Grand Prince Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

Grand Prince, 2018 yılının ilk yarısında yayınlanmış olan; 20 bölümlük tarihi bir Kore dizisi. Taht kavgalarını özleyenlere; sevip de söyleyemeyenler için  üzülenlere birebir olan yapım,tarihi bir Kore dizisinde bulunması gereken her unsuru bünyesinde barındırıyor.Kral olabilmek için mücadele eden iki kardeşimiz;bunların ortasında kalan masum kural tanımaz kızımız ve entrika dolu oyunları ile prenslerini sonuna kadar destekleyen yandaşlar…

Grand Prince konusu itibariyle; birbirlerinden çok farklı tabiatta olan iki prensin Joseon Hanedanlığı döneminde  taht için verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Bu mücadele arasında bir de aynı kıza aşık olmaları savaşı daha da şiddetlendiriyor.

Grand Prince oyuncularına bakacak olursak ; şiir seven sanatkar prensimize Yoon Si-Yoon hayat veriyor. Yoon Si Yoon’u en son Flower Boy Next Door’ da severek seyretmiştim lakin bu role pek yakıştıramadım. Kanlı bir savaşın ortasında yer alan prens rolüne gitmemiş sanki. Her sahnesinde az sonra gülecek gibi duruyor. İkinci prensimizi ise Joo Sang-Wook oynuyor. O biraz daha oturmuş sanki rolüne. Jin Se-Yeon kızımız ise duru güzelliği ile diziye oldukça yakışmış.

Grand Prince 1. bölüm itibariyle Empress Ki’de olduğu gibi hikayeye sondan başlayıp, bu duruma nasıl gelindiğini merak ettirmeye çalışıyor. Lakin pek de başarılı olamıyor. Empress Ki’yi izleyenler hatırlayacaklardır ilk sahnesinde kızımızın düşmanı ile evlendiğini görüyorduk ve bunun nasıl mümkün olabileceğini merak ederek seyretmeye devam ettik. Ama Grand prince’ de iyi de kötü de geçmiş ya da gelecek de  değişmiyor; kızımızın kimi sevdiği de ilk bölümde açık şekilde bizlere gösteriliyor ee söyleyin şimdi senaristler  neden seyretmeye devam edelim  şimdi biz bu yapımı?

Hikaye dediğim gibi biraz karışık başladı; tarihi dizileri seven ben hikayenin içine girmekte biraz zorlandım. Çocuk oyuncuların yaşlarından büyük olgunlukla ettikleri sözler fazla kurgusaldı. Birinci bölümü pek de iç açıcı bulamadım. İkinci bölümde biraz daha toparlasa da maalesef bir Empress Ki; Moon Lovers; olamayacaktır dizimiz.

Hülasa; tarihi kore dizisi sevenlerin dizi yokluğunda seyredebilecekleri bir yapım gibi duruyor Grand Prince. Ben seyretmeye devam edeceğim dizi güzelleşirse yazıyı güncellerim. Şimdilik meraklısı değilseniz,pek de beklentilerinizi karşılamayacaktır. Fragmanı izleyip karar verin isterseniz efendim

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: