Life Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

23 Temmuzda yayın hayatına başlayan Life; medikal ve dram türlerinde 16 bölüm olması planlanan yepyeni bir Kore Dizisi. Ölüm kalım mücadelesinde hastane personelinin  karşılaştıkları zorlu durumları anlatan dizi, aynı zamanda yöneticiler ile sağlık personeli arasındaki görüş farklılıklarını da konu ediniyor.

 

Life konusuna detaylı bakacak olursak; Sangkook Üniversite Hastanesi Seul’de hizmet veren geniş çaplı bir üniversite hastanesidir.  Ye Jin-Woo bu hastanenin acil servisinde; Lee No-Eul ise çocuk hastalıkları bölümünde görev yapan doktorlardır.Hastane normal işleyişini sürdürürken;  bir gün özel bir şirkete satılır ve hastanenin tüm düzeni bundan sonra değişir. Yeni düzeni sağlamak isteyen  genel müdür Koo Seung-Hyo  ile hastane personeli arasında uzlaşmanın sağlanması ise biraz güç olacaktır.

Life oyuncuları arasında  Doktor Ye Jin-Woo’ya  Goblin’deki Azrail meleğimiz Lee Dong-Wook hayat veriyor. Çocuk doktorumuz Lee No-Eul rolünde ise   Won Jin-A var. Genel müdürümüz Koo Seung-Hyo’u ise God’s Gift – 14 Days’de severek seyrettiğim Cho Seung-Woo canlandırıyor. Dizi hastane ortamında geçtiği için aşina olduğumuz pek çok yan rol oyuncularımızı doktor ve hemşire rolünde görmek mümkün aynı zamanda:)

Life 1. bölüm itibari ile klasik hasta kurtaran medikal türlerinin aksine hasta ilişkilerine odaklanmayıp daha çok hastane yönetimi ve hastane personelinin yaşadığı zorlukları gündeme getiriyor. Gizemli bir havası da olan dizinin yaşanan ölümlerin sırlarını aydınlatmaya çalışan polisiye bir kurgusu da var. Fragmanlardan anlaşılacağı gibi durgun bir yapısı olan dizinin bölümler üzerinde  psikolojik yönünün daha ağır basacağını söylemek mümkün. Son söz olarak birinci bölümün gelecek vaat ettiğini belirterek; türü sevenlerin bölümlerin birikmesiyle Life’ a başlamasını tavsiye ederim.Keyifli seyirler…

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: