Money Game Konusu-2020 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

15 Ocakta yayın hayatına başlayan Money Game dram kategorisinde yer alan yeni Kore dizilerinden. 16 bölüm olması beklenen dizide ülkenin ekonomik krize girmesini engellemek için çaba gösteren finans çalışanlarınn mücadelesi anlatılıyor.

Money Game konusuna detaylı bakacak olursak babası ülkenin sayılı ekonomistlerinden olan Chae Yi-Hun  Finansal Hizmetler Komisyonu’nda şef olarak çalışmaktadır. Aynı bölümde yeni göreve başlayan Lee Hye-Joon zor bir çocukluk geçirmiş düzenli bir maaş için memur olmak istemiştir. Komisyona başkan olan Heo Jae istikarlı bir mali politika için her şeyi göze alır, bu yolda yanlış yollara da sapacaktır.

Money Game oyuncuları arasında gelecek vaddeden şefimize Ko Soo hayat verirken genç memurumuzu ise Shim Eun-Kyung canlandırıyor. Başkan rolünde ise Lee Sung-Min var.

Money Game 1. bölümü bir kriz ortamında olan ülkenin durumunu anlatıyor ve karakterlerimizin hikayelerini yavaş yavaş birleştiriyor. Ekonomik konular biraz baskın olsa da yer alan insan hikayeleri zamanla ilginizi çekiyor. Makam ve para hırsının insana neler yaptırabileceğini gösteren bir dizi olacak gibi…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: