My Country: The New Age Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

4 Ekimde yayın hayatına başlayan My Country: The New Age yeni tarihi Kore dizilerinden. 20 bölüm olması planlanan dizide Goryeo Hanedanlığı’nın yıkılıp Joseon Hanedanlığı’nın  başladığı dönemde ayrı saflarda yer almak zorunda kalan iki yakın arkadaşın hikayesi anlatılıyor.

My Country: The New Age konusuna detaylı bakacak olursak Goryeo’nun en iyi kılıç ustası’nın oğlu olan Seo Hwi babasının haksız ölümünden sonra hasta kardeşine bakmak zorunda kalır ve en yakın arkadaşı  Nam Sun-Ho ile asker olmak için devlet sınavlarına hazırlanır. Bir yanlış anlaşılma sonucu yolları ayrılan bu ikili Goryeo Hanedanlığı yıkılmasında iki farklı tarafta yer almak zorunda kalacaktır. İstihbarat grubu lideri Han Hee-Jae de yakın arkadaşların ayrılıklarına tanık olacaktır.

My Country: The New Age oyuncuları arasında usta savaşçılarımıza Yang Se-Jong ve Woo Do-Hwan hayat verirken, istihbaratçı kızımızı Seol Hyun canlandırıyor. Prens rolünde ise Jang Hyuk var.

My Country: The New Age 1. bölümü ile sağlam bir tarihi dizi olduğunu kanıtlıyor. İki yakın arkadaş çok iyi oynamış, hikaye güzel kurgulanmış. Merakla devamının gelmesini bekliyorsunuz, ikilinin karşı karşıya kalmamasını diliyorsunuz. Kızımızın performansı da oldukça iyiydi. Güncel tarihi dizi arayışında olanlara Netflix’den de seyredebileceğiniz bu diziye hemen başlamalarını tavsiye ediyorum:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: