Live Dizisi Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

Live ; dram aksiyon kategorisinde 2018’in ilk yarısında yayımlanan 18 bölümlük bir Kore dizisi. Live konusu itibariyle zorlu mücadeleler sonucunda polis teşkilatına katılan acemi iki polisin maceralarını anlatıyor. Polis teşkilatının arka planında neler yaşandığını gözler önüne seren dizi; polis memurlarının adaleti sağlamak adına verdikleri mücadeleyi onların gözünden anlatmaya çalışmış. İlk bölüm itibariyle oldukça başarılı bulduğum yapımı; güncel dizi arayışlarında olanlara tavsiye ediyorum.

Live oyuncularında başrolü Lee Kwang-Soo ve Jung Yu-Mi birlikte paylaşıyor.  Nice guy dizisinden hatırladığım Lee Kwang-Soo’ u pek beğenmesem de Live dizisinde başarılı bir karakter ortaya koyduğu bir gerçek. Jung Yu-Mi’ni daha önce başka bir yapımda seyretmemiştim. Burada mücadeleci kadın rolünün altından ustaca kalkmış.

Live oldukça gerçekçi bir dizi. Kadın erkek ayrımcılığını; iş hayatının zorluğunu ve  yaşam mücadelesini tüm gerçekliğiyle bizlere anlatıyor. Live 1.bölümünde geçen iş hayatında yapılan kadın-erkek ayrımcılığına dair  tespitler oldukça hoşuma gitti.Dizinin ilerleyen bölümlerinde de bu hayatın adaletsizliğine dair yapılan bu tespitlerin devam edeceğini düşünüyorum.

Karakterlere biraz daha detaylı bakacak olursak; Jung Yu-Mi’nin canlandırdığı  Jeong-O; annesi ile birlikte yaşayan; mezun olduktan sonra iş bulmakta oldukça zorluk çeken mücadeleci kızımız. Pek çok iş görüşmesinden hiç görüş alamayan Jeong-O bir gün polis teşkilatının ilanını görür ve iki yıl boyunca bu sınava hazırlanır.Kazandığında kurtulduğunu düşünse de asıl mücadele bundan sonra başlayacaktır.

Sang-Soo ise ilk bölümde oldukça üzüldüğüm; hayatın bir türlü yüzüne gülmediği şansız karakterimiz. Zar zor bulduğu işinin yasal olmayan bir saadet zinciri olduğunu anlamayıp, yatırım yaptıktan sonra maalesef ki dolandırılıyor. Yaşadığı bu olaydan sonra kafası iyice atan Sang-Soo; polis olmaya karar veriyor. O da Jeong-O gibi iki yılını sınava çalışmak için harcadıktan sonra akademiye kabul ediliyor. Başlıyor böylece hikayemiz.

Polis akademisindeki eğitim gerçekten zorlayıcıydı. Karakterlerimiz yılmamak için canlarını dişlerine taktılar.Ama asıl sorunların polis olduktan sonra onları beklediğini az çok tahmin edebiliyoruz. Ben seyretmeye devam edeceğim. Bakalım nasıl ilerleyecek dizi. Gerçekçi;polisiye dizileri seven bünyelere de bir an önce başlamalarını tavsiye ediyorum. Takipteyiz efendim:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: