Encounter Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

28 Kasımda yayın hayatına başlayan Encounter, 16 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden. Farklı dünyalarda yaşayan bir kadın ile bir erkeğin tesadüfen tanışmaları sonucunda değişen hayatlarını konu edinen dizi, romantik ve dram türlerinde yer alıyor.

Encounter konusuna detaylı bakacak olursak,  bir politikacının kızı olan Cha Soo-Hyun’un hayatı hep başkalarının yaptığı planlar dahilinde ilerlemektedir ve üniversiteden mezun olur olmaz da büyük bir şirket sahibi ailenin oğluyla bu şekilde  evlendirilir. Bu evlilikten bir çocuğu olan Cha Soo-Hyun çok geçmeden boşanır ve iş hayatına atılır. Her şeyi olmasına rağmen mutluluğu bulamayanlardandır. İş için gittiği Küba seyahatinde hiçbir şeyi olmamasına rağmen mutlu olan genç Jin-Hyuk ile tanışır ve hayatı tamamen farklılaşır.

Encounter oyuncuları arasında ünlü yıldızlarımız Song Hye-Kyo ile Park Bo-Gum ikilisini görüyoruz. Dizinin konusuna yönelik oyuncu seçimleri uygun görünse de ikili arasındaki 12 yaşlık fark oldukça belli oluyor. 
Song Hye-Kyo zaten olduğundan da ağır ve olgun duran bir kadın, burada ayrıca saçlarını kısa kestirip daha da olgunlaştırmışlar aksine Park Bo-Gum’un da saçlarını uzatıp yeni yetme bir genç görüntüsüne büründürmüşler. Dizinin konusunun bu olduğunu bilmememe rağmen ikisini hiç yakıştıramadım, uyumsuz buldum.

Encounter 1. bölümünün büyük bir parçası Küba sahneleri ile dolu olunca ortaya güzel bir seyirlik çıkmış. Cha Soo-Hyun karakterinin sıkışmışlığını, 
Jin-Hyuk karakterinin özgürlüğünü yalın bir dille 1. bölümde güzel anlatmışlar ben oldukça keyif alsam da ikiliyi dediğim gibi yakıştıramadım. Zaten nuna romans’de hiç sevmediğimden soğuk duruyorum diziye şimdilik. Ama dizinin tanıtımlarında yer alan   ‘zengin ve saygın bir hayattan mı vazgeçmek?’ ya da ‘normal bir hayattan mı vazgeçmek’ daha zor sorusu merak uyandırıyor doğrusu, tespitleri ile güzel bir aşk seyreder miyiz sizce?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: