Item Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

11 Şubatta yayın hayatına başlayan Item, gizem dolu konusu ile dikkat çeken yeni fantastik Kore dizilerinden Aynı adla yayınlanan webtoondan uyarlanan dizimizin 35 dakikalık kısımlar ile 32 bölüm olması planlanırken, dizi doğaüstü güçlere sahip olan nesneleri araştıran bir savcı ve polisin hikayesine odaklanıyor.

Item konusuna detaylı bakacak olursak, Kang Gon işini titizlikle yapmaya çalışan başarılı bir savcıdır. Seul’e atamasının gerçekleştiği zamanlarda sıradışı bir suçlu ile rastlaşır ve adamın taşıdığı bilekliğin rüyasında gördüğünün aynısı olmasına şaşırır. Aynı rüyada başarılı bir suç profilcisi olan Shin So-Young vardır ve kızımız rüyada çatıdan atlamaktadır. Ünlü bir işadamı olan Jo Se-Hwang  ise kimsenin haberinin olmadığı bu süper güçlü itemleri çoktan toplamaya başlamıştır.

Item oyuncuları arasında, savcımızı Kingdom dizisiyle başarılı bir iş çıkartan Ju Ji-Hoon oynarken, suç profilcisi kızımıza Jin Se-Yeon hayat veriyor. Sosyopat başkanımızı ise Kim Kang-Woo canlandırıyor. Jin Se-Yeon ‘u en son Grand Prince seyredip başarılı bulmuştum.

Item 1. bölümü ile iyi bir iş çıkartarak heyecanlı bir fantastik yapımın bizleri beklediğini göstermiş. Özel güçlere sahip nesneler konusu Lost Room dizisinde de işlenmişti, çok iyi bir mini diziydi seyretmediyseniz şans vermenizi şiddetle öneririm. Burada da bu özel nesnelerin varlığından haberdar olup onu kullananların olduğunu görüyoruz. Kötü ellerde dönüşü olmayan sonuçlara neden olacak nesnelerin sırrını ortaya çıkarmak da savcımız ve dedektifimize düşüyor. Fantastik bir polisiye seyretmek isteyenler hemen başlayabilirler:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: