Confession Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

23 Martta yayın hayatına başlayan Confession yeni hukuk temalı Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizimiz, cinayet suçundan hapis yatan babasının masumiyetini kanıtlamak için avukat olan bir gencin hikayesini anlatıyor.

Confession konusuna detaylı bakacak olursak, Choi Do-Hyun babasının haksız yere hapis yatmasını önlemek için hukuk okumuş ve başarılı bir avukat olmuştur.Ne var ki babası olayı araştırmasını istememekte, oğlunu uzak tutmaktadır. Do-Hyun ilk aldığı kamu davasını kazanıp dedektif Ki Choon-Ho’nun işini kaybetmesine yol açmıştır. Beş yıl sonra farklı bir dava sonucu biraraya gelen bu ikiliyi sürpriz sonuçlar beklemekte,Choi Do-Hyun arkadaşı eski muhabir Ha Yoo-Ri ‘nin de olaylara dahil olması ile geçmiş ve şimdiki davalar giderek iç içe geçmektedir.

Confession oyuncuları arasında başarılı avukatımızı Junho oynarken, eski dedektifimize Yoo Jae-Myung hayat veriyor. Shin Hyun-Bin kızımız ise avukatımızın arkadaşını canlandırıyor. Junho’yu en son Wok Of Love‘da seyrederken, Yoo Jae-Myung ise The Smile Has Left Your Eyes‘da rastladık. Shin Hyun-Bin’in ise hiçbir yapımını seyretmemişim şimdiye kadar.

Confession 1. bölümü ile dram türünün ağırlıklı olacağı hukuk dizilerinden biri olduğunu gösteriyor. Full gri, full gizem ve geçmiş dolu. Hukuk dizilerini sevenler için doyurucu olduğunu söyleyebilirim.Hikaye akıyor, sıkmıyor. Junho rolüne oldukça yakışmış, kızımız için aynı şeyi söylememekle birlikte akışa göre değişebileceğini düşünüyorum. Türü sevenler değerlendirebilir:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: