Memorist Konusu-2020 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

11 Martta yayın hayatına başlayan Memorist fantastik polisiye kategorisindeki yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması planlanan dizi aynı adlı webtoondan uyarlanarak dokunduğu insanların anılarını okuyabilen bir dedektifin hikayesini anlatıyor.

Memorist konusuna detaylı bakacak olursak lisedeyken dokunduğu insanların anılarını görebildiğini fark eden  Dong Baek  bu doğaüstü yeteneğini tüm kamuoyu ile paylaşır. Bu yeteneği insanlığa faydalı olmak için kullanmak ister ve dedektif olur. Şimdiki görevi başarılı bir suç profilcisi olan Han Sun-Mi ile birlikte bir seri katili yakalamaktır.

Memorist oyuncuları arasında yetenekli dedektifimizi Yoo Seung-Ho canlandırırken, güzel suç profilcimize Lee Se-Young hayat veriyor. Emniyet müdürü rolünde ise Cho Seong-Ha var.

Memorist 1. bölümü ile heyecanlı bir polisiye dizi olacağını bizlere vaadediyor. Dokunduğu insanların anılarını görebilme konusu He is Psycometric dizisinde işlenmişti biliyorsunuz. Orada lisede olan kahramanımız pek bu özelliğini kullanamıyordu. Buradaysa bu iş için polisliğe alınmış. O yüzden He is Psycometric’den daha iyi olacaktır eminim. Seri katil hikayesi klasik ama takip etmesi kolay heyecanlı bir dizi olacak gibi Memorist.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: