Ne Teknolojik Ne Romantik Dizi-Rich Man Yorumları

Kore Dizileri

Written by:

2012 yapımı Japon dizisi Rich Man Poor Woman’ın Güney Kore uyarlaması olan Rich Man arada kalmış bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Bilgisayar endüstrisini konu edinen dizi ne tam olarak  son teknolojilerden yola çıkarak ufkumuzu genişletebiliyor ne de iyi bir aşk hikayesi sunarak gönüllerimizi fethediyor. Anlayacağınız Rich Man ne teknolojik ne de romantik …

Oysa ki  orjinali olan Rich Man Poor Woman’da yer alan Toru Hyuga döneminin önünde olan müthiş zeki biriydi. 2012 yıllında dizide gösterilen yenilikler ise vay be dedirten cinstendi. Hikaye onun sayesinde bu kadar sevildi, beğenildi. Maalesef Rich Man’in teknolojik bu yönü oldukça eksik kalmış. Çocuk ruhlu bir başkanın hadi eğlenceli şeyler yapalım söyleminden öte  çağ atlatacak bir teknoloji,dizide yer almayıp lafta kalmış. Romantik kısımlarının da az olduğunu hesaba katarsak; Rich Man’in orjinalinin altında kaldığını söylemek yanlış olmaz.

Tüm bu eksikliklere rağmen; Rich Man’ de hikaye yan karakterlerle zenginleştirilip bir de bu karakterlere Korelilerin samimiyeti eklenince keyifli bir seyirlik haline gelmiş. Japon versiyonunu önceden seyredip bu kadar beğenmeseydim Rich Man’i daha çok sevebileceğimi düşünüyorum. Özetle vakti olanların, Suho sevenlerin Rich Man’i seyretmesini önererek Rich Man’in detaylı yorumlarına geçmek istiyorum. Rich Man konusu ve oyuncuları ile ilgili detaylı bilgi şu yazımdadır.

                                     Rich Man Yorum ve Replikleri

Başkan Lee Yoo Chan etkileyici bir karakterdi ancak Toru Hyuga kadar karizmatik ve farklı bir karakter olamamış. Exo grubundan Suho’nun oyunculuğunu aslında ben de kötü bulmadım lakin tam anlayamadığım bir eksiklik duygusuna kapılmadım da değil Lee Yoo Chan’ı seyrederken. Belki de sürekli kıyaslama yapıyor olduğumdandır.

Girişte de yazdığım gibi Lee Yoo Chan’ının o herkesin konuştuğu zekiliğini ve farklılığını dizi boyunca görememek üzdü beni. Tutturdu bir e-devletten bozma Big File; Big File 16 bölüm sadece bu yeniliği konuşabildik. Keşke en azından başta Next in’in ne kadar yenilikçi bir şirket oluğunu kanıtlayan ürünlerini gösteren bölümler izleseydik. Ds projesinden başka iyi bir yenilik görmedim ben dizide. 13 bölüm boyunca aynı teknolojinin hayata geçirilmesi süreci ise  beni gerçekten sıktı.

Kim Bo Ra benim seyretmekten keyif aldığım sevimli bir karakter oldu. Lee Yoo Chan ile olan arkadaşlıkları; sohbetleri görülmeye değerdi ancak sevgili olarak ikisini yakıştırdığımı söyleyemeyeceğim. Kim Boon Hoong konusu biraz fazla uzasa da  Lee Yoo Chan’ın yüzleri tanıyamamasının altında yatan sebepleri göstermesi açısından faydalıydı.  İkilinin hikayesine son bölümlere doğru yoğunlaşsalar da pek iyi bir uyum göremedik aralarında.

Min Tae Joo, oldukça zorlama bir karakterdi. Başta bu kadar yumuşak ve sevgi dolu olan  bir karakterin 180 derece dönerek bir anda ihanet planı yapması pek bana inandırıcı gelmedi. Kim Bora’ya duyduğu aşk da inandırıcı değildi. Keşke biraz daha Lee Yoo Chan’a duyduğu kıskançlığın derinliğini gösterip bu ihaneti daha inandırıcı hale getirebilselerdi.

Min Tae Rae ise Kim Bo Ra’nın söylediği gibi Tanrıçaya benziyordu. Sanattan anlayan, klas hoş duruşu ile diziye renk kattı. Kıyafetleri ile seyir zevkimizi artırdı. Sanat galerisi ve ressamlarla ile ilgili bölümlerini ben zevk ile takip ettim. Genç yeteneğimizin resimlerini beğendim.   Lee Yoo Chan’ının kendisini sevemeyeceğini anlayınca kendi aşkından vazgeçerek kendi yolundan gitti.Kendi değerini bilip; çizgiyi bozmayan iyi bir ikinci kadın oldu.

Diziyi uzatmak adına hikayeye yerleştirdikleri Cha Don Jin- Mi Soo aşkını oldukça gereksiz buldum. Mi Soo neydi öyle; bu kadar zengin koca arayışını savunup ulu orta söyleyeni de hiç görmemiştim. Cha do jin’i 5 parasızken terk edip yanlış hesap yaptığını söylemesi baya bir sinir etti beni. Hamile olduğunu öğrendiğinde işler değişse bile alttan alıp özür dilemedi;üste çıkmaya çalıştı. Neyse ki Cha do jin göründüğünün aksine iyi bir adamdı.

İşler karışıp Lee Yoo Chan’ının Next In’den kovulmasından sonra Kim Bo Ra’nın onu takip edip; bu son değil yeni bir başlangıç tesellisini vermesi anlamlıydı. Sonraki süreçte eski Next In çalışanlarının da Lee Yoo Chan’ının yanında yer alması; eskiden kendinden başka bir şeyi düşünmeyen başkanımızı uyandırdı. İnsanlara tekrardan güvenmeye başladı. Big File ekibinin oyunculukları yerler de olsa bir arada seyretmek keyifliydi.  Yalnız ikinci kurdukları şirketlerinin adı neydi öyle; Dans Eden Balina 🙂

Gel gelelim Lee Yoo Chan ile Kim Bo Ra ilişkisine. Kim Bo Ra her defasında başkandan hoşlandığını itiraf etse de  Lee Yoo Chan Kim Bo Ra’nın hayatında nasıl bir yeri olduğunu bilemedi uzun bir süre. Bu da sıkıntı verdi tabi kızcağıza duramadı daha fazla başkanının yanında. İnsan ilişkileri pek iyi olmayan başkanımız sonra birilerine sordu da anladı artık Kim Bo ra’nın ne istediğini. Maalesef anca Rich Man final bölümünde söyleyebildi hoşlandığını.Dizinin bütününde de göremedik bu aşkı.

Rich Man finali herkesin yolunu bulduğu, taşların yerine oturduğu sorunsuz  bir bölüm oldu. Cha Don Jin- Mi Soo evlendi;Min Tae Rae ressamı ile yeni bir maceraya atıldı; Min Tae Joo kendisini affettirerek tekrardan Next In’ e döndü, Next In yeni hedefini belirleyerek yeni Big File’lar yapma yolunda işe koyuldu;  Rich Man de çerezlik diziler kategorisinde yerini buldu.Sözün özü; Sevdiklerinizi ihmal etmeden eğlenceli şeyler yapmayı unutmayın efendim; Keyifli seyirler…

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: