Kingdom Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

25 Ocakta yayın hayatına başlayan Kingdom, 1.sezonu 6 bölüm olan yeni
Netfix Kore dizilerinden. “Land of the God” webtoonundan uyarlanan dizi, farklı konusu ile dikkat çekerek Joseon Hanedanlığı sırasında ortaya çıkan çaresiz bir salgının bütün ülke çapında yayılışını konu ediniyor. Kısacası tarihi bir zombi hikayesi:)

Kingdom konusuna detaylı bakacak olursak, Kral bulaşıcı bir hastalığa yakalandıktan sonra kraliçe hariç onu gören olmamış; ülke çapında kralın öldüğüne dair dedikodular çıkmıştır. Babasını merak eden Veliaht Prens Lee Chang, sarayda tuhaf işlerin döndüğünü anlar ve kralın hastalığını araştırmaya başlar. Araştırdıkça işler farklılaşır. Bu süreçte ona hemşire
Seo-Bi yardımcı olacaktır.

Kingdom oyuncuları arasında, veliaht prensimizi Ju Ji-Hoon canlandırırken, hemşire kızımıza Bae Doo-Na hayat veriyor. Kraliçemizin babası, etkili devlet adamı rolünde ise tecrübeli oyuncu Ryoo Seung-Ryong var.

Kingdom 1. bölümünden tam anlamıyla kalite akıyor. Çok beğendim, en kısa sürede bitireceğim. Koreliler zombi filmlerini oldukça gerçekçi yapıyorlar, bu dizide de hikayenin bir parçası gibi hissediyorsunuz, kendinizi böyle bir tuhaflıkla karşılaşsaydınız ne yapardınızı düşünürken buluyorsunuz . Train to Busan filminde de böyle hissetmiştim.

Dizide oldukça kan ve zombilerden ötürü rahatsız edici sahneler var gerilim had safhada, taht oyunları da cabası. Türü seviyorsanız kaçırmayın derim:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: