My Lawyer, Mr. Jo 2 Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

7 Ocakta yayın hayatına başlayan My Lawyer, Mr. Jo 2: Crime and Punishment 2016 yılında aynı adla yayınlanmış dizinin devam eden sezonu olarak karşımıza çıkıyor. Korkusuz bir avukatın değişen hayatından kesitler sunan dizi, “Dongnebyunhosa Jodeulho”  adlı webcomic’den uyarlama. Pazartesi ve Salı günleri 22.00’de KBS2 kanalında yayınlanan My Lawyer, Mr Jo 2’nun yarım saatlik kısımlar ile 32 bölüm olması planlanıyor.

My Lawyer, Mr. Jo 2 konusuna detaylı bakacak olursak ; yetimhanede yetişip umut vaddeden bir savcı olduktan sonra işleri karıştırarak kendini sokakta bulan Mr Jo bir süre avukatlık yapmış ve başarıyı yakalamıştır. Ne yazık ki aldığı bir dava yüzünden serbest avukatlık macerası da kötüyle sonuçlanır ve umut vaddeen savcımız işsiz güçsüz kalır. Böyle aylak dolaştığı günlerin birinde yakın bir arkadaşının kaybolduğunu öğrenir ve sonrasında gelişen olaylar eski korkusuz ve başarılı avukat Mr Jo’yu geri getirir.

My Lawyer, Mr. Jo 2 oyuncuları arasında Mr. Jo’yu yine Park Shin-Yang oynarken onun haricinde birinci sezondaki neredeyse tüm kadronun değiştiğini söyleyebiliriz. Tuhaf kadınımız Lee Ja-Kyung’a ise Ko Hyun-Jung hayat veriyor.

My Lawyer, Mr. Jo 2’nin 1. bölümü birinci sezondan bağımsız olarak bambaşka bir hikaye ile başlıyor ve hikayenin başından da kesitler sunarak yeni başlayanlara Mr. Jo’nun yaşadığı dönüm noktalarını özetliyor. O yüzden ben 2 sezona direkt başlayan biri olarak hikayenin takibinde zorlanmadım, soru işareti olan bir iki noktanın da ilerleyen bölümlerde çözüleceğini düşünüyorum. Sevimli ve farklı bir avukat portresi çizen Mr Jo, hukuk konulu Kore dizisi arayışında olanların tercih edebileceği güncel bir alternatif olabilir.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: