Miss Ma Nemesis Konusu-2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

6 Ekimde yayın hayatına başlayan Miss Ma Nemesis 35 dakikalık kısımlarla 40 bölüm olması planlanan yeni Kore dizilerinden. Agatha Christie’nin yazdığı  “Miss Marple” romanından uyarlanan dizimiz,  kendi kızını öldürmek ile suçlanan bir kadının masumiyetini kanıtlamaya çalışmasını konu ediniyor.

Ms Ma Nemesis konusuna detaylı bakacak olursak, kızını öldürmek suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Bayan Ma, masumiyetini kanıtlamak için hapishaneden kaçar ve küçük bir kasabada kimliğini gizli tutarak yaşamaya başlar. Kısa sürede kasabalının danıştığı kişilerden biri haline gelen Bayan Ma’nın  ise bir dedektif olan Han Tae-Kyu peşini bırakmayacaktır.

Ms Ma Nemesis oyuncuları arasında Bayan Ma’ya Kim Yun-Jin hayat verirken, hırslı dedektifimizi ise Jung Woong-In oynuyor. Dizinin ilerleyen bölümlerinde ise Ko Sung-Hee hikayeye Seo Eun-Ji  karakteri ile katılıyor.

Ms Ma Nemesis 1. bölümü ile kadın karakterin ön planda olduğu gizem dolu bir yapım olacağa benzerken, ünlü yazar Agatha Christie’nin romanından uyarlama olması sebebiyle de sağlam bir kurgu ile ilerleyeceğinin garantisini veriyor. Eğer gizem seviyor, zeki bir kadın karakter görmekten zevk duyuyorsanız, Miss Marple’nın Kore uyarlaması olan bu diziyi kaçırmayın derim. Takipteyiz efendim:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: