Itaewon Class Konusu-2020 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

31 Ocakta yayın hayatına giren Itaewon Class dram ve romantik kategorilerinde yer alan yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide adaletsiz dünyada kendi başına yükselmeye çalışan genç bir adamın intikam hikayesi anlatılıyor.

Itaewon Class konusuna detaylı bakacak olursak polis olmak isteyen  Park Sae-Ro-Yi  lise son sınıfta babasının patronun oğlu ile bir anlaşmazlığa girer ve bu kavga sonrasında hayatı değişir. Okuldan atılıp ardından babasını da kaybeden gencimizin artık tüm amacı hayatını mahveden restoranlar zinciri Jagga’yı bitimektir. Bunun için Itaewon bölgesinde bir restoran açar. Bu yolda en iyi çalışanı Jo Yi-Seo  olurken, ilk aşkı Oh Soo-Ah ise Jagga restoranları için çalışmaktadır.

Itaewon Class oyuncuları arasında asi gencimize Park Seo-Joon hayat vermektedir. Kim Da-Mi, Jo Yi-Seo  rolünde yer alırken ilk aşk olan kızımızı Nara canlandırmaktadır. Başkan rolünde ise Yoo Jae-Myung var.

Itaewon Class 1. bölümü ile film tadında bir ilk bölüm sunuyor. Lise çağlarında olan gencimizin hayat hikayesine konuk oluyoruz, kininin nedenini anlıyoruz. Nara yı beğensem de Kim Da Mi’ yi ilk defa bir dizide görüyoruz, pek yakışmışlar gibi görünmüyor Park Seo Joon ile ama ilerleyen bölümler yanıltabilir. Küçük yaşlarda bile sağlam durabilen karakterleri seyretmek güzel olsa da karakterimizin kötü tarafa geçmesi an meseli. Bakalım webtoontan uyarlama senaryomuz nasıl ilerleyecek?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: