Devilish Joy Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

5 Eylülde yayın hayatına başlayan Devilish Joy, Korelilerin pek sevdiği hafıza kaybı konusunu içeren 16 bölümlük yeni Kore dizilerinden. 50 İlk Öpücük  filmini andıran yapım, geçirdiği kaza sonucunda bir gün önce olanları hatırlayamayan bir adamın hikayesini anlatıyor.

Devilish Joy konusuna detaylı bakacak olursak, büyük bir aile şirketinin varisi olan  Ma-Sung aynı zamanda alanında oldukça başarılı olan uzman bir doktordur. Bir yurtdışı seyahatindeyken  ünlü bir sanatçı olan Joo Gi-Bbeum ile tanışır ve birbirlerinden etkilenirler. Ancak günün sonunda Ma-Sung talihsiz bir kaza geçirir ve  bu kazadan sonra hayatı tamamen değişir. Artık sadece bir günde olanları hatırlayabilen doktorumuz, her gün olanları not almak ve her uyandığında bu notları ezberlemek zorundadır. Hikaye 3 yıl sonrasında Ma-Sung ile Joo Ki-Bbeum’un tekrar karşılaşması ile şekil alacaktır.

Devilish Joy oyuncuları arasında  gözleri ile gülen aktörümüz Choi Jin-Hyuk yer alıyor. Başrol kızımıza ise Fight For My Way‘daki yan rollerden olan Song Ha-Yoon hayat veriyor. Choi Jin-Hyuk’u karizmatik, Song Ha-Yoon’da pek sevimli bulduğum için rollerine yakıştırdığımı söyleyebilirim.

Devilish Joy 1. bölümü  yoğun bir senaryo ile bizleri karşılıyor.  İkilinin tanışma hikayeleri, kaza sahnesi, 3 yıl sonrasına dönmeleri hep 1. bölümde bir arada verildiği için ben bir film izler gibi oldum ilk bölümden. Keşke bazı konuları ikinci bölüme aktarsalardı da bu kadar yoğun bir bombardımana bırakılmasaydık. Ama konu gerçekten güzel, hikayenin ilerleyişi de romantik ve anlamlı olacağa benziyor. Oldukça zeki olan Ma-Sung ‘un amnezi sorununu günlük hayatına yansıtmadan kendine yeni bir dünya oluşturması güzel aktarılmış. Hafıza kaybı konusunu seven şahsımı heyecanlandıran yapımın  Şeytani Mutluluk anlamına gelen Devilish Joy | Diabolic Happiness  adına bir anlam veremedim sadece. Onu da hikaye açıldığında ilerleyen bölümlerde göreceğiz herhalde. Merakla bekliyoruz efendim:)

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: