Partners For Justice Konusu- 2018 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

14 Mayısta yayın hayatına başlayan Partners For Justice  isimli dizimiz, adından da anlaşıldığı gibi adalet için güçlerini birleştiren savcı ve adli tıp doktorunun hikayelerini konu ediniyor. Gizemli cinayet davalarını çözmek için işbirliği içinde olan ikilimizi ise; zorlu davaların beklediği anlaşılıyor. Her temasın mutlak bir iz oluşturduğu mottosunu güden ekibimiz  mükemmel bir tezgah  kurarak paçayı kurtardıklarını  düşünen her katili yakalamak için iş başında.

Partners For Justice  konusuna detaylı bakacak olursak; Baek-Beom on yıldır adli tıpta uzman olarak çalışan bir doktordur. İşinde oldukça başarılı olan doktorumuzun çalışma stili diğer doktorlardan biraz farklıdır. Bu yüzden insanlar tarafından da pek sevilmeyen,Baek-Beom yalnız başına yaşmaktadır. Eun sol ise çokça Amerika dizisi seyredip onlara özenerek adli davalarını çözmek isteyen çaylak savcımızdır. Bu arada kızımız zengin bir aileden gelmekte. Wok of love’dan sonra burada da varlıklı aileden gelen kızlarımızı görmek  2018’in zengin kızlarımızın yılı olacağını düşündürttü bana 🙂  Neyse efendim işini zevk için yapan kızımız ilk görevinde büyük bir davayı alarak; doktor  Baek-Beom ile bu dava üstünde birlikte çalışacaklardır. Onlara bu görevde dedektif olan Cha Soo-Ho yardım edecektir.

Partners For Justice  oyuncuları  arasında başrolde Jung Jae-Young yer alıyor. Adli tıp doktoru Baek-Beom’u  canlandıracak olan Jung Jae-Young’u ‘Castaway on the Moon’ filminde seyretmiştim. Savcı kızımızı oynayan Jung Yoo-Mi’yi ise ilk kez seyrediyorum. Dedektifi oynayan Lee Yi-Kyung’u ise Go Back Couple‘daki uzun saçlı halleriyle hatırlıyorum:)

Investigation Couple ismiyle de anılan dizimizin 32 bölüm olduğu görülüyor. Bölümler yine yarım saat olarak ayarlandığı için 16 bölüm olacağını söyleyebiliriz. Partners For Justice  dizisini seyrettikten sonra dizinin Criminal Minds tarzı sürekleyici bir yapım olduğunu söyleyebilirim. 15 yaş yukarısı için uygun olan dizinin, adli tıptaki  otopsi yaparken kesip biçme sahnelerini  ayrıntılı şekilde aktardığını görüyoruz.  Kan görme gibi konulara hassas olanların temkinli davranmasında yarar var.  Polisiye-medikal türünde gizemli yapımları sevenlerin Partners For Justice (Investigation couple) başlamalarını önererek dizi hakkındaki detaylı yorumlarımın yer aldığı şu yazıya sizleri yönlendiriyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: