Lovely Horribly Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

13 Ağustosta yayın hayatına başlayan Lovely Horribly kaderleri birbirine bağlı bir adam ile bir kadının hikayesini konu edinen yeni Kore dizilerinden. Fantastik içeriğiyle dikkat çeken dizi aynı gün doğan iki insanın farklı hikayesini yarım saatlik kısımlarla 32 bölümde anlatmayı planlıyor.

Lovely Horribly konusuna detaylı bakacak olursak, Philip  ve Eul Soon aynı gün doğmuşlardır ve  kader onları hayatlarının sonuna kadar birbirlerine bağlamıştır. Kaderlerinin yarısını paylaşmak zorunda olan bu  iki kişiden biri mutluysa diğeri mutlaka mutsuz olmak zorunda kalacaktır. İlk 34 yıl, hayatında pek çok başarıyı tadan oyuncu Philp mutlu kısmı yaşarken, işleri hiçbir zaman yolunda gitmeyen senarist Eul-Soon ise mutsuz bir hayat sürmüştür. 34. doğum günlerinde tesadüf eseri karşılaşan bu ikilinin kaderleri de değişecek, aynı dizide çalışmaya başlamalarıyla da etraflarında pek çok gizemli olay gerçekleşmeye başlayacaktır.

Lovely Horribly oyuncuları arasında yer alan  Park Si-Hoo’ yu  en son  Cheongdamdong Alice’de seyretmiştim. Song Ji-Hyo’yu ise Princess hours (Goong)’dan hatırlıyorum. İki oyuncuyu da seyretmeyeli bir hayli olmuş 🙂 Bu iki deneyimli oyuncuya ise genç yetenekler Lee Gi-Kwang ve Ham Eun-Jung eşlik ediyor.

Lovely Horribly 1. bölümün oldukça fantastik ögeler içerdiğini söylemek isterim. Hikayeyi anlamaya çalışırken beynimin error verdiğini söyleyebilirim lakin tüm kurguyu ilk bölüm itibariyle çözemedim:) Bölümlerin birikmesiyle dizinin daha sağlam temellere oturacağını tahmin ediyorum. Ama realist yapımları sevenlerin bu diziden uzak durması gerektiğini şimdilik söylemeyelim. Sizlere kader paylaşmak, hayaletler vb. pek çok detay ağır gelebilir:) Lakin korku dozunun da olduğu Lovely Horribly’i doğaüstü yapımları sevenler mutlaka keyifle seyredeceklerdir. Merakla bölümlerin birikmesini bekliyorum. Keyifli seyirler efendim.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: