Görevimiz Çocuk Bakıcılığı- Terius Behind Me Yorumları

Kore Dizileri

Written by:

Bir casus dizisi olmaktan ziyade daha çok keyifli bir aile yapımı olan Terius Behind Me, So Ji Sub faktörünü son derece iyi kullanıyor ve senaryo kopukluklarına rağmen seyredenleri mutlu etmeyi başarıyor. Yalnız yaşayan bir ajanın kod adı çocuk bakıcısı:) operasyonuna katılmasıyla değişen hayatını konu edinen dizimizde yer yer aksiyon sahneleri yer alsa da, bana göre Terius Behind Me tam bir ajumma dizisi olmuş, So Ji Sub’a ise baba rolü cuk oturmuş:)

Çocuk oyuncu ve yan rollerdeki komşuların oldukça iyi olduğu dizimizi seyrederken ben keyif aldım, Arka planda rüşvetten, biyolojik saldırıya kadar giden tesadüfler ile dolu ajanlık macerasından açık aramadığım için sıkılmadım. Hatta ev hanımlarının değme ajanlara taş çıkardığı sahnelere bayıldım. Siz de çocukları seven, detaycı biri değilseniz muhtemelen Terius Behind Me ‘yi seversiniz. Lakin romantizm, aksiyon ve sağlam bir kurgu arıyorsanız, bu diziden hayal kırıklığı ile ayrılırsınız. Vaktiniz olduğu bir zamanda seyredebileceğiniz çerezlik sevimli bir dizi Terius Behind Me , So Ji Sub hayranları ise mutlaka seyretmeli:)

Seyretmeyenleri Terius Behind Me konusu ile ilgili detayların olduğu yazıya yönlendirerek, ben spoiler uyarısı ile ayrıntılı yorumlarıma geçiyorum, Herkese hayatta arkasını güvenle yaslayabileceği yoldaşlara sahip olmalarını diliyorum.

Terius Behind Me Yorum ve Replikleri

Kaçak bir ajan olan Kim Bon ile iki çocuklu bir ev hanımı Go Ae Rin’in kapı komşusu olarak aynı sitede yaşadıklarını göstererek başlıyor dizimiz, ne hikmetse yaşadıkları bu site olan King Castle ‘da gerçekleşiyor tüm hikayemiz. Go Ae Rin’in eşinin yanlışlıkla şahit olduğu olay yüzünden öldürülmesi tüm dengeleri değiştiriyor, iki çocuklu ev hanımımızı Kim Bon’un araştırdığı olayda kilit nokta haline getiriyor. Başlıyor böylece bakıcılık maceramız.

Tanımadığı bir insana hele bir erkeğe Go Ae Rin’nin hemen güvenip çocuklarını emanet etmesi biraz tuhaf kaçsa da kızımız çaresiz kalıyor ve Kim Bon ise güvenini asla boşa çıkarmıyor. Ben Kim Bon ile Joon-Joon kardeşlerin her sahnesine bayıldım. Kalp kalp şeklinde ekrana baktım:) Kuaförcülük ve doktorculuk :)oynamaları, birlikte şınav çekmeleri, okuldan eve dönmeleri gizli gizli dondurma yemeleri… hepsi çok keyifli sahnelerdi.Çocukların anneleri ile de diyalogları ve uyumları da muhteşemdi. Kim Bon ile de dörtlü takılmaları bana aile sıcaklığını hissettirdi.

Yalnız babalarını çok çabuk unutmadılar mı sizce de, Go Ae Rin sadece bir bölüm ağladı, çocuklar ise ‘ babam iş gezisini gitti’ yalanına inanıp bir daha hiç sormadı. Kim Bon gittikten sonra bile onu 29 kez sorup babalarını bir kere sormamaları garip kaçtı:)


Go Ae Rin’nin tipik saf kızı oynamayıp her işin altından kolaylıkla kalkmasını ben pek bir sevdim. Jung In-Sun bana göre iki çocuklu ajumma rolüne cuk oturmuş, anneliği de ajanlığı da harikaydı:) O kadar ajan varken denize atlayıp Kim Bon’u kurtarması inanılmaz gelse de güçlü bir karakterdi:) Sahi o sahnede Kim Bon kendinden geçmişken o kum saatini nasıl elinde tutuyordu:):)

Bakıcılık ile birlikte devam eden ajanlık maceraları öyle ahım şahım değildi. Başta da belirtiğim gibi çok fazla tesadüf vardı, her olay Kings Castle’a bağlandı. Go Ae Rin’in J international’de işe başlaması, Cornerstone ajanının komşu Bong Sun-Mi’nin kocası çıkması yok artık dedirtti. KIS sisteminin Kore gizli ajanlarından daha iyi istihbarata sahip olmaları yerlere yatırttı:)

Şef Kwon Young Shill ile ters köşe yapıp, Direktör Shim’in asıl casus çıkacağı ilk baştan belliydi . Direktör Shim pek iyi oynayamamış gerçek yüzü ortaya çıktıktan sonra hiç kötü gibi davranamadı. Neden böyle davrandığı anlaşılmadı. Benim favorim Şef Kwon Young Shill ‘di tabi ki kadın oynamış resmen 🙂 r leri basarak söylediği Teriuslar beni benden aldı:) Dizide en çok bu aklımda kalacak sanırım. Seni mutlaka yakalayacağım Terrrrius:)

KIS Üçlüsü gerçekten müthiş olmuş. Galaxy Shim’e bayıldım:) KIS’in başarıları arasındaki Joon Joon kardeşleri sihirbazın elinden kurtarmaları, sihirbazı yakalamaları hiç yadsınacak başarılar değildi. Korkulur ev hanımlarından:

Çocuğuna bakıp çalışmak istemeyen Kim Sang Ryeol karakteri de farklı olmuş. Kang Ki-Young bu yıl yan rollerde çok başarılı idi zaten ben Why Secretary Kim’de daha başarılı buldum. Mbc 2018 ödül töreninde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü alarak da bu başarısını taçlandırmış. Ödül töreninde So ji Sub ile meşhur burun öpücüğünü tekrarlamışlar:)

Başlarda kötü olup sonra iyiye evrilen yakışıklı :)başkanımız
Jin Yong-Tae iyi bir performans sergiledi bana göre . Kim Bon ile değişik bir bromance sergilediler. Korkak olması her seferinde kendisini övmesi komik seyirliklerdi. Çifte ajanlık yaparak sonunda doğru yolu bulması ve finalinde sıradan bir hayat yaşaması beni mutlu etti.

Yoo Ji-Yeon ve Ra Do-Woo ikilisini de sevdim ben. İlk bölümlerde Yoo Ji-Yeon çok yapmacık dursa da sonraki bölümlerde kurtardı bence. Özellikle Direktör Shim’in yanındaki sahnelerde çocuklaşması başlarda çok tuhaftı. Ben About Time’da da beğenmiştim performansını yazık burada da karşılıksız bir aşk yaşamak zorunda kaldı. Pek Ra do Woo ile uymasalar da arkadaşlıkları hoştu. Goblin’e yaprak sahnesi ile bir gönderme yapmayı da unutmamışlar senarsitler:)

Kim Bon ile Go Ae Rin arasında bariz bir yakınlaşma göremesek de birbirlerini anlayıp önemsediklerini pek çok sahnede seyrettik. Daha iyi kullanabilirlerdi aralarındaki ilişkiyi ama ben durumlarına uygun buldum. Dizide romantik bir dizi değildi zaten.

Terius Behind Me’de doğru kullanıldığında çok komik olan canlandırmalı kara mizah yapmaya çalışmışlar ama pek olmamış. Sırf bu yüzden canım So Ji Sub’u kılıktan kılığa girdirmişler ama ben hiç gülmedim bu sahnelere. Hele şu geleceği görme işi çok kötüydü. Ayrıca dizide yine pek fazla reklam vardı sağlıksız sandviçleri yiyip yiyp durdular canım çocuklar.

Terius Behind Me finali tutarlı ve mutlu eden bir finaldi. Kim Bon’un işine tekrar dönmesi, Go Ae Rin’in gizli muhbirlikte önlenemez yükselişi, Jin Yong-Tae yaşaması hoş olmuş. Dizideki ostlardan en çok One Day şarkısını ve Kim Bon’un dinlediği pek bir sevdiğim Norah Jones’dan Sleepless Nights Şarkılarını sevdim.

2018 Mbc ödül töreninden Joon Joon kardeşlerin dans gösterisi ile sizlere veda ederek, dizide olduğu gibi herkese Terius ya da Go Ae Rin gibi bir yoldaş diliyorum.Arkanda ben varım güvenini versin, varlığı ile yüreğinizi şenlendirsin:):)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: