Liver Or Die Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

9 Ocakta yayın hayatına başlayan Liver or Die, ‘What’s the Problem, Poong-Sang?’ adıyla da anılan aile kategorisindeki yeni Kore dizilerinden. Yarım saatlik kısımlarla 40 bölüm olması planlanan dizimiz, hayatı  boyunca başkaları için yaşayan orta yaşlı bir adamın hikayesini konu ediniyor.

Liver or Die konusuna detaylı bakacak olursak, annelerinin evi terk etmesinden sonra  evin büyük abisi Poong-Sang dört kardeşi ve  yaşlı babasına yıllarca bakmış, evlenmesine rağmen kardeşleri ile bağını koparmamıştır. Kumar oynamaktan vazgeçmeyen kardeş Lee Jin-Sang, mafyanın yanına almak istediği Lee We-Sang ve bir türlü dikiş tutturamayan  Lee Hwa-Sang  abilerine sürekli sorun çıkartmakta, aynı zamanda bir kız çocuğuna da sahip olan Poong-Sang tüm bu sorunlarla uğraşmak zorunda kalmaktadır. Babaların ani ölümü  sonrasında aileyi toplamak ise yine  Poong-Sang’a kalacaktır.

Liver or Die oyuncuları arasında fedakar abimiz Poong-Sang’u Yu Jun-Sang oynarken; erkek kardeş rollerinde Oh Ji-Ho ve Lee Chang-Yeob yer alıyor. Zıt karakterlere sahip olan ikiz kız kardeşlerimizi ise Jeon Hye-Bin ve Lee Si-Young oynuyor.

Liver or Die 1. bölümü ile parçalanmış bir ailenin trajikomik hikayesini gözler önüne seriyor. Dram ve komedinin bir arada yer alacağı dizimiz aile dizisi kategorisinin güncel alternatiflerinden. Abinin performansı gerçekten iyi, kardeşler biri hariç kendi derdinde , karakterler çok çeşitli. Açıkçası ben böyle adeta sömürelen iyi bir karakter seyretmeye pek dayanamıyorum. Sorumsuzlar doğru yolu bulana kadar sinirimden çatlıyorum:) Ama sabır gösterilirse böyle dizilerde ailenin değeri çok iyi anlatılıyor. Türü sevenler Liver or Die’a şans tanıyabilir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: