İnsan İnsanı Yer Mi? Kingdom 1.Sezon Yorum ve Replikleri

Kore Dizileri

Written by:

İnsanın zombiye dönüşmeden de birbirini nasıl çiğ çiğ yediğini ustaca anlatan Kingdom; siyasi entrikalar ile farklı bir salgın hikayesini birleştiriyor ve ortaya heyecanlı bir mini dizi çıkartıyor. Görsel kalitenin de oldukça yüksek olduğu yapımda yer alan gerçekçi sahneler ile o dönemlerde yaşayan bir insan gibi hissediyorsunuz, çaresizce durum karşısında neler yapılabileceğini düşünüyorsunuz. Pek çok yerde zombilerden çok insanların bencilce davranıp kendilerine zarar verdiğini görüyorsunuz. Zombiliğin nasıl oluşup, yayıldığını da adım adım anlatan dizide, veliaht prens ile birlikte hem halkı hastalıktan hem de kötü idarecilerden kurtarmaya çalışıyorsunuz.

Tarihi kore dizilerini seven bünyelerin kaçırmaması gereken Kingdom’un detaylı konu yazısı şurada olup, spoiler uyarısı vererek dizinin yorumlarına geçiyorum.Her ne ile karşılaşırsanız karşılaşın; hırsın kurbanı olmadan, iyi olarak ölmenizi diliyorum…

Kingdom 1. Sezon Yorumları

Benim Kingdom’da en sevdiğim nokta diğer zombi hikayelerinden farklı olarak çıkan bu durumu bir hastalık olarak göstererek sebebini de seyircilere bildirmiş olmaları oldu. Kraliçenin varis doğurmasını beklemek adına ölen kralı geri döndürmek için diriliş bitkisi kullanılıyor ve başlıyor tuhaf salgınımız.

Açlıktan gözleri kapanan köylülerin hastalıklı ceseti yedikten sonra zombiye dönüşmeleri sahnesi oldukça etkileyiciydi. Ben yer yer atlayarak seyretsem de zombiler gerçekçi ve korkutucu olmuş. Baya bir bütçe harcanarak yapıldığı fark ediliyor; sahneler, mekanlar görsel bir şölen sunuyor.

Heawon Cho Klanının kıskacında güçsüz kalan veliaht prensimiz Allahtan durumu erken fark edip, kralın hastalığını araştırıyor ve olayın merkezine doğru bir yolculuğa çıkıyor. Hemşiremiz, eski askerimiz ile ekip tamamlanıyor. Başlıyor gece dirilen zombiler ile mücadele. Bir o kadar da zorluyor sadece kendinin düşünen soylular ile çekişme. Zombi olan oğlunun cesetini saklayan soylu ninemiz ile gemiyle kaçan yöneticiler hepimizi çıldırtıyor. Kralın bir canavara dönüştüğünü gördükten sonra bile kıllarını kıpırdatmayan krallık yetkilileri şaşırtıyor.

Veliaht prensin tüm halkı kurtarmaya çalışarak, kendilerinden başkasını düşünmeyen Heawon Cho Klanından farklı olduğunu söylediği sahne oldukça dokunaklıydı. Bu sahnenin olduğu 4. bölüm zaten genel olarak çok heyecanlıydı.

5. bölümde oğlunun öldürüldüğünü öğrenen Jo Hak-Joo veliaht prense adeta savaş açıyor ve salgının olduğu bölgeyi karantinaya alarak, diğer şehirlerle bağlantısını koparıyor.

Kingdom finalinde hazırlıklar dahilinde uzun bir gece geçiren halkımız, sabah olduğunda tam rahat bir nefes alacakken zombilerin uyumadığına şahit oluyorlar ve onları uyutanın güneş ışığı değil de sıcaklık olduğunu şaşkınlıkla öğreniyorlar. Kışın kapıda olduğu 2. sezonda bakalım bizleri neler bekliyor?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: