Fight For My Way Dizisini Sevdik Mi?

Kore Dizileri

Written by:

Fight For My Way, romantik komedi severlerce beğenilmiş 2017 yılında yayımlanan 16 bölümlük bir Kore dizisi. Son zamanlarda adından çok sık bahsedildiğini duyduğum Fight For My Way dizisi hemen hemen tüm koreseverlerce 2017 yılının en iyi yapımlarından biri olarak gösterilmekteydi. Bu açıdan bu yorumlardan etkilenerek seyretmeye karar verdim. İzledikten sonra; biraz fazla abartıldığını söylemeden geçmeyerek beğendiğimi söyleyebilirim.

Dizi genel anlamda çocukluktan itibaren arkadaş olan fantastik dörtlümüzün hayat karşısındaki mücadelelerini anlatıyor. Oldukça gerçekçi olan yapımda; hayaller öyle hemen bir anda gerçekleşmiyor,karakterlerimiz bir anda doğru aşkı bulamıyor. Bazılarının 20 yıl bile beklemesi gerekebiliyor. Karakterler;mücadeleci; adeta tırnakları ile kazıyarak başarıya ulaşıyorlar. Bu açıdan ders vermesi; hayatın içinden olmasını sevdim.

Öte yandan dizinin başlarda oldukça romantik olduğu bir gerçek. Uzun yıllardır arkadaşlık yapan karakterlerin aşka dönen ilişkileri güzel işlenmiş. Lakin son bölümlere doğru bu romantik ilişkinin senaristlerce sululuğa doğru çekildiğini görmek beni üzdü. Son on bölümde sıkıldığımı atlayarak seyrettiğimi söyleyebilirim. Pek çok konu kurgulayabilecekken; ikilinin sadece aşk hayatlarına yoğunlaşmaları dizinin kalitesini maalesef düşürmüş. Dizi belki de en başarılı yapımlar arasında  gösterebilecek derecede iyi başladıktan sonra pek de bu kalitesini devam ettirememiş. Dediğim gibi son bölümler yüzünden dizi başarılı lakin; unutulmazlar listesinde kendine pek de yer bulamayacak bir yapım olmuş.

Hala seyretmeyenlere dövüşçü olmak isteyen Ko Dong Man ile; spiker olmayı hayal eden Choi Ae Ra’nın mücadelelerini seyretmekten mutlaka keyif alacaklarını garanti ederim. Farklı hayalleri olan bu gençlerin hikayesi; sizlere de güç verecektir. Seyredenler için ayrıntılı analizler ve yorumlarıma geçmek istiyorum.

Fight For My Way Dizisi Replik ve Yorumları

Choi Ae Ra karakterini hayranlıkla takip ettiğimi söyleyebilirim. Mücadeleci aynı zamanda duygusal ve merhametli yapısı; mikrofon gördüğünde kendinden geçip çocuklar gibi mutlu olması son derece hoştu. Çok savaştı; gerek spiker olma konusunda gerekse 20 yıldır aşık olduğu adamın da onu görmesi konusunda sonunda başardı. Modern kızlardan farklı süs güzeli olmayan erkeksi yapısı benim oldukça hoşuma gitti. Diğer kızları taklit ederek yaptığı çocuksu oppa konuşması oldukça eğlenceliydi.

Ko Dong Man ise; dövüşçü olmak isteyen bir erkek için fazla merhametli ve duygusal kurgulanmıştı. Uzun yıllar önce sporu bırakmış birsinin  tekrar ringlere döndüğünde bu denli başarılı olması abartılsa da dövüş sahnelerini izlemek farklıydı.

İkilinin ilişkileri ise oldukça eğlenceliydi.Birbirlerinini kollamaları; her daim yanlarında, arkadaşken aile gibi olmaları etkileyiciydi. Ae Ra’nın en baştan beri Dong Man ‘ı sevdiğini bilmesi Ko Dong Man’ının ise bunu çok geç fark etmesi doğal akış içerisinde güzel işlenmişti. Dong Man içinde Ae Ra her zaman farklıydı zaten; bunu ilk bölümde gösterilen lise maçında sevgilisini değil de yüzü çizilen Ae Ra’yla ilgilenmesinde görebiliriz. İkili ilişkiye başladıktan sonra başta da belirttiğim gibi çok sululaştı bu ilşki . Maalesef tek bir yöne bağlanan bu sahneleri atlayarak seyrettim.

İkinci adam ve ikinci kadın meselelerini fazla uzatmadılar. Hatta Ae Ra’yı seven doktorun yalancı çıkmasıyla diziden de çıkarttılar; ben geri döner diye bekliyordum. Uzatmamaları iyi olmuş.Son bölümlerde bir de Ae Ra’nın annesini konuya dahil etmişler. Fazla yüzeysel kaldığını söyleyebilirim;olmasaydı da olurdu anne mevzusu.

Diğer ikilimize gelirsek;Seol-Hee’yi beğenmeme rağmen,Joo man’ı oldukça uyuz ve ruhsuz buldum. Ama dörtlü olarak uyumları müthişti. Birlikte kahvaltı yapmaları; Namil Bar da takılmaları son derece keyifliydi. Arkadaşlığın önemini güzel vurgulamışlar. İnsanın sevdiği işi yapmasının önemi de dizide güzel anlatılmış.

Senaristler, tüm atraksiyonu final bölümüne saklamışlar ve final bölümünde tüm düğümler çözülmüş oldu. Genel anlamda tatmin edici bir finaldi. Karakterlerimiz zorlu mücadelelerden sonra hayal ettikleri yolda olmaya bir adım daha yaklaştılar.Son sahnede rüyaydı her şey şakası oldukça hoştu. Bir ara yok ya bunu bağlamasınlar diyerek ben de inandım.Eğlenceli bir hayat bizleri bekliyor diyerek son noktayı koydular. Ne diyelim onlar erdiler muratlarına; biz çıkalım kerevetine 🙂

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: