Hide And Seek Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

25 Ağustosta yayın hayatına başlayan Hide And Seek, dram kategorisinde yer alan yeni Kore dizilerinden. Yarım saatlik kısımlar ile 40 bölüm olması planlanan dizi, kaderleri birbirine bağlı iki kadının sırlarla dolu hikayesine odaklanıyor.

Hide And Seek konusuna detaylı bakacak olursak, büyük bir aile şirketinin sahibi olan Na Hae Geum’un tek torunu  Soo Ah amansız bir hastalığa yakalanır ve onu kurtarmak için son çare tılsımlara başvurulur. Bu işlerle uğraşan bir kadının tavsiyesi üzerine torunundaki kötü enerjiyi almak için aynı yaşlarda bir kız çocuğu evlat edinilmesi gerekmektedir. Böylece Min Chae Rin aileye katılır lakin katıldıktan kısa bir süre sonra torun Soo Ah kaybolur. İşte dizi Soo Ah kaybolduktan 10 sene sonrasının hikayesini anlatmaktadır.

Hide And Seek oyuncuları arasında evlatlık kızımızı Lee Yoo-Ri oynarken, kaybolan toruna ise Uhm Hyun Kyung hayat veriyor. Erkek oyuncular arasında ise Song Chang Eui ve Kim Young Min var.

Hide And Seek 1. bölümü ile oldukça kafa karıştırarak, kim kimdi sorusunu sürekli sordurtup ilk bölümlerde cevapları açmayacağı izlenimini veriyor. Ben hiç konu yazısı okumadan seyretmeye başladığım için biraz afalladım hikayeyi kafamda biraz geç oturtabildim. Nette doğru dürüst bir konu yazısı da bulamadığım için genel hatlarıyla dizinin ana konusuna değinmeye çalıştım, bu açıdan dizi kaybolma olayının ötesinde Min Chae Rin’in iş hayatında başarılı olup kendini aileye ispatlamaya çalışması hikayesini de içeriyor aynı zamanda.

Kader bağlamındaki senaryosuyla  aynı zamanlarda yayınlanan Lovely Horribly dizisini de hatırlattı bana lakin Hide And Seek daha realistik ve dram tarzında. Ne diyelim, bu sene Kore dizileri konu bakımından kendilerini aşmış durumda, merakla bekliyoruz bölümleri …

2 Replies to “Hide And Seek Konusu-2018 Kore Dizileri”

 1. nur dedi ki:

  sıkı bir k-drama izleyicisiyim
  dizileri izlemeden muhakkak buraya uğruyorum
  fighting 🙂

  • Mona dedi ki:

   Teşekkür ederim🎈🎈🎈Seyrettikten sonraki yorumlarını da mutlaka beklerim. Muhabbetle🌿🌿

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: