim, üzüldüğüm karakter Kyeong Seon oldu. Düşünün tek aileniz; sizden küçük kardeşiniz ve bir de yediğinizin içtiğinizin ayrı gitmediği yakın arkadaşınız. Bunların sizi hiç düşünmeden kandırdığını öğreniyorsunuz;ihanete uğruyorsunuz yine de onlara yardım etmeye çalışıyorsunuz. Ailesinin tüm hakaretlerini sineye çekiyorsunuz. Gerçek bir dost, iyi bir ablaydı. Jin’a nın hiç hak etmediği bir türden hazine değerinde bir arkadaştı.

Jin A’nın dizi boyunca yaptığı dengesizlikler ise diziyi çekilmez kıldı. Olgun olan tarafın Joon He olduğunu düşünüyorum. Tamam çok zorlandı; ailesi; işi pek çok konu yolunda gitmedi; lakin bu kadar da tuhaf davranmamalıydı. Yaptığı tutarsızlıkları sayarsak; 1. Kyeong Seul ilişkilerini öğrendikten sonra onunla yaptığı konuşma tam bir faciaydı. Alttan alması gerekirken, hak etmiyor muyum gibi laf sokuşturmaları yersizdi.Arkadaşını kıracağını hiç düşünmediğini söylemesi hayal kırıklığıydı. Kyeong Seon iyi affetti. 2.Annesini memnun etmek için kör randevuya gitmesi; hangi akla mantığa sığar soruyorum sizlere. 3.Peki annesini susturmaya çalışırken Joon Hee’den ayrılacağını söylemesine ne demeli? 4.Son bölümde Joon Hee’yi bahane üretmekle suçlamasına değinmiyorum bile 5. Bir de söylemeden edemeyeceğim Kyeong Seul’un yanında dikkatli davranması gerekirken Joon Hee benim sevgilim, çok yakışıklı gibi ilk günden espri yapabilmesi yakışıksızdı.

Anne çok abartılı bir karakter olmuş gerçekten. Her anne başta karşı çıkar böyle bir ilişkiye lakin; sevdiklerini görünce yumuşar. Annemiz gittikçe katılaştı, kendisinin büyüttüğü Joon Hee’ i ailesi yüzünden dışlayarak komikleşti. Bölüm tamamlamak adına uzatmışlar sanki anne direnişini.

İlk bölümlerinde bile sıkıntılar olan Pretty Noona Who Buys Me Food’un  son iki bölümünde senaristler tam anlamıyla olan iyi hikayeyi de batırdılar. Finalde merak uyandırmak adına apar topar Joon Hee’yi Amerika’ya yolladılar. Jin A’da gidemem deyince hemen ayrıldılar çiftimiz. Bu muydu şimdi; onca izlediğimiz çiftimizin aşkları. Çok amatörce.

Pretty Noona Who Buys Me Food’un finalinde ise tüm yaşananlardan sonra Joon Hee hepsi benim hatam diyerek af mı diledi ben mi yanlış anladım. Joon Hee’nin Amerika işini acele getirmesinden başka hatalı yanı neredeydi acaba. Her şeyi bırakıp Jeju adasına yerleşen Jin A’mız neden sevdiğiyle Amerika’ya da gitmedi ya da beklemesini istemedi.Neyse efendim bu dizi beni çıldırttı gerçekten.Tutulur yanı pek de yok gibi nereyi tutsak elde kalıyor.

Yapma Mona; sen de çok eleştirdin diyenler için dizinin iyi yanlarına geçeyim biraz da. İki şarkısı da muhteşem efendim. Yağmur sahneleri ile muazzam bir bütün oluşturmuş. Joon Hee’nin  eve bırakırken asansörün çıkmasına kadar Jin A’yı beklemeleri;birlikte keyifli yemek yemeleri, yürümeleri beni mest etti. Hastanedeki Joon Hee’nin tavrı örnek alınası. Kadın çalışanların yaşadıkları taciz vakalarını tüm detayları ile gündeme alması alkışlanası. Something ın the rain yorumlarım bu kadardı. Sizler nasıl buldunuz?

Pretty Sister Who Buys Me Food’dan bizlere kalan  ez cümle; Jin A’nın dediği gibi herkes Joon Hee’nin gibi sevmelidir efendim…Ama bizler Jin A gibi olmayalım.. Kıymet bilelim..

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: