Lawless Lawyer Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore DizileriSeyrediyorum

Written by:

Lawless Lawyer, 12 Mayıs’ da yayınlanmaya başlayacak olan; son zamanlarda Kore dizilerinin gözde konularından olan adalet-hukuk çıkmazını anlatacak yepyeni Kore dizimiz.Dizlerde  savcı-avukat  görmekten bıktığımız; hukuk  sistemine diziler yüzünden  güvenimizi yitirdiğimiz bir dönemde Lawless Lawyer’ın bize neler  seyrettireceği merak konusu. Hele dikkat çeken hukuksuz avukat ismiyle, bize bu nasıl adaletsizlik dedirteceği şüphesiz. Yine de Lee Joon Gi’ yi bu düzene karşı savaşırken seyretmeyi merakla bekliyoruz efendim.

Lawless Lawyer konusu itibariyle; yozlaşmış düzene karşı savaşmak üzere yola çıkmış bir avukatın  mücadelesini anlatıyor. Eskiden bir gangster olan bu avukatın;  annesine yapılanların intikamını almak birinci önceliği. Yasaların adaleti sağladığına inanmıyor ve hakkın yerini bulması için farklı yollar denemekten kaçınmıyor avukatımız Bong Sang-Pil. Ona bu yolda yardımcı olan ise; kendisi de bir avukat olan adalet savaşcımız Ha Jae-Yi oluyor.

Lawless Lawyer oyuncularına bakacak olursak, Lee Joon Gi gangster avukatımızı canlandırıyor. Hepimizin muhtemelen bu diziye başlama sebebi olacak olan Lee Joon Gi’ ye ; asi, havalı; kural tanımaz avukat rolü oldukça yakışmış. Farklı bir avukat profili çıkaracağı kesin .En son  Moon Lovers’ da seyretmiştim kendilerini. Kadın başrolümüz Seo Ye Ji’ i ise daha önce hiç bir yapımda seyretmedim. Ama fena durmuyor kendileri.

Fragmanlardan anladığımız kadarıyla   Lawless Lawyer’ın diğer kasvetli hukuk dizilerinden biraz daha farklı olacağı görülüyor. Bunda tabi; Lee Joon Gi etkisi büyük. Aksiyon sahneleri oldukça fazla. Olaya direk müdahale edebilen avukatımızın; yumruklarını konuşturacağı kesin. Tanıtımda söylediği; hukuk çok eğlenceli değil mi? sözü ile ; Lawless Lawyer’ın eğlenceli bir yapım olacağı söylenebilir.. Aksiyon sahnelerinin kamera arkası görüntüleri beni güldürdü. Aşağıya linkini bırakıyorum. Umarım beklediğimize değen bir yapım ile karşımıza çıkar senaristler

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: