Life on Mars Konusu- Kore Dizileri 2018

Kore Dizileri

Written by:

9 Haziranda yayın hayatına başlayacak olan  Life on Mars dizisi, fantastik, gizem ve polisiye  türlerinde aynı adla  2006 yılında yayınlanmış olan BBC dizisinin uyarlaması.  Zaman yolculuğu temalı olan dizimiz; ana karakterimizin bir kaza geçirmesi sonucu kendini birden 1988 yılında bulmasını konu ediniyor. Signal ve Tunnel dizilerini andıran Life on Mars’ın fragmanlardaki seksenli yıllara ait nostaljik görüntüsü benim oldukça hoşuma gitti. Ee bir de zaman yolculuğu konusunu eklediğimizde dizimiz  balın üstüne kaymak tadında duruyor.

Life on Mars konusuna detaylı olarak bakacak olursak; gözde bir dedektif olan Han Tae-Joo kariyerinde sağlam adımlarla yükselmekteyken bir gün görev başında ani bir  trafik kazası geçirir.Uyandığında ise kendini bambaşka bir zaman dilimi içerisinde küçük bir kasabada buluverir. Bu kasabada polis memurluğu yapan Han Tae-Joo kendi zamanına dönmenin yolunun; bu kasabada seri bir şekilde gerçekleşen cinayetleri çözmek olduğunu keşfedecektir. Bu davalarda ona  polis amiri  dedektif Kang Dong-Cheol  ve araştırmacı Yoon Na-Young yardım edecektir.

Life on Mars oyuncuları genelde daha önce hiçbir yapımda seyretmediğim oyunculardan oluşuyor. Jung Kyoung-Ho’yu   One More Happy Ending’de seyretmiştim sadece. Ko Ah-Sung’u araştırdığımda ise Hollywood filmi Snowpiercer( Kar Küreyicileri) de oynadığını gördüm. Bu filmi bayılarak seyretmiştim lakin resimlere baktığımda bu kız olduğunu anımsayamadım.

Fragmanlarının gelmeye devam ettiği dizimizin konusu bizleri heyecanlandırdı efendim.30 yıl öncesinde dedektifimizin neler yapacağı merak konusu.  Bir an evvel gelmesini bekliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: