Haechi Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

11 Şubatta yayın hayatına başlayan Haechi, yeni tarihi Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlar ile 48 bölüm olması planlanan dizi, yozlaşmış bir krallık düzeninde adalet ve reform arayışında olan dört kişinin yaptıkları kader birliğini konu ediniyor.

Haechi konusuna detaylı bakacak olursak, veliaht prensin çocuk sahibi olamayacağı anlaşıldıktan sonra, prensler arasında rekabet kızışmış, kötü bir mizaca sahip olan prens Lee Tan bu yarışta destekçileri etrafında toplamıştır. Oldukça zeki ve adil bir prens olmasına rağmen annesinin alt tabakadan olmasından dolayı saygı duyulmayan prensimiz Lee Geum ise bu durumu endişe ile karşılamaktadır. Çeşitli tesadüflerle bir araya gelen kadın müfettiş  Yeo Ji , Park Mun-Soo ve bir çetenin lideri olan Dal-Moon bu süreçte prens Lee Geum’u desteklerler ve birlikte adil bir ülke inşa edeceklerini düşlerler.

Haechi oyuncuları arasında adil prensimizi Jung Il-Woo oynarken, kadın müfettişimize ise Go Ara hayat veriyor. Çete liderimiz Dal-Moon olarak da Memories of Alhambra’da öldürmelere doyamadığımız:) Dr. Chamız Park Hoon var. Sakallar saçlar yakışmış hani:)

Haechi 1. bölümü bana oldukça karışık geldi, tarihi dizilere alışkın bünyem bile kimin eli kimin cebinde kısmında biraz zorlandı. Ama sonlara doğru taşlar oturuyor ve maceralar ile dolu bir taht mücadelesinin bizleri beklediği anlaşılıyor. Jung Il-Woo prens rolüne çok yakışmış yalnız ben kötü prens karakteri oynayan Jung Moon-Sung ‘u pek beğenemedim, Kötü olmak iğreti durmuş sanki üzerinde. İlerleyen bölümlerde karakterlerin açılacağını düşünüyorum. Güncel tarihi Kore dizisi arayışında olanlar Pazartesi ve Salı günleri yayınlanacak olan Haechi’ye şans verebilir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: