Mr. Sunshine Konusu- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

7 Temmuzda yayın hayatına başlayan Mr. Sunshine konusu, oyuncuları ve senaristi ile 2018’in iddialı Kore dizilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 1900’lü yılların başlarında, Güney Kore’nin Japon işgali öncesi dönemini konu edinen yapım, bir dönem dizisi olmasının yanı sıra aksiyon ve dram kategorisinde de seyircileri tatmin edeceğe benziyor. Goblin, Descendants of the Sun; A Gentleman’s Dignity ve Secret Garden gibi pek çok başarılı yapıma imza atmış olan Kim Eun Sook’un senarsist koltuğunda oturduğu  Mr. Sunshine ilk iki bölüm itibari ile de en az bu diziler kadar adından söz ettirecek bir yapım olduğunu kanıtlıyor.

Mr. Sunshine konusuna biraz daha  detaylı bakacak olursak, bir köle olarak doğmuş olan Eugene Choi ailesinin katledilmesinden sonra artık Joseon’da daha fazla barınamaz ve ülkesine gelen ABD gemileri ile birlikte küçük yaşlarda Amerikaya göç eder. Burada orduya katılan Eugene Choi; yetişkin olduğunda bir Amerika askeri olarak kırgın olduğu Joseon’a geri döner.  Joseon o sıralarda epey bir  karışmıştır ve Japon işgali tehlikesi altındadır. Artık Eugene Choi ülkesini seçmek zorunda kalacağı zorlu bir sınavın ortasında kendisini bulacaktır.

Mr. Sunshine oyuncuları arasında ana karakterimiz olan Eugene Choi’i Kore’nin sevilen oyuncuları arasında yer alan Lee Byung-Hun hayat veriyor. Eugene Choi’in  Joseon’a döndükten sonra aşık olacağı aristokrat bir  ailenin kızı olan Go Ae-Shin’i ise yeni yeteneklerden Kim Tae Ri oynuyor. Yan rollerde ise Yoo Yeon-Seok ve Kim Min-Jung’u görüyoruz.

24 bölümünü seyrettikten sonra 2018’in tartışmasız en iyi yapımlarından birisi olduğunu düşündüğüm Mr Sunshine ile ilgili yazdığım detaylı yorum yazım şurada olup, hüzünlü bu  tarihi yapımı kaldırabilecek her bünyeye bir an önce Mr Sunshine’a başlamalarını öneriyorum.

2 Replies to “Mr. Sunshine Konusu- 2018 Kore Dizileri”

  1. Black14 dedi ki:

    Final ah öyle deme ya 😭😭😭

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: