Wednesday 3:30 PM

Kore Dizileri

Written by:

 

Wednesday 3:30 PM, 2017 yılında yayınlanmış 10 bölümlük sevimli bir mini Kore dizisi. Genel anlamda, eski erkek arkadaşı geri kazanmak için çıkılan yolda değişen hayatları konu almakta. Wednesday 3.30 pm 1.bölüm itibari ile oldukça ümit verici olsa da diğer bölümlerinde maalesef bu güzelliğini pek devam ettiremiyor. Bölüm sürelerinin kısalığı yüzünden karakterlere pek derinlik katılmamış.  Ama yine de kendini sıkmadan seyrettiriyor. Bahar, dostluk ve aşk üzerine kurgulanmış bir seyirlik… Kiraz çiçeklerinden gözünüzü alamayacaksınız 🙂

                

Wednesday 3.30 pm konusunu biraz daha detaylı ele alacak olursak; Çocukluk arkadaşı olan Sun Eun ile Yoon Jae , Sun Eun’u terk eden sevgilisini geri kazanmak için birlikte bir plan yaparlar ve Çarşamba 3:30 projesi başlar böylece olaylar gelişir. Çarşamba 3:30   rastgele seçilen bir isim değildir. Altında ise benim de yeni öğrendiğim bir araştırma yatmakta.

“””Bir kozmetik firması tarafından İngiltere’de ve ABD’de yüzlerce kadının katılımıyla yapılan çalışma, her 10 kadından birinin Çarşamba gününü haftanın en stresli günü olarak gördüğünü ortaya çıkardı.Bilim insanları, kadınların her Çarşamba öğleden sonra saat 15.30’da en yaşlı ve en yorgun hallerine büründüklerini belirledi.”””

Bu araştırmadan faydalanan Yoon Jae de her çarşamba 15:30 da arkadaşı Sun Eun’u mutlu ederek güzelleştirmeye çalışır.Her çarşambanın etkinliği farklıdır, sizi bambaşka yolculuklara çıkartır 🙂

Bundan sonra dizinin replik ve detaylı bölüm analizlerine geçmek istiyorum. Diziyi izlemeyen bünyelere spoiler uyarısı yapmakla birlikte bir an önce bu bahar havasına kendilerini kaptırmalarını tavsiye ediyorum.

Wednesday 3:30 PM- Replik ve Yorumları
Dizinin giriş bölümü hoştu. Görüntü yönetmeni iyi iş çıkarmış , sahneler arası geçişler oldukça etkileyiciydi. Terk edilen kadının masadan başını kaldıramaması, bu sırada adamın hızlıca uzaklaşması resimde de görüldüğü üzere güzel yansıtılmış.

Wednesday 3.30 pm oyuncularının  daha önce hiçbir yapımını seyretmemiştim . İlk kez bu dizide oyunculuklarını seyrettim.Kızı (Jin Ki Joo) sevdim. Rolünün hakkını verdiğini düşünüyorum. Erkek başrol (Hong Bin) için ise tam emin değilim. Aşırı sevimli sürekli gülen halleri biraz bana itici gelmiş olabilir. Ama ideal sevgiliyi oynadığı kesindi 🙂 Genel anlamda kimyaları uyumlu, eğlenceli bir çift tablosu oluşturdular.Bu ilişkide zaten  romantiklikten ziyade  arkadaşlık daha ön plandaydı.
                            

 

 Çarşamba 3:30 projesi için Yoon Jae’ nin planladığı  aktivitelerin her biri ise  birbirinden güzeldi. Etkinliklerden sonra instagramda paylaşılan fotoğraflarda sonunda amacına hizmet etti. Seung Gyu paşa paşa Çarşamba güzelimizin peşine düştü ve ona evlenme teklif etti. Lakin Sun Eun’ un  kalbi çoktan başka tarafa doğru yol almıştı bile.
—————————————————————————————————————

            

İkinci kadın olan Na Yeon’ u (kahve dükkanı müdürü) çok sevdim. Entrikası olmayan naif bir kadındı.Sevdiğini kazanmaya çalıştı lakin pek başarılı olamadı.  Maalesef başta belirtiğim sebeplerden ötürü yan karakterler derinlemesine işlenmemişti. Final bölümünde çiftimiz birleşirken onun akibeti ise meçhul olarak kaldı.
  Son olarak söylenmesi gereken ise klasik bir konuyu Çarşamba 3:30 gibi ilginç bir projeyle farklılaştıran dizi kendini seyretmeyi başarsa da unutulmayacak diziler listesinde kendine yer bulması pek de mümkün görünmüyor. Ama yine de seyredilesi. Bu arada dizinin soundtrackleri de hoş. Benim en sevdiğim şarkı olan başrol kızımızın söylediği tatlı şarkımızla veda ediyorum. Bahar dolu günlere …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: