Hi Bye, Mama! Konusu-2020 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

22 şubatta yayın hayatına başlayan Hi Bye, Mama! fantastik kategorideki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide tekrardan insan olmak için mücadele eden bir hayaletin hikayesi konu ediniliyor.

Hi Bye, Mama! konusuna detaylı bakacak olursak mutlu bir evliliği olan Cha Yoo-Ri kızına hamile iken bir kaza geçirir ve bu kaza sonucunda hayatını kaybeder. Kızının büyüdüğünü görmeden dünyayı terk etmek istemez ve bu yüzden 5 yıldır hayalet olarak kızının etrafında dolaşır. Doktor olan eşi Jo Kang-Hwa  ise bu sırada yeniden evlenmiştir. Bir gün duası kabul olur ve 49 günlüğüne dünyaya geri döner ve bu süre içerisinde insan olma fırsatı da eline geçmiştir.

Hi Bye, Mama! oyunucuları arasında hayalet annemize Kim Tae-Hee hayat verirken, doktor eşimizi Lee Kyu-Hyung canlandırıyor. İkinci eş rolünde ise Go Bo-Gyeo var.

Hi Bye, Mama! 1. bölümü ile pek çok Kore dizisine konu olan hayalet dünyası ile bizleri tanıştırıyor. Bu sefer bir anne çocuğuna dönmek istiyor. 49 gün meselesi de sevdiğimizi 49 gün dizisine benziyor ama nasıl insan olarak geri dönme şansı tanınacağı ilk bölümde gösterilmemiş. Ben pek beğenemedim ilk bölüm itibari ile ama ilerleyen bölümlerde açılmış olabilir. Hayalet hikayesi seyretmek isteyenleri Oh My Ghost, Master’s Sun ve Hotel del Luna alternatiflerine yönlendiriyorum 🙂

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: