Kore Dizi Önerileri 2019- Yeni Başlayan Kore Dizileri Rehberi

Kore Dizileri

Written by:

2019 yılında da farklı türlerden pek çok sayıda Kore dizisi yayınlanmaya başladı.İşte bu dizi karmaşasında peki ama hangi Kore dizisi daha güzel; hangi dizi tam benim aradığıma göre sorularını soruyorsanız; hazırladığım bu liste tam da ihtiyacınızı karşılayacak türden. Gelecek günlerde yayın hayatına başlayacak Güney Kore dizileri ile seyretmeye başladığım dizilerin detaylı yorumlarını yazdığım yazıları aşağıda bulabilirsiniz. 2018 Güney Kore Dizilerinden pek çoğunu listelediğim; Kore Dizi Önerileri 2018 yazıma ise şuradan ulaşabilirsiniz.

2019’da Yayınlanan Kore Dizileri Listesi

1.My Lawyer, Mr. Jo 2: Crime and Punishment

7 Ocakta yayın hayatına başlayan My Lawyer, Mr. Jo 2: Crime and Punishment 2016 yılında aynı adla yayınlanmış dizinin devam eden sezonu olarak karşımıza çıkıyor. Korkusuz bir avukatın değişen hayatından kesitler sunan dizi, “Dongnebyunhosa Jodeulho”  adlı webcomic’den uyarlama. Pazartesi ve Salı günleri 22.00’de KBS2 kanalında yayınlanan My Lawyer, Mr Jo 2’nun yarım saatlik kısımlar ile 32 bölüm olması planlanıyor.Detaylar şu yazımdadır

2. Liver or Die

9 Ocakta yayın hayatına başlayan Liver or Die, ‘What’s the Problem, Poong-Sang?’ adıyla da anılan aile kategorisindeki yeni Kore dizilerinden. Yarım saatlik kısımlarla 40 bölüm olması planlanan dizimiz, hayatı  boyunca başkaları için yaşayan orta yaşlı bir adamın hikayesini konu ediniyor.Detaylara şu yazımdan ulaşabilirsiniz. 

3. Spring Turns to Spring

23 Ocakta yayın hayatına başlayan Spring Turns to Spring, fantastik türündeki yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlar ile 32 bölüm olması planlanan dizi,farklı karakterdeki iki kadının bedenlerinin yer değiştirmesi sonucunda altüst olan hayatlarını konu ediniyor. Detaylar şu yazımdadır.

4. The Crowned Clown

7 Ocakta yayımlanan The Crowned Clown yeni tarihi Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizi, 2012 yapımı “Masquerade” filminden uyarlanarak bir soytarının kralın yerine tahtı geçişini trajikomik bir dille anlatıyor.Detaylar şu yazımdadır.6

5.Babel

27 Ocakta yayın hayatına başlayan Babel, 16 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden. Dram ve hukuk kategorisinde kendine yer bulan Babel, geçmişin intikamını almak için yola çıkan bir savcının yanlış kişiye gönlünü kaptırması ile yaşadığı ikilemi anlatıyor. Detaylar şu yazıdır.

6. Touch Your Heart

6 Şubatta yayın hayatına başlayan Touch Your Heart, hukuk ve romantik komediyi bir araya getiren yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizi ‘Reach of Sincerity ‘ adlı webtoodan uyarlanarak Goblin dizisinden hatırlayacağınız Lee Dong-Wook- Yoo In-Na ikilisini tekrardan buluşturuyor. Detaylı konu yazısı şuradadır.

7. Legal High

8 Şubatta yayın hayatına başlayan Legal High, 16 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden. Aynı isimli 2012 yapımı Japon dramasından uyarlanan dizi,birbirinden farklı karakterlere sahip iki avukatın hikayesine odaklanıyor. Detaylar şuradadır.

8. Haechi

11 Şubatta yayın hayatına başlayan Haechi, yeni tarihi Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlar ile 48 bölüm olması planlanan dizi, yozlaşmış bir krallık düzeninde adalet ve reform arayışında olan dört kişinin yaptıkları kader birliğini konu ediniyor. Detaylar şu yazımdadır.

9. Item

11 Şubatta yayın hayatına başlayan Item, gizem dolu konusu ile dikkat çeken yeni fantastik Kore dizilerinden Aynı adla yayınlanan webtoondan uyarlanan dizimizin 35 dakikalık kısımlar ile 32 bölüm olması planlanırken, dizi doğaüstü güçlere sahip olan nesneleri araştıran bir savcı ve polisin hikayesine odaklanıyor. Ayrıntılı bilgilere şu yazımdan ulaşabilirsiniz.

10. Love in Sadness

23 Şubatta yayın hayatına başlayan Love in Sadness, yarım saatlik kısımlar ile 40 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden. 1999 yapımı Japon draması ‘Beautiful Person’dan uyarlanan dizi, baskıcı kocasından kaçmak için tek çaresi yeni bir yüze sahip olmak olan bir kadının acınası dramını anlatıyor. Konu yazısından ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

11. Kill It

23 Martta yayın hayatına başlayan Kill It, aksiyon dolu sahneleri ile göz dolduran yeni Kore dizilerinden. 12 bölüm olması planlanan dizide tetikçi olarak yetişen bir adam ile bu tetikçiyi yakalamaya yemin etmiş bir kadının hikayesi anlatılıyor. Detaylar şuradadır.

12.Mother Of Mine

23 Martta yayın hayatına başlayan Mother of Mine aile kategorisindeki yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlar ile 100 bölüm olması planlanan dizi, üç kız çocuğunu tek başına yetiştiren bir annenin hikayesini anlatıyor. Detaylar şu yazımdadır.

13. Confession

23 Martta yayın hayatına başlayan Confession yeni hukuk temalı Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizimiz, cinayet suçundan hapis yatan babasının masumiyetini kanıtlamak için avukat olan bir gencin hikayesini anlatıyor. Konu yazısına şuradan ulaşabilirsiniz.

14. Doctor Prisoner

20 Martta yayın hayatına başlayan Doctor Prisoner yeni medikal türündeki Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlar ile 40 bölüm olması planlanan dizi intikam almak için bir hapishanede doktor olarak çalışmaya başlayan bir adamın hikayesine odaklanıyor. Detaylar şu yazımdadır.

15. My Fellow Citizens

1 Nisanda yayın hayatına başlayan My Fellow Citizens romantik komedi türündeki yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlar ile 32 bölüm olması planlanan dizide dolandırıcı olarak hayat süren bir adamın polis olduğunu bilmeden bir kadınla evlenmesini konu ediniyor. Konu yazısına şuradan ulaşabilirsiniz.

16. Her Private Life

10 Nisanda yayın hayatına başlayan Her Private Life romantik komedi türündeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide uzun süredir sevdiği sanatçının hayranı olan genç bir kadının tüm özel hayatını kaplayan bu hayranlık sevdası (”fangirl’’lük) ile iş hayatını birlikte yürütme çabası konu ediniliyor. Detaylar şuradadır.

17. The Nokdu Flower

26 Nisanda yayın hayatına başlayan The Nokdu Flower yeni tarihi Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlarla 48 bölüm olması planlanan dizide halk isyanı sırasında karşı cephelerde yer alan üvey kardeşlerin hikayesi anlatılıyor. Detaylar şu yazıdadır.

18. Abyss

6 Mayısta yayın hayatına başlayan Abyss  fantastik konusu ile dikkat çeken yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide, ‘Abyss’ denilen gizemli bir küre sayesinde hayata dönen iki arkadaşın ölümlerinden sorumlu kişileri bulma hikayesi anlatılıyor. Dizi ile ilgili detaylara şuradan ulaşabilirsiniz.

19. The Secret Life of My Secretary

6 Mayısta yayın hayatına başlayan The Secret Life of My Secretary, romantik komedi türündeki yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlarla 32 bölüm olması planlanan dizi, Kore dizilerinin vazgeçilmezlerinden olan soğuk kalpli patron- işkolik sekreter ilişkisinin aşka dönüşmesini konu ediniyor. Detaylar şu yazımdadır.

20. Beautiful World

5 Nisanda yayın hayatına başlayan Beautiful World dram kategorisinde yer alan yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide oğullarının geçirdiği kaza sonucu hayatları altüst olan bir ailenin hikayesi anlatılıyor. Detaylara şuradan ulaşabilirsiniz.

21. Voice 3

11 Mayısta yayın hayatına başlayan Voice 3, ilk sezonu 2017 yılında yayınlanmış polisiye dizinin devam eden üçüncü sezonu olarak karşımıza çıkıyor. Golden Time adı ile hizmet veren acil çağrı merkezi ekibimiz bu sezonda kurbanları kurtarma mücadelesine devam ediyor. detaylar şu yazımdadır.

22.My Absolute Boyfriend

15 Mayısta yayın hayatına başlayan My Absolute Boyfriend, aynı adla 2008 yılında yayınlanan Japon mangasından uyarlama yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlar ile 40 bölüm olması planlanan dizide, aşkta yüzü gülmeyen genç bir kadının sahibini sevmeye programlanmış bir robotla yaşadığı trajikomik hikaye anlatılıyor. Detaylar şuradadır.

23. Angel’s Last Mission: Love

22 Mayısta yayın hayatına başlayan Angel’s Last Mission: Love fantastik konusu ile dikkat çeken yeni Kore dizilerden. 35 dakikalık kısımlarla 32 bölüm olması planlanan dizide ölüm meleğinin bir insana aşık olması anlatılıyor. Detaylara şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

24. The Wind Blows

27 Mayısta yayın hayatına başlayan The Wind Blows dram türündeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide Alzheimer hastalığına yakalandığını haber alan bir adamın eşinin iyiliği için ondan boşanmasını konu ediniyor. Ayrıntılar şuradaki konu yazısındadır.

25. Perfume

3 Haziranda yayın hayatına başlayan Perfume, fantastik türdeki yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlar ile 32 bölüm olması planlanan dizide gizemli bir parfüm sayesinde gençleşen orta yaşlı bir kadının model olma hikayesi anlatılıyor. Detaylar şu yazıdadır.

26. Search: www

5 Haziranda yayın hayatına başlayan Search: www  romantik türdeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide internet dünyası için çalışan başarılı bir kadının zamansız bir aşka yakalanması konu ediniliyor. Detaylar şu yazıdadır.

27.Watcher

6 Temmuzda yayın hayatına başlayan Watcher aksiyon ve gerilim türündeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizi polislerin yolsuzluklarını soruşturan bir teftiş ekibinin karşılaştığı davaları konu ediniyor. Detaylı konu yazısına şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

28. Level Up

10 Temmuzda yayın hayatına başlayan Level Up romantik komedi türündeki yeni Kore dizilerinden. 12 bölüm olması planlanan dizide iflas eden bir oyun şirketini kurtarmak üzere başa geçen soğukkanlı bir yöneticinin bu süreçte tanıştığı kadın çalışana zamanla aşık olmasını seyrediyoruz. Detaylar şu yazıdadır.

29. Rookie Historian Goo Hae-Ryung

17 Temmuzda yayın hayatına başlayan Rookie Historian Goo Hae-Ryung yeni tarihi Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlarla 32 bölüm olması planlanan dizide 19. yüzyılda tarihsel kayıtları yazmak için sarayda çalışan bir kadının karşılaştığı zorluklar anlatılıyor. Detaylar için şu yazıya tıklayabilirsiniz.

30. Class Of Lies

17 Temmuzda yayın hayatına başlayan Class Of Lies okul türündeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide lisede işlenen bir cinayetin örtbas edilmesinden sonra olayları çözmek için liseye sözleşmeli öğretmen olarak giren bir avukatın mücadelesi anlatılıyor. Ayrıntılı konu yazısı şuradadır.

31. When the Devil Calls Your Name

31 Temmuzda yayın hayatına başlayan When the Devil Calls Your Name fantastik türdeki yeni Kore dizilerinden.16 bölüm olması planlanan dizide kötü giden hayatını yola koymak için ruhunu şeytana satan bir bestecinin sonrasında yaşadığı pişmanlık konu ediniliyor. Konu yazısı şuradadır

32. Welcome 2 Life

5 Ağustosta yayın hayatına başlayan Welcome 2 Life fantastik türdeki yeni Kore dizilerinden. Yarım saatlik kısımlar ile 32 bölüm olması planlanan dizide geçirdiği bir trafik kazası sonucunda kendisini farklı bir paralel dünyada bulan bir adamın maceraları anlatılıyor . Detaylar şuradadır.

33. Be Melodramatic

9 Ağustosta yayın hayatına başlayan Be Melodramatic  romantik komedi türündeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizi 30’lu yaşlara gelen üç yakın kadın arkadaşın, aşklarını ve hayal kırıklıklarını konu ediniyor. Detaylar şu yazıdadır.

34. Graceful Family

21 Ağustosta yayın hayatına başlayan Graceful Family dram türündeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide sırlarla dolu zengin bir ailenin açıklarını örtmek için kurulmuş olan TOP ekibinin mücadelesi anlatılıyor. Detaylar için şu yazıyı okuyabilirsiniz.

35. The Great Show

26 Ağustosta yayın hayatına başlayan The Great Show dram, komedi ve romantizimin bir arada yer aldığı yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide gelecek vaddeden bir politikacının varlığını bilmediği çocuğunun aniden ortaya çıkmasıyla altüst olan hayatını konu ediniyor. Ayrıntılı konu yazısı şuradadır.

36. Strangers From Hell

31 Ağustosta yayın hayatına başlayan Strangers From Hell gerilim türündeki yeni Kore dizilerinden. 10 bölüm olması planlanan dizide anlatılan hikaye Seul’e yeni taşınan bir gencin garip insanlarla dolu ucuz bir pansiyonda yaşamaya başlamasından sonra başlıyor. Ayrıntılara şu sayfadan ulaşabilirsiniz.

37. Flower Crew

16 Eylülde yayın hayatına başlayan Flower Crew: Joseon Marriage Agency yeni tarihi Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide Joseon Hanedanlığı döneminde çöpçatanlık yapan Çiçek ekibi’nin hikayesi anlatılıyor. Detaylı konu yazısı şuradadır.

38. When Camellia Blooms

18 Eylülde yayın hayatına başlayan When the Camellia Blooms romantik komedi türündeki yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlarla 32 bölüm olması planlanan dizide bekar bir annenin gerçek aşkla tanışması konu ediniliyor. Detaylı konu yazısı şuradadır.

39. The Running Mates: Human Rights

18 Eylülde yayın hayatına başlayan The Running Mates: Human Rights hukuk ve dram türlerindeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide İnsan Hakları Komisyonu’nda çalışan bir grup araştırmacının insan hakları ihlallerine karşı verdikleri mücadele anlatılıyor. Detaylar şu yazıdadır.

40.Vagabond

20 Eylülde yayın hayatına başlayan Vagabond aksiyon türündeki yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlar ile 32 bölüm olması planlanan dizide yeğeninin öldüğü uçak kazasını araştırırken ülke sınırlarını aşan kirli oyunları ortaya çıkaran sıradan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Konu yazısına şuradan ulaşabilirsiniz.

41. Pegasus Market

20 Eylülde yayın hayatına başlayan Pegasus Market dram ve komedinin birleştiği yeni Kore dizilerinden. 12 bölüm olması planlanan dizide işleri pek yolunda gitmeyen bir alışveriş mağazasına yeni bir müdürün atanmasıyla yaşanan trajikomik hikayeler anlatılıyor. Konu yazısı şuradadır.

42. Melting Me Softly 

28 Eylülde yayın hayatına başlayan Melting Me Softly içerisinde bilim kurgunun da yer aldığı romantik komedi türündeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide bedenleri dondurulup 20 yıl sonra uyandırılan bir kadın ve bir erkeğin hikayesi anlatılıyor. Detaylar için şu sayfaya bakabilirsiniz.

43. The Tale of Nokdu 

30 Eylülde yayın hayatına başlayan The Tale of Nokdu yeni tarihi Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide intikam almak için kadın kılığına giren bir adamın yaşadığı maceralar konu ediniliyor. Detaylar şu yazıdadır.

44. My Country: The New Age 

4 Ekimde yayın hayatına başlayan My Country: The New Age yeni tarihi Kore dizilerinden. 20 bölüm olması planlanan dizide Goryeo Hanedanlığı’nın yıkılıp Joseon Hanedanlığı’nın  başladığı dönemde ayrı saflarda yer almak zorunda kalan iki yakın arkadaşın hikayesi anlatılıyor. Konu yazısı şuradadır.

45. Miss Lee

25 Eylülde yayın hayatına başlayan Miss Lee dram ve komedinin bir arada yer aldığı yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide getir götür işleri yapan basit bir çalışanın trajikomik bir şekilde şirketin başına geçmesi konu ediniliyor. Detaylar için şu sayfaya bakabilirsiniz.

46. Leverage

13 Ekimde yayın hayatına başlayan Leverage suç ve aksiyon türlerindeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide modern Robin Hoodculuğa soyunarak zenginden alıp fakire veren bir dolandırıcılık ekibinin hikayesi anlatılıyor. Konu yazısına şuradan ulaşabilirsiniz.

47. The Lies Within 

12 Ekimde yayın hayatına başlayan The Lies Within gizem ve polisiye kategorilerindeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide yaşanılan bir kaza sonucunda hayatı birden değişen bir kadının yalanlarla dolu yaşamı konu ediliyor. Detaylar şuradadır.

48. Catch The Ghost

21 Ekimde yayın hayatına başlayan Catch The Ghost polisiye türündeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide metroda yaşanan suçları araştıran polis ekibinin maceraları anlatılıyor. Konu yazısına şu linkten ulaşabilirsiniz.

49.VIP

28 Ekimde yayın hayatına başlayan VIP dram ve gizem kategorilerindeki yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlarla 32 bölüm olması planlanan dizide özel müşterilere hizmet eden kadın çalışanların yaşadıkları sıkıntılar konu ediniliyor .Detaylar şu yazıdadır.

50. Psychopath Diary 

20 Kasımda yayın hayatına başlayan Psychopath Diary  gizem ve komedinin birleştiği yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide hafızasını kaybeden sıradan bir adamın kendisini seri katil sanmasını konu ediniyor. Konu yazısı şu sayfadadır.

51. Love With Flaws

27 Kasımda yayın hayatına başlayan Love With Flaws romantik komedi türündeki yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlarla 32 bölüm olması planlanan dizide güzellik konusunda önyargılı olan iki insanın zamanla birbirini sevmesi anlatılıyor. Ayrıntılar için şu sayfaya bakabilirsiniz.

52. Woman of 9.9 Billion

4 Aralıkta yayın hayatına başlayan Woman of 9.9 Billion dram ve aksiyon kategorilerindeki yeni Kore dizilerinden. 35 dakikalık kısımlarla 32 bölüm olması planlanan dizide zorlu bir hayatı olan evli bir kadının 9.9 Milyon Won bulması ile değişen hayatı anlatılıyor. Detaylar şu yazıdadır.

53. Crash Landing On You

14 Aralıkta yayın hayatına başlayan Crash Landing On You, Son Ye-Jin ve Hyun Bin’i birleştiren romantik komedi türündeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide Güney Koreli bir kadın ile Kuzey Koreli bir adam arasında yaşanan bir aşk hikayesi anlatılıyor. Detaylara şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

54. Black Dog 

16 Aralıkta yayın hayatına başlayan Black Dog  dram kategorisindeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide öğretmenlik mesleğinin sorunları konu ediniliyor. Konu yazısı şuradadır.

55. Queen: Love And War

14 Aralıkta yayın hayatına başlayan Queen: Love And War tarihi türdeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide kardeşinin ölümünün nedenini öğrenmek için hiç istemeden olsa kraliçe olmak adına mücadele eden genç bir kadının hikayesi anlatılıyor. Konu yazısı şuradadır.

Seyrettiğim Kore Dizileri 2019

1.Kingdom

İnsanın zombiye dönüşmeden de birbirini nasıl çiğ çiğ yediğini ustaca anlatan Kingdom; siyasi entrikalar ile farklı bir salgın hikayesini birleştiriyor ve ortaya heyecanlı bir mini dizi çıkartıyor. Görsel kalitenin de oldukça yüksek olduğu yapımda yer alan gerçekçi sahneler ile o dönemlerde yaşayan bir insan gibi hissediyorsunuz, çaresizce durum karşısında neler yapılabileceğini düşünüyorsunuz. Pek çok yerde zombilerden çok insanların bencilce davranıp kendilerine zarar verdiğini görüyorsunuz. 6. bölümlük bir mini dizi olan Kingdom’un detaylarına şu yazıdan ulaşabilirisiniz.

2. Romance is a Bonus Book

Son bölümlerinde tempo azalsa da ince duyguların, iyi insanların dizisiydi Romance is a bonus book.Kitaplar ile ilgili olmasını ayrı sevdim, karakterlerin gerçek hayatta da karşıma çıkmasını diledim. Bütün bölümlerini ayrı ayrı yorumladığım sayfam şurada olup, detaylı konu yazısına ise buradan ulaşabilirsiniz.

3.Trap

Ava gidenlerin avlandığı, insanların av gibi yakalandığı heyecanlı bir mini dizi Trap. Farklı konusu ile şaşırtıyor, var mıdır böyleleri diye düzeni sorgulatıyor. Finali çok doyurucu olmasa da ikinci sezona göz kırpan Trap’ı ben çok beğendim. Ters köşeleri seven polisiye dizi sevenlere öneririm. Detaylar şu yazımdadır.

4.The Light In Your Eyes

Bir ömrün nasıl çabuk geçtiğini anlatıyor The Light in Your Eyes, yaşlanmanın ne demek olduğunu sorgulatıyor. Pişmanlıkları gösterip kaçınılmaz sona hazırlanmamızı tavsiye ediyor. Bugünün kıymetini hatırlatıyor, gençken yaşlandırıyor, geç kalmadan öğretiyor. Başlarda oldukça fantastik ve komik olan dizi sonlara doğru yön değiştirip bir o kadar gerçekçi ve dram halini alıyor, insanı derinden sarsıyor. Hayata dair tespitleri seven biriyseniz yaşlı bir insanın penceresinden dünyaya bakan bu diziyi de seveceksiniz.  Detaylı yorum yazım şuradadır.

5. He is Psychometric

Güzel başlayan He is Psychometric, maalesef ki başladığı gibi güzel devam edemiyor, ortalama bir polisiyenin ötesine geçemiyor. Siz psikometri yeteneğine sahip bir çocuğun hikayesini seyredeceğiz diye başlıyorsunuz, duygu nedir bilmeyen bir savcının insanlaşmasını izliyorsunuz. Bütün diziyi bir apartman yangını davasını çözerek bitiriyorsunuz. Keşke daha çok dava görseydik, psikometri yeteneği üzerinde düşünseydik. Yorum yazısı şuradadır.

6. Arthdal Chronicles

İnsanlığın birleşirken nasıl ayrıştığını gösteriyor Arthdal chronicles, medeniyetten soğutuyor. Toprağın sahibinin olamayacağını öğretirken, ihtiyaçlarımızı sorgulatıyor. Kutsalları kendi çıkarları için kullananları eleştirirken, gerçek kutsallığa şahit kılıyor. Birkaç bölüm isimler, kabileler çok karışık gelse de mutlaka devam edin, bu mistik şölene siz de eşlik edin. Heyecanlı bölümler Game of Thrones’u aratmayacaktır eminim. Ayrıntılı yorumum şu yazıdadır.

7. Hotel Del Luna

13 Temmuzda yayın hayatına başlayan Hotel Del Luna fantastik türdeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizide müşterilerinin hayaletler olduğu bir otelde çalışmak zorunda kalan bir insanın hikayesi konu ediniliyor. Bölüm bölüm yorumladığım Hotel Del Luna yorumlarına şuradan ulaşabilirsiniz.

8.Love Alarm

Netflix dizisi olan Love Alarm 8 bölümü ile çerezlik bir Kore dizisi gibi görünse de webtoon uyarlaması olan ilginç konusu dikkat çekiyor, bizlere adeta gelecekten bir manzara sunuyor. 10 metre yakınında seni sevenleri gösteren Joalarm’ın nasıl çalıştığı 1. sezonda anlatılmasa da, halihazırda aynı isimle bir program playstore’da yer alıyor. Başlarda çok güzel ve romantik bir uygulama gibi görünse de ‘seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli’ mottolu insanların sonu oluyor, ilişkilerde tehlikeli durumlar oluşturabiliyor. İki yakın arkadaş tarafından sevilen kızımız da bu yüzden zorlanıyor. Liseli aşk hikayesi çerezlik olsa da ben beğendim, 2. sezon için tarafımı seçtim . Detaylı yorumları şu sayfada bulabilirsiniz.

9. Doctor John

Doktorluğun ne kadar kutsal bir meslek olduğunu ve hastaları kurtarmak için çabalayan nice iyi hekimlerin bulunduğunu gösteren keyifli bir 2019 dizisiydi Dr John. Usta oyuncumuz Ji Sung bizlere acıyı öğretti, hekimliğin sınırlarını gösterdi. Final pek çok Kore dizisi gibi aceleye getirilse de dizinin seyir zevki yüksekti. Doctor John yorumu için şu sayfayı ziyaret ediniz.

10. The Great Show

Siyasetin kirli dünyasında gelişen sımsıcak bir aile hikayesini anlatıyor The Great Show, ailenin değerini gösteriyor. Şov edasında yaşanan hikayeler bazen inandırıcı olmasa da dizi kendini seyrettiriyor, tüm karakterleri benimsettiriyor. Bir süre sonrasında siz de Wi Dea Han ile birlikte seçimlerde yarışıyorsunuz, yok artık dedirten talihsizliğine üzülüyorsunuz. Yorum yazısı şuradadır.

11.Vagabond

Vagabondu seyrederken sıradan bir adamın neler yapabileceğine inanamayacaksınız, her bölüm yok artık diyerek gülmek ile ağlamak ikileminde kalacaksınız. Gerçekten yıldırım düşse Cha Del Gun ölmez ben ona inandım 🙂 Yorum yazısı şuradadır efendim

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: