Miss Hammurabi Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

21 Mayısta yayın hayatına başlayan Miss Hammurabi hukuk temalı 2018 Kore dizilerinden. Bu sene de adalet konusu üzerine pek çok dizi seyredeceğimizin göstergesi. Bu kez diğer yapımlardan farklı olarak Miss Hammurabi bize savcı ve avukatlar yerine  hakimlerin gözünden hukuk düzenine tanıklık etmeyi vaadediyor. Aynı adlı romandan uyarlama olan dizimiz, mesleğinin başında olan üç genç hakimin karşılaştıkları olayları konu ediniyor.

Miss Hammurabi konusuna biraz daha detaylı bakacak olursak; Park Cha O Reum duyguları ile hareket eden sıcakkanlı tavırlarıyla herkes tarafından sevilen genç bir hakimdir. İşinin ilk gününde oda arkadaşının mantık timsali, kuralcılığıyla tanınan lise arkadaşı Im Ba-Reun’un olduğunu görür. Tamamen farklı kişiliklere sahip bu iki genç hakimin olaylara bakış açıları da farklı olacaktır.

Miss Hammurabi oyuncuları arasında genç yetenekler Go Ah-Ra ve L (Kim Myung-Soo) yer alıyor. L’i daha önce seyretmiştim de Go Ah-Ra ilk kez seyretme şansı yakalıyorum. Güzel ve sevimli bir kızımızmış ben bu karakterine de oldukça yakıştırdım. Ve üstat hakimimizi ise Kore dizilerinin vazgeçilmez oyuncularından  Sung Dong-Il oynuyor. Daha yeni Live dizisinde seyretmiştik hemen kendine iş bulmuş ama hak ediyor doğrusu.

Miss Hammurabi 1. Bölümü oldukça beğendim. Bir hukuk dizisinden beklenilenin ötesinde bir başlangıçtı benim için. Kitaptan uyarlama senaryolar zaten hep böyle dolu dolu oluyor. Hukuk dizileri gibi öyle kasvetli bir havası yok yer yer güldürmeyi bile başarıyor. Go Ah-Ra’nın ortaya çıkardığı karakter tipik hakimlerden çok farklı ve renkli. Dizi ilerledikçe daha da açılacaktır eminim.

 

Bu arada seyrettiğim sitede çeviri çok kötüydü. Tokmağa basmak nedir Allah aşkına, tokmağa vurulmaz mı? Emekler çok biliyorum ama biraz daha özenli olunmalı. Yeppudaa’yı özledik gerçekten.

16 bölüm olması planlanan Miss Hammurabi, yarım saatlik dizi modasına uymayıp bir saatlik bölümleriyle şahsımı sevindirmiştir. Yarım saatte hikayeye giremeden bölüm bitiyor. Doya doya seyredebileceğiz. Merakla bekliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: