Pegasus Market Konusu-2019 Kore Dizileri

Kore Dizileri

Written by:

20 Eylülde yayın hayatına başlayan Pegasus Market dram ve komedinin birleştiği yeni Kore dizilerinden. 12 bölüm olması planlanan dizide işleri pek yolunda gitmeyen bir alışveriş mağazasına yeni bir müdürün atanmasıyla yaşanan trajikomik hikayeler anlatılıyor.

Pegasus Market konusuna detaylı bakacak olursak, oldukça çalışkan olan Moon Suk-Goo Pegasus Market’te müdür olarak işe girmiş lakin mağazının kötü giden işlerini düzeltememiştir. Daema Group’un kurucularından olan Jung Bok-Dong yaptığı bir hatadan dolayı Pegasus Market’e başkan olarak sürülür ve intikam için marketi batırmaya karar verir. Lakin yaptığı her hareket ters teper ve yıllardır Pegasus Markete uğramayan müşteriler markete gelirler.

Pegasus Market oyuncuları arasında genç müdürümüze Lee Dong-Hwi hayat verirken, tecrübeli başkanımızı Kim Byung-Chul canlandırıyor. Jung Hye-Sung’u ise mağazada yeni çalışmaya başlayan bir çalışan olarak seyrediyoruz.

Pegasus Market 1. bölümüne tam olarak bayıldım. Tereddüt ile başlamıştım ama hem dramı hem de komediyi bu kadar iyi bir arada götürebilmelerine çok şaşırdım. Mutlaka seyredin, absürt komedi ama beni çok güldürdü, insan hikayelerinde de çok hüzünlendirdi. Cheap Cheonrima Mart isimli webtoondan uyarlama olduğu için bu kadar sağlam olduğunu düşünüyorum. Umarım çizgisini korur, bölümler birikir birikmez diziyi bitireceğim inş, siz de bence mutlaka şans verin:)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: