Familiar Wife Konusu- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

1 Ağustosta yayın hayatına başlayan Familiar Wife, zaman yolculuğu konusunu içeren yepyeni romantik komedi türündeki Kore dizilerinden.  Hayatında mutlu olmayan evli bir adamın,bir mucize eseri  kendini  geçmişte bulduğunda hayatını yeniden gözden geçirmesini trajikomik bir dille anlatmayı planlıyor.

Familiar Wife konusuna detaylı bakacak olursak, sıradan bir banka çalışanı olan Cha Joo-Hyuk 2 çocuk babası 5 yıllık evli  bir adamdır. İşinden memnun olmayan Cha Joo-Hyuk’un aile hayatı da pek yolunda gitmemekte, karısı Seo Woo-Jin ile sorunlar yaşamaktadır. Bir gün mucizevi bir şekilde kendini üniversite yıllarına geri dönmüş bulur ve hayatını baştan sona değiştirmeye karar verir. Yaptığı tercihler bu sefer Cha Joo-Hyuk’u gerçekten mutlu edebilecek midir, yoksa geçmişi arayıp, kaybettiklerine üzülecek midir?

Familiar Wife oyuncuları arasında başrolde Kore dizilerinin aranılan yüzü Ji Sung yer alıyor. Cha Joo-Hyuk karakterine hayat veren Ji Sung’u en son Defendant dizisinde seyretmiştik. Karısını ise Han Ji-Min oynuyor. Hyde Jekyll, I ve Rooftop Prince seyredenler Han Ji-Min’i hatırlayacaklardır. Cha Joo-Hyuk’un ilk aşkı rolünde ise Moon Lovers’dan hatırlayacağınız Kang Han-Na rol alıyor.

Familiar Wife 1. bölümü ile bana çok sevdiğim dizi Go Back Couple‘ı hatırlatsa da ilerleyen bölümlerde hikayenin farklı yönde evrileceğini tanıtımlarda görebiliyoruz. Burada olay biraz daha paralel evren boyutunda gidip,  dizi sanki Cha Joo-Hyuk’un geçmişi değiştirmesiyle farklılaşan günümüze odaklanacak gibi. Farklılaşan hayatından sonra eski karısıyla iki yabancı olarak tekrardan karşılaşan   Cha Joo-Hyuk’un  karısına yeniden aşık olmasını seyredecek gibiyiz. Dizinin adı o yüzden  Wife That I Know (Familiar Wife) olarak seçilmişe benziyor. Dizi ilerledikçe hikayenin ilerleyişini hep birlikte göreceğiz.

Özetle wife that ı know konusu bakımından ilgi çekici bir yapım olup ,fantastik kore dizilerini çok seven şahsımı heyecanlandırdı. Wife that ı know  Bölümlerin birikmesini merakla bekliyorum. Umarım en az Go Back Couple kadar iyi bir yapımla karşılaşırız. Keyifli seyirler…

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: